Zaprezentowano stację Samsung SmartThings z obsługą materii i wbudowaną bezprzewodową ładowarką Qi


0
Categories : Telefon komórkowy

Samsung podniósł zasłonę na stacji SmartThings, wielofunkcyjnym urządzeniu, które wyciekło w zeszłym roku. Zgodnie z oczekiwaniami stacja SmartThings to inteligentne centrum domowe i bezprzewodowa podkładka ładująca. Zasadniczo stacja SmartThings przypomina Super Fast Wireless Charger Pad, ale ma mały przycisk w jednym z rogów. Nawiasem mówiąc, oba urządzenia mogą ładować coś bezprzewodowo z mocą do 15 W.

Jak sama nazwa wskazuje, SmartThings Station służy jako centrum urządzeń inteligentnego domu, umożliwiając sterowanie urządzeniami inteligentnego domu, gdy nie są one podłączone do domowej sieci Wi-Fi. Stacja SmartThings może również uruchamiać zaprogramowane procedury, które można przypisać do krótkiego, długiego lub podwójnego naciśnięcia. Samsung twierdzi, że urządzenie może śledzić lokalizację zarejestrowanych urządzeń, choć wydaje się, że ogranicza się to do tego, czy są one w domu. Mimo to SmartThings Station jest kompatybilna z Matter.

Samsung najpierw uruchomi SmartThings Station w USA, gdzie będzie dostępny w przyszłym miesiącu. Jak dotąd firma potwierdziła jedynie, że SmartThings Station pojawi się również w Korei Południowej; prawdopodobnie z czasem firma wypuści urządzenie na inne rynki, takie jak Afryka, Europa i Bliski Wschód. Samsung jeszcze nie potwierdził ceny, ale powiedział, że stacja SmartThings będzie dostępna w kolorze czarnym lub białym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *