Wschodzące gwiazdy przodują na kluczowych rynkach

Europejskie wiadomości motoryzacyjne Rising Stars zajęło wiodącą pozycję na kluczowych rynkach europejskich.

Petr Pawlak objął stanowisko prezesa Toyota Norway 1 stycznia. Były szef techniczny ds. projektów specjalnych w Toyota Europe zastąpił Dimitrisa Tripospitisa, który objął stanowisko szefa na Europę luksusowej marki Toyoty Lexus.

Pawlak otrzymał tytuł ANE Rising Star w 2021 roku za pracę, którą wykonał, aby ożywić biznes Forda w Polsce.

Pawlak powiedział mi w e-mailu, że będzie odpowiedzialny za całą działalność Toyoty i Lexusa w Norwegii, w tym sprzedaż, a także budowanie autorytetu każdej marki w pojazdach elektrycznych na rynku zdominowanym przez pojazdy zasilane bateryjnie.

Powiedział, że kluczowym aspektem jego pracy będzie budowanie widoczności nowej, całkowicie elektrycznej pod-marki Toyoty bZ.

Sukces w Portugalii

Susanne Hagglund świętowała w tym miesiącu swój pierwszy pełny rok pracy na stanowisku dyrektora zarządzającego Volvo Portugal.

Odegrała kluczową rolę w przygotowaniu Volvo Portugal do przejścia firmy na całkowicie elektryczną markę do 2030 roku.

Ruch nabiera rozpędu. W listopadzie firma Volvo Portugal osiągnęła rekordową sprzedaż swoich w pełni elektrycznych modeli, o czym poinformował członek klasy Rising Stars 2020 na LinkedIn.

Hagglund została uznana za wschodzącą gwiazdę za swoją pracę jako szefowa działu serwisowego Volvo.

Jeszcze jedna promocja

Niezależnie od tego, wschodząca gwiazda 2017 roku, Michael Weiss, kontynuuje stały rozwój w firmie Dayco, specjalizującej się w układach napędowych.

W listopadzie został mianowany dyrektorem generalnym jednostki biznesowej Hybrid Solutions firmy.

Weiss został nazwany „Wschodzącą Gwiazdą” za swoją pracę na rzecz ustanowienia obecności niemieckiego dostawcy firmy Schaeffler w sektorze zarządzania ciepłem.

Leave a Comment