Właściciele Manchesteru United, Glazerowie, ujawniają „Prawdziwy plan inwestycyjny” Kataru po roszczeniach dotyczących przejęcia | piłka nożna | Sport

Zasady UEFA nie pozwalają klubom z tymi samymi właścicielami rywalizować w tych samych europejskich rozgrywkach ze względu na uczciwość. To wyklucza całkowite przejęcie United, Liverpoolu czy Spurs, chyba że QSI sprzeda PSG.

Glazerowie wypuścili United na rynek w listopadzie i wygląda na to, że zakończą swoje 18-letnie panowanie. Raine Group, która nadzorowała sprzedaż Chelsea w zeszłym roku, została wyznaczona do przejęcia całości lub części przejęcia drużyny z Old Trafford.

Dyrektor generalny Richard Arnold powiedział w zeszłym tygodniu: „W ramach tego procesu zarząd rozważy wszystkie opcje strategiczne, w tym nową inwestycję w klubie, sprzedaż lub inne transakcje z udziałem firmy. Obejmie to ocenę kilku inicjatyw mających na celu wzmocnienie klubu, w tym renowację stadionu i infrastruktury oraz rozszerzenie działalności komercyjnej klubu na skalę globalną, z których wszystkie skupią się na długoterminowym sukcesie męskiej, kluby kobiece i akademickie. zespoły i przynoszą korzyści fanom i innym zainteresowanym stronom.

Nie jest jasne, kiedy i w jakiej formie ta inwestycja nastąpi, ale jestem pewien, że będzie to pozytywny proces dla klubu, ponieważ wszyscy rozumiemy potrzeby kapitałowe, jakie mamy w zakresie renowacji stadionu i obiektów treningowych, kontynuacji budowy zwycięskiego klubu. zespół.”

Leave a Comment