Umowa ratunkowa Britishvolt wycenia uruchomienie baterii na 32 miliony funtów


0
Categories : Gospodarka

Umowa ratunkowa dla Britishvolt jest wyceniona na zaledwie 32 miliony funtów, czyli o 96 procent mniej niż rok temu, powiedziały dwie osoby zaznajomione z proponowaną umową.

Źródła dodały, że głównym inwestorem w konsorcjum kupujących jest DeaLab Group Limited, londyńska firma zarządzająca aktywami powiązana z Indonezją.

Britishvolt powiedział w poniedziałek, że prowadzi rozmowy sprzedać pakiet kontrolny biznes konsorcjum inwestorów w celu pozyskania funduszy na utrzymanie wypłacalności młodej firmy.

Zgodnie z warunkami umowy, nowy inwestor początkowo przekaże Britishvoltowi 30 milionów funtów, a następnie kolejne 128 milionów funtów w ciągu tego roku, poinformował w poniedziałek Financial Times. Pomoże to firmie kontynuować działalność, umożliwiając jej otrzymywanie zamówień od producentów samochodów na technologię akumulatorów.

Akcjonariusze startupu, do których należą Glencore i Ashtead, muszą zatwierdzić transakcję do piątku, powiedziały trzy osoby zaznajomione z głosowaniem.

Próg to 75% aprobaty, poziom, który może okazać się trudny, biorąc pod uwagę, że wielu akcjonariuszy zostałoby prawie zniszczonych przez wycenę 32 milionów funtów, powiedziały dwie osoby.

Runda finansowania w lutym ubiegłego roku wyceniła Britishvolt na ponad 774 mln funtów.

Trzy osoby zaznajomione z rozmowami o finansowaniu powiedziały, że nie ma alternatywy dla propozycji DeaLab, pozostawiając niewielkie szanse, że firma pozostanie wypłacalna, jeśli akcjonariusze odmówią poparcia transakcji.

Britishvolt powiedział we wtorek, że „nie jesteśmy w stanie potwierdzić spekulacji rynkowych dotyczących nazwy zainteresowanej strony” i powtórzył, że „obie strony przekażą dalsze informacje we właściwym czasie i nie mają nic więcej do dodania na tym etapie”.

DeaLab nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz przesłaną za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *