Ulubiony przez fanów gadżet Apple podobno właśnie został zabity

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, prezentuje najnowszego iPhone’a SE w zeszłym roku (źródło: EPA)

Jedna z nisz Apple iPhone’a Modele podobno zostały usunięte z mapy drogowej firmy.

IPhone SE (co oznacza „wydanie specjalne”) był niedrogim iPhonem dla osób, które potrzebowały tylko podstaw.

Oferowany z przestarzałym projektem i bez dzwonków i gwizdów flagowych iPhone’ów, SE miał jednak zwolenników.

Apple wypuściło trzy modele SE w 2016 i 2020 roku. i odpowiednio 2022 r. Podczas gdy większość telefonu mogła pozostawać w tyle za innymi iPhone’ami, Apple aktualizował procesor, co oznaczało, że zawsze mógł uruchamiać najnowsze aplikacje.

W rzeczywistości sugerowano, że sukces linii iPhone SE co doprowadziło do słabej sprzedaży iPhone’a 12 mini i iPhone’a 13 mini.

Teraz, według znanego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, Apple porzuca urządzenie i nie wypuści czwartej generacji.

„Ze względu na obawy, że wydajność własnego układu pasma podstawowego może nie dorównywać wydajności Qualcomm, Apple pierwotnie planował wypuścić swój układ pasma podstawowego w 2024 r. główny układ w zależności od stanu rozwoju iPhone’a SE 4″ – napisał post na blogu.

„Jednak anulowanie iPhone’a SE 4 znacznie zwiększyło szanse, że Qualcomm pozostanie wyłącznym dostawcą chipów pasma podstawowego dla nowej serii iPhone’a 16 w 2H24, co jest lepsze niż konsensus rynkowy, że Qualcomm zacznie tracić zamówienia na iPhone’a w 2024 roku”.

iPhone SE był ulubieńcem użytkowników telefonów, którzy nie przejmowali się zbytnio specyfikacją (zdjęcie: Apple)

Wniosek jest dwojaki. Po pierwsze, kontrakt Qualcomma na dalsze produkowanie modemów do iPhone’ów jest przez jakiś czas bezpieczny. A po drugie, wiele osób, które zwykle dopiero przesiadają się na kolejny SE, będzie musiało wydać trochę więcej na bazowy model iPhone’a z głównej linii.

Wiadomość wywołała gorącą dyskusję na Reddit, a wielu wypowiadało się na temat zalet SE i nieżyjących już mini telefonów Apple.

„Problemem z serią SE jest klient docelowy” — napisał jeden z komentatorów. „Prawdziwy klient docelowy nie jest typem klienta, który aktualizuje system co rok lub dwa. Chciałbym zobaczyć, ile osób zaktualizowało oryginał, gdy pojawiła się druga generacja SE. Myślę, że firma zgubiła się w sosie 11>12>13 osób.”

Inny dodał: „Zgadzam się. Mam SE w 2020 roku i nadal działa świetnie. Oczywiście chciałbym, żeby miał lepsze zdjęcia, ale nie jestem fotografem. Nie wydaję setek dolarów, więc mój kwartalny post na Instagramie będzie miał nieco lepszą jakość obrazu.

„Uwielbiam przycisk Home i tak naprawdę nie potrzebuję Face ID. Mój telefon wcale nie wydaje się wolny. Jestem pewien, że istnieją inne funkcje, ale szczerze mówiąc, nawet nie wiem, jakie to są, ponieważ nie jestem najnowszą i najlepszą osobą.

„Zaktualizuję, gdy mój telefon przestanie działać. Mam nadzieję, że mam jeszcze na to czas”.

JESZCZE : Firma Apple ukarała grzywną w wysokości 8 500 000 USD za nielegalne zbieranie danych właściciela iPhone’a w celach reklamowych

JESZCZE : Premiera zestawu słuchawkowego Apple do rzeczywistości mieszanej przesunięta na wiosnę 2023 r

Leave a Comment