Tofane Global przejmuje DIMOCO Messaging w celu rozwoju usług mobilnych iBASIS

PARYŻ–()–Tofan Global (TOFANE), wiodąca międzynarodowa grupa rozwiązań komunikacyjnych, ogłasza dzisiaj przejęcie Wiadomości DIMOKOWiodący globalny agregator wiadomości SMS z siedzibą w Liechtensteinie i Austrii, dostarczający około dwóch miliardów wiadomości rocznie.

Wiadomości biznesowe lub aplikacje dla ludzi (A2P) stały się globalnym rynkiem wartym około 26,5 miliarda USD w 2022 roku i według prognoz mają osiągnąć 38 miliardów USD w 2025 roku. Zaledwie 5% firm korzysta z SMS-ów A2P, upowszechnianie wiadomości biznesowych jest wciąż w powijakach, ale zaczyna się rozwijać, gdy organizacje zaczynają zdawać sobie sprawę, że biznesowe SMS-y mogą być kluczowym źródłem przychodów dla operatorów telefonii komórkowej.**

Dzięki temu przejęciu spółka zależna TOFANE iBASIS znacznie przyspiesza jej wzrost, podwajając przychody z usług mobilnych i osiągając 20% całkowitych przychodów firmy.

Dodanie DIMOCO Messaging rozszerza infrastrukturę sieciową iBASIS klasy operatorskiej, dodając ponad 100 bezpośrednich połączeń do operatorów telefonii komórkowej na całym świecie, zapewniając najwyższe standardy szybkości i niezawodności zakańczania wiadomości.

iBASIS rozszerza swój globalny zasięg handlowy pod względem geograficznym dzięki biurom DIMOCO Messaging zlokalizowanym w Liechtensteinie, Austrii, Niemczech i Serbii.

Ta akwizycja zapewnia również bezpośredni dostęp do segmentu rynku korporacyjnego, gdzie DIMOCO Messaging ma ugruntowaną kadrę sprzedażową do obsługi dużych instytucji finansowych przy użyciu nowych interfejsów programowania aplikacji SMS do integracji systemów, interfejsów API do szybkiego wdrażania i wdrażania kampanii SMS.

Aleksandra PeberaCEO iBASIS i Założyciel, CEO TOFANE:

„TOFANE ugruntowało swoją pozycję pierwszego niezależnego lidera dzięki przejęciom w międzynarodowej branży głosowej. Dziś replikujemy nasz model w podobnym, ale szybko rozwijającym się sektorze komunikacji biznesowej, aby zbudować drugi filar. Dodając DIMOCO Messaging i jego starszy zespół, przyspieszamy naszą ścieżkę rozwoju, aby stać się partnerem pierwszego poziomu z wyboru dla naszych klientów usług mobilnych”.

Cameron Kalof, dyrektor zarządzający DIMOCO Messaging:

„Jesteśmy bardzo podekscytowani dołączeniem do iBASIS. Firma zdobyła reputację Tier 1 jako preferowany partner w zakresie globalnych usług głosowych i mobilnych. Łączy nas ten sam duch przedsiębiorczości, etyka biznesowa i podejście zorientowane na klienta, a także dążymy do zapewnienia najwyższego poziomu jakości i niezawodności w przekazywaniu wiadomości na całym świecie. Cieszymy się z naszych pracowników i klientów, ponieważ to przejęcie otwiera nową erę możliwości i wzrostu. Doświadczenie i możliwości iBASIS są niezaprzeczalne i nie możemy się doczekać, aby nadal wspólnie odpowiadać na szybko rosnące wymagania branży”.

Jeantet działał jako wyłączny doradca prawny, Mazars jako doradca finansowy i podatkowy, Wagram Corporate Finance jako doradca finansowy, a Global Telco Consult – GTC jako doradca techniczny przy tym przejęciu.

* DACH: Niemcy (D), Austria (A) i Szwajcaria (CH)

** Mobilesquared, Business Messaging Review w MEF Business Messaging, czerwiec 2022 r

O firmie Tofana Global

Tofane Global (TOFANE) to wiodąca grupa rozwiązań komunikacyjnych, umożliwiająca operatorom i graczom cyfrowym na całym świecie realizację ich podstawowych strategii, wydajności i transformacji. Tofane Global przejął i z powodzeniem zintegrował siedem firm na globalnym rynku komunikacyjnym, stając się pierwszym niezależnym graczem i innowatorem w międzynarodowych usługach głosowych, mobilnych danych i SMS, IoT i 5G. Dzięki przejęciu Altice Europe NV, iBASIS, SFR, MEO (dawniej Portugal Telecom), NOS i Simfony, Tofane Global obsługuje ponad 1000 klientów na całym świecie poprzez swoją obecność w 26 krajach.

Informacje o przesyłaniu wiadomości DIMOCO

Przed przejęciem przez Tofane Global, DIMOCO Messaging było własnością BaseTech Ventures, przedsięwzięcia inwestycyjnego inwestującego w start-upy z branży fintech, internetu i technologii. DIMOCO Messaging oferuje wysokiej jakości i niezawodne produkty do przesyłania wiadomości A2P, umożliwiające naszym klientom korporacyjnym komunikację z ich klientami na prawdziwie globalną skalę. Wykorzystujemy nasze relacje z operatorami sieci komórkowych, CPaaS i partnerami w kraju, aby oferować klientom bezpośrednią łączność, umożliwiając im płynne usprawnienie komunikacji z klientami i pracownikami. Posiadając biura w Liechtensteinie, Austrii, Niemczech i Serbii, DIMOCO Messaging jest licencjonowanym MVNO i obsługuje platformę komunikacyjną klasy operatorskiej, która spełnia najwyższe branżowe standardy jakości.

Leave a Comment