Tennis Australia zobowiązuje się do zwiększenia NFT pomimo chaosu na rynku kryptowalut | Tokeny niezamienne (NFT)

Tennis Australia rozszerza w tym roku ofertę piłek NFT Australian Openstwierdzając, że tak jest od dłuższego czasu, pomimo niepewności na rynku kryptowalut.

W zeszłym roku firma Open uruchomiła kolekcję „AO Artball”, gdy szum wokół kryptowalut był u szczytu, z 6776 obrazami piłek sprzedawanych jako niezamienne tokeny (NFT) połączonych z łatami o wymiarach 19 cm x 19 cm na korcie w Melbourne Park.

W tym roku dostępnych jest 2454 NFT więcej.

Wewnątrz dziwnego świata NFT

Niezamienne tokeny to aktywa kryptograficzne, które dają własność przedmiotu cyfrowego – w tym przypadku unikalnego obrazu piłki tenisowej Australian Open.

Podczas premiery Tennis Australia obiecało zaktualizować metadane każdego indywidualnego NFT za każdym razem, gdy zwycięski strzał trafi w parcelę przypisaną do tego NFT podczas meczu. Stwierdzono również, że posiadacze NFT będą mieli towary i inne korzyści.

Akcje były warte 0,067 w ethereum – około 278 dolarów australijskich w momencie bicia 22 stycznia 2022 r. – i wszystkie NFT zostały sprzedane.

Od tego czasu wartość Ethereum spadła, tak że 0,067 ETH jest obecnie warte tylko 130 USD. Na rynku OpenSea, gdzie przechowywana jest kolekcja AO Artball, cena minimalna jest wyższa niż pierwotna cena 0,092 ETH, co nadal oznacza stratę około 100 USD w porównaniu z ubiegłym rokiem dla osób sprzedających piłki.

Ridleya Plummera, Starszy menedżer metaverse, NFT, web3 i krypto w Tennis Australia powiedział, że organizacja nie koncentruje się na krótkoterminowych wahaniach rynkowych.

„Nie powinniśmy tak po prostu rzucić naszych narzędzi i odejść, ponieważ rynek ma swoje własne problemy” – powiedział. „Oczywiście istnieje wiele czynników zewnętrznych, które wchodzą w grę, gdy uczysz się nowych technologii, takich jak web3 i NFT, a kiedy jesteś innowacyjną firmą, taką jak Tennis Australia i AO, oczywiście wiąże się to również z wyzwaniami i nagrodami”.

W przeciwieństwie do czysto inwestycyjnych NFT, program artball jest promowany jako forma członkostwa w Australian Open. Tennis Australia uruchamia członkowski serwer na discordzie, aby pomóc ludziom dowiedzieć się, jak dostać się do NFT, oraz program nagród dla posiadaczy NFT, który obejmuje przepustki naziemne na tydzień finałów, dostęp do wybranych meczów United Cup i dostęp do strony. nagrania scen, które nie są częścią transmisji Wielkiego Szlema.

Plummer powiedział, że z oferty biletów Open skorzystało około 2000 posiadaczy NFT.

Powiedział, że własność NFT może być postrzegana jako podobna do członkostwa w programie dla często podróżujących na poziomie złotym lub srebrnym, a osoby, które kupiły NFT zarówno na rok 2022, jak i 2023, byłyby równoznaczne ze statusem osoby często podróżującej na najwyższym poziomie.

„Będą mieli dostęp do lepszych świadczeń przed kimkolwiek innym” – powiedział.

AO Artballs na rok 2023 będą wybijane od 7:00 ET w czwartek po cenie 0,23 ETH za sztukę – około 446 USD.

Leave a Comment