Telekomunikacja odnotowała solidne przychody w zeszłym roku dzięki wzrostowi liczby subskrypcji 5G.


0
Categories : Telefon komórkowy
Tags :
  • Lisa Wang / korespondentka pracownicza

Największe firmy telekomunikacyjne w kraju odnotowały we wtorek wysokie zyski w ciągu ostatniego roku, ponieważ wzrost liczby abonamentów mobilnych 5G pomógł zwiększyć średni przychód na użytkownika (ARPU).

Firma Chunghwa Telecom Co (中華電信) poinformowała, że ​​przychody wzrosły o 3% rocznie do 216,74 miliardów dolarów tajwańskich (7,12 miliardów dolarów) w zeszłym roku, pokonując prognozę firmy na poziomie 214 miliardów dolarów tajwańskich.

Dochód netto wzrósł w ubiegłym roku o 2,1% do 36,52 mld NT $, pokonując prognozę 36,04 mld NT $ i osiągając najwyższy poziom od około czterech lat, czytamy w raporcie.

Zdjęcie: AFP

Zysk na akcję (EPS) wzrósł do 4,71 TWD w zeszłym roku z 2,1 TWD w 2021 roku.

„Wzrost ARPU w segmencie telefonii komórkowej i stacjonarnej pomógł zwiększyć zyski firmy” — powiedział w oświadczeniu prezes Chunghwa Telecom, Shei Chi-mau (謝繼茂). „Dodatkowo pomogły projekty informacyjno-komunikacyjne oparte na 5G”.

W zeszłym miesiącu mobilny ARPU wzrósł o 5 procent rocznie, wyznaczając 21. miesiąc wzrostu, który Chunghwa Telecom przypisał wzrostowi liczby abonentów 5G. Firma nie ujawnia liczby abonentów 5G.

Firma Taiwan Mobile Co (台灣大哥大) poinformowała, że ​​ubiegłoroczne przychody wzrosły o 10% rok do roku, osiągając rekordowy poziom 172,21 miliarda dolarów tajwańskich.

Memo.com Inc (富邦媒體), spółka zależna zajmująca się handlem elektronicznym, jeden z głównych motorów wzrostu, odnotowała w zeszłym roku 17% wzrost przychodów do ponad 103,44 miliarda NT.

Zysk netto wzrósł o 0,36% do 11,03 miliarda dolarów tajwańskich od 2021 roku. Zysk na akcję wzrósł do 3,91 dolarów tajwańskich z 3,9 dolarów tajwańskich rok wcześniej, wynika z raportu.

„Przejście na usługi 5G i ekskluzywne pakiety mobilne pomogło zwiększyć roczne ARPU firmy o 1,8% do 662 milionów dolarów tajwańskich w grudniu w 19-miesięcznym okresie wzrostu” — powiedział w oświadczeniu dyrektor finansowy Taiwan Mobile, George Chang (張家麒).

W rezultacie przychody z usług telefonii komórkowej wzrosły w zeszłym miesiącu o 3,3% rok do roku do 394,4 mld dolarów tajwańskich, najwyższego poziomu od trzech lat, powiedział Chang.

Firma Far EasTone Tele Communications Co (遠傳電信) poinformowała, że ​​ubiegłoroczne przychody wzrosły o 4,5% rok do roku do 89,15 mld dolarów tajwańskich po tym, jak przychody z usług mobilnych wzrosły o 2,9% do 49,82 mld dolarów tajwańskich w ciągu roku, a wzrost liczby użytkowników telefonów komórkowych 5G doprowadził do wzrost ARPU. 3,6% więcej niż rok wcześniej.

Dochód netto wzrósł o 5,3% do 9,61 mld NT $ z 9,12 mld NT $ w 2021 r., a zysk na akcję wzrósł z 2,8 NT $ do 2,95 NT $, podała firma.

Komentarze będą moderowane. Zapisz komentarze związane z artykułem. Komentarze zawierające obraźliwy i obsceniczny język, wszelkiego rodzaju ataki osobiste lub reklamy będą usuwane, a użytkownik zostanie zbanowany. Ostateczna decyzja będzie należała do Taipei Times.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *