telefony komórkowe znikają z powodu złego projektu

Od kilku tygodni Ostdeutsche Eisenbahngesellschaft korzysta z nowych pociągów RE 1 przez Berlin i Brandenburgię. Mają dziwną wadę konstrukcyjną: telefony komórkowe znikają, gdy siedzenie, w którym się znajdują, składa się w niedostępne pudełko pod siedzeniem. Do tej pory zniknęło w ten sposób dziesięć telefonów komórkowych.

Niedostępne pudełko pod składanymi siedzeniami

Z boku pociągu w strefie tranzytowej znajdują się siedzenia wyskakujące, które należy złożyć przed użyciem i złożyć z powrotem na końcu. Wiele osób podróżujących pociągami kładzie telefony komórkowe na siedzeniu lub w jego pobliżu podczas podróży. Jednak pociągi kursujące na trasie RE 1 mają specjalną konstrukcję, co powoduje duży błąd: jeśli siedzenie z telefonem komórkowym jest złożone, urządzenie trafia do znajdującego się pod siedzeniem pudełka, którego nie można otworzyć. nawet załogę pociągu.

O zdarzeniu opowiadał jeden z pasażerów Codzienne lustro w następujący sposób: „Siedziałem na skakanym siedzeniu przy toalecie dla niepełnosprawnych. Położyłem komórkę obok siebie na siedzeniu i nie myślałem o tym, kiedy wstałem. Fotel się podniósł, a moja komórka wyślizgnęła się przez szczelinę. przedstawiciel Mobilność Siemensaprzedsiębiorstwo kolejowe potwierdziło incydenty Tagesspiegel.

Nie ma szybkiego rozwiązania problemu. Najprawdopodobniej osoby dotknięte chorobą, których telefony komórkowe zniknęły w pociągach, będą musiały wytrzymać około sześciu tygodni. Po sześciu tygodniach pociągi zostaną dostarczone do warsztatu w celu konserwacji zgodnie z planem. Podczas prac konserwacyjnych pudełka są otwierane, a telefony komórkowe wyjmowane.

Kolejne problemy z nowymi pociągami

Jednak ciekawy projekt pod siedzeniami do skoków to nie jedyny problem z nowymi pociągami obsługiwanymi przez Ostdeutsche Eisenbahngesellschaft. Na przykład toaleta, która jest faktycznie przystosowana do dostępu dla osób niepełnosprawnych, ma przyciski w miejscach, do których nie można dotrzeć z pozycji siedzącej. Jest to poważny problem, zwłaszcza dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Leave a Comment