Tajlandia zamierza rozpocząć wydawanie cyfrowych dowodów osobistych za pośrednictwem aplikacji mobilnej

Pilotażowy projekt identyfikacji cyfrowej tajski obywateli za pośrednictwem aplikacji mobilnej ma rozpocząć się 10 stycznia, przede wszystkim dla wszystkich departamentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych kraju.

Według wiadomości od poczta w BangkokuPosunięcie to, zgodnie z art. 14 ustawy o cyfrowych usługach publicznych, ma ułatwić obywatelom dostęp do usług publicznych z instytucji publicznych.

Zastępca rzecznika rządu Tajlandii, Traisuri Taisaranakul, powiedział, że oparta na aplikacji usługa identyfikacji cyfrowej zostanie rozszerzona z agencji podlegających Ministerstwu Spraw Wewnętrznych na przedsiębiorstwa sektora prywatnego, takie jak banki komercyjne. Urzędnicy twierdzą, że w tym roku ma zostać wydanych około 10 milionów identyfikatorów cyfrowych.

Aby użytkownicy mogli uzyskać dostęp do aplikacji mobilnej, nazwanej D.Dopa, posiadacze fizycznych identyfikatorów muszą najpierw zarejestrować się w swoich władzach okręgowych. Następnie muszą zaakceptować regulamin korzystania z systemu, zeskanować kod QR aktywujący uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a następnie wypełnić formularz zgody zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

Zastępca rzecznika rządu zapewnił również, że wszystkie rządy prowincji i administracja centralna zostały poinstruowane, aby nie odmawiać żadnych usług publicznych nikomu, kto przedstawia identyfikator cyfrowy zamiast fizycznego, powiedział Bangkok Post.

Ministerstwo Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa jest dalej cytowane jako stwierdzenie, że tożsamości cyfrowe będą bezpieczniejsze i bardziej niezawodne w użyciu, ponieważ kradzież tożsamości stanie się trudniejsza. Urzędnicy ministerstwa twierdzą, że wdrażanie poświadczeń opartych na aplikacji jest w fazie pierwszej plan identyfikatora cyfrowegoktóry potrwa od 2022 do 2024 roku.

Tajlandzka transformacja cyfrowa wzbudził zainteresowanie u dostawców usług tożsamości cyfrowej, ponieważ coraz więcej obywateli ubiega się o usługi weryfikacji tożsamości. w sektor prywatnyobejmowała również Cyfrową Agencję Rozwoju Rządu (DGA). współpracę z Counter Service i 7-Eleven w zeszłym miesiącu.

Tematy artykułów

biometria | identyfikator cyfrowy | Usługi publiczne | weryfikacja tożsamości | Aplikacja mobilna | Tajlandia

Leave a Comment