T-Mobile miał właśnie świetny czwarty kwartał. Oto, co dalej.


0
Categories : Telefon komórkowy

Tmobile USA (TMUS 0,38%) opublikował wstępne wyniki za czwarty kwartał na początku tego miesiąca, a inwestorom spodobało się to, co zobaczyli.

T-Mobile nadal odnotowuje wzrost abonamentów telefonicznych, twierdząc, że przewyższa oba. Komunikacja Verizona oraz AT&T w kwartale. Podobnie, jego domowy biznes internetowy nadal wyprzedza resztę branży.

Te same czynniki, które przyczyniły się do sukcesu T-Mobile w ostatnim kwartale, powinny wpłynąć na lepsze wyniki w 2023 roku. Oto, czego mogą spodziewać się inwestorzy.

Rozwój przywództwa sieciowego

T-Mobile wystartował Sieć 5G wzrost i jest dobrze przygotowany do utrzymania pozycji lidera w 2023 r.

T-Mobile postawił na pasmo średnie jako podstawę swojej sieci 5G. Przejęcie Sprint dało mu wiele licencji na widmo, które są obecnie wykorzystywane do budowy i wzmacniania sieci nowej generacji. Firma będzie nadal korzystać z tego widma w 2023 r., aby rozszerzyć zasięg i zwiększyć prędkość dla tych, które już obejmuje.

Należy zauważyć, że T-Mobile wciąż ma wiele do zrobienia, aby przekonać konsumentów, że jego sieć jest naprawdę najlepsza w branży. Verizon nadal monitoruje postrzeganie przez wielu konsumentów, który operator ma najszybszą, najbardziej niezawodną sieć z najlepszym zasięgiem. Dyrektor generalny Mike Sievert powiedział na konferencji w zeszłym miesiącu, że T-Mobile poczynił postępy w zmianie postrzegania przez konsumentów, ale jest wiele do zrobienia.

Gdy percepcja zbliża się do rzeczywistości, T-Mobile powinien nadal przewyższać AT&T i Verizon. Poza tym niezawodna sieć to zadowoleni klienci, którzy raczej nie przestawią się, zwłaszcza że T-Mobile tego nie zrobi podnoszą stawkę, jak AT&T i Verizon zrobiłem w zeszłym roku.

Rozszerzanie zasięgu Internetu w domu

Internet domowy T-Mobile jest kluczowym motorem rozwoju firmy.

Po dodaniu 2 milionów abonentów w 2022 roku, łączna liczba klientów osiągnęła poziom 2,6 miliona. Jest już na dobrej drodze, by do 2025 roku osiągnąć cel 7-8 milionów subskrybentów.

Internet domowy T-Mobile jest obsługiwany przez jego sieć bezprzewodową. Ponieważ firma buduje sieć w ciągu najbliższych kilku lat, musi zwiększać przepustowość, na jaką może sobie pozwolić, aby oferować gospodarstwom domowym usługę domowego Internetu. Podjęto kroki w celu ograniczenia wykorzystania podczas budowy sieci, w tym ograniczenie liczby gospodarstw domowych na danym obszarze i zaproponowanie planu z ograniczeniami danych.

Dodanie kolejnych 2 milionów gospodarstw domowych z domowym dostępem do Internetu powinno jeszcze bardziej ożywić biznes bezprzewodowy. Dla T-Mobile jest to kolejny sposób na pozyskanie central telefonicznych, które mogły powiązać ich domowy internet i sieć bezprzewodową z Verizon lub AT&T. Co więcej, jest to kolejny sposób na utrzymanie subskrybentów.

Dalsze ulepszenia w churn

Kilka czynników powinno doprowadzić do większego spadku churn w 2023 roku dla T-Mobile.

Powyższe czynniki – rosnący lider sieci i coraz więcej abonentów internetu domowego – będą napędzać odejście. Pomoże też przejście klientów ze Sprintu do T-Mobile. Sprint miał historycznie najwyższe wskaźniki rezygnacji ze wszystkich przewoźników. W przeszłości T-Mobile pokazywał wskaźniki rezygnacji starych abonentów T-Mobile, wskazując na wyższe wskaźniki utrzymania klientów w porównaniu z AT&T i Verizon.

Przy znacznej bazie abonentów odejście staje się znacznie ważniejszym wskaźnikiem wspierającym wzrost liczby subskrybentów. Zmiana wskaźnika rezygnacji o zaledwie kilka punktów bazowych może prowadzić do setek tysięcy abonentów rocznie.

Podczas gdy wszyscy inni zauważyli wzrost rezygnacji w 2022 r., T-Mobile odnotował ulepszenia. I chociaż T-Mobile nie osiągnął jeszcze szczytu w branży, nie jest to daleko. Odpływ usług postpaid w trzecim kwartale był taki sam jak w przypadku Verizon i tylko 4 punkty bazowe za AT&T.

Ponieważ T-Mobile wykazuje dalszą poprawę w zakresie rezygnacji, powinien być w stanie zdobyć większy udział w rynku w 2023 r.

Podczas gdy akcje notowane są na znacznie wyższym wskaźniku niż ich rówieśnicy, perspektywy wzrostu firmy dla obu przepływ gotówki a zarobki są bardzo duże. Nawet po opublikowaniu dobrych wyników dla inwestorów w 2022 roku, warto spojrzeć na początek 2023 roku.

Adam Levy nie posiada pozycji w żadnej z wymienionych akcji. The Motley Fool poleca T-Mobile US i Verizon Communications. Motley Fool ma polityka ujawniania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *