StairMaster vs Incline Bieżnia: Oto ich porównanie


0
Categories : fitness
OPodczas niedawnej podróży do Los Angeles miałem okazję wypróbować moje pierwsze zajęcia na bootcampie, w których wykorzystano StairMaster zamiast bieżni do komponentu cardio. Kupiłem pakiet wprowadzający do Bunda (wymawiane boon-duh), grupowe studio fitness, które łączy podnoszenie ciężarów i wspinaczkę. Po spędzeniu zaledwie kilku minut w samochodzie już czułem układ krążeniowo-oddechowy wrzucić wyższy bieg, mimo że nie poruszaliśmy się szybko. byłem podekscytowany a pod moim sportowym stanikiem zaczęła tworzyć się kałuża potu, za którym moje serce biło w rytmie playlista z wysokimi uderzeniami na minutę uderza w głośniki.

W końcu przekonałem się, że trenerzy od lat mówią prawdę: schody takie jak StairMaster są najskuteczniejsze (i najbardziej niedoceniane). maszyna kardio. Ale czas spędzony w Bünda skłonił mnie również do zastanowienia się nad zaletami wykonywania kroków na StairMaster w porównaniu z wykonywaniem tej samej czynności podczas ćwiczeń na bieżni pochyłej, np. 12-3-30ponieważ te dwie formy cardio wydają się być bardzo podobne.

Wspinaczka po StairMaster i chodzenie po bieżni pochyłej angażują te same mięśnie.

Niezależnie od tego, którą maszynę wybierzesz, najpierw będziesz pracować nad dolnymi partiami ciała. „Chodzenie po pochyleniu… wzmacnia tylne mięśnie łańcuchowe, czyli mięśnie od łydek do pleców” — wcześniej główny trener Aaptiv, John Thornhill. powiedział dobrze + dobrze. I Cathy Lunger, CSCStwórca i współzałożyciel Bündy, potwierdza, że ​​StairMaster zamierza zrobić to samo.

W obu przypadkach, jeśli zdecydujesz się nie trzymać poręczy, zaangażujesz również mięśnie tułowia i stabilizatora, ponieważ będą one musiały pracować, aby pomóc Ci utrzymać równowagę.

Potencjał oparzenia metabolicznego jest wyższy w przypadku StairMaster

Chociaż oba treningi są bardzo intensywne, jeśli poruszasz się w tym samym tempie na obu maszynach, zużywasz więcej energii na StairMaster, ponieważ wchodzenie po schodach wymaga więcej wysiłku niż wchodzenie po zboczach. Dzieje się tak nawet po zakończeniu treningu, kiedy organizm wraca do pierwotnego stanu. To trochę różnica między wspinaniem się na górę a wspinaniem się na wzgórze.

„Chodzenie po pochyłości jest lepsze w porównaniu ze schodami, ale intensywność będzie w rzeczywistości niższa – pochylenie to za mało” – mówi Lunger. Nie uzyskasz tak dużego efektu metabolicznego. „Im intensywniejszy i większy wysiłek włożysz w trening, tym bardziej po nim przyspieszy Twój metabolizm”.

StairMaster ma mniejszy wpływ

Obie maszyny cardio są uważane za nieskuteczne, ale Setha Maynardabyły dyrektor klubu fitness Switch Playground w Nowym Jorku, dawniej powiedział dobrze + dobrze że StairMaster jest „lżejszy na kolanach”, a Lunger się z tym zgadza. Jest to duża część tego, dlaczego stworzyła treningi Bunda ze StairMaster, a nie z bieżnią pochyłą. „Głównym powodem, dla którego kocham StairMaster bardziej niż bieżnię, jest to, że StairMaster, chociaż jest prawdziwie metaboliczny, ma mniejszy wpływ na stawy” – mówi. Wchodzenie po schodach powoduje obciążenie zgiętej nogi, a następnie wyprostowanie, podczas gdy na bieżni bardziej prawdopodobne jest nadepnięcie na wyprostowane kolano, co powoduje większy nacisk na staw.

Wspinaczka po StairMaster jest ruchem bardziej funkcjonalnym.

Jeśli nie mieszkasz gdzieś w pagórkowatym obszarze, takim jak San Francisco lub Seattle, StairMaster będzie lepiej naśladował codzienny wzorzec ruchu, z którego większość ludzi korzysta częściej – wchodzenie po schodach – dzięki czemu trening będzie bardziej funkcjonalny niż chodzenie po pochyłej bieżni.

Więc kto wygrywa debatę StairMaster vs. Incline Treadmill?

Jeśli chodzi o bardziej funkcjonalny i intensywny trening przy mniejszym wysiłku i większej wydajności metabolicznej, StairMaster jest na szczycie. Ale, jak mówi Lunger, chodzenie po pochyłościach jest na drugim miejscu. I wreszcie, wybór maszyny cardio będzie zależał od twoich celów fitness i tego, jaki sprzęt jest najbardziej dostępny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *