Średniej wielkości klienci oceniają opcje przetwarzania w chmurze

Po mniej niż dwóch tygodniach roku jasne jest, że budżety są ograniczane, a presja ekonomiczna odbija się na wielu firmach.

Oprócz nagłówków o zwolnieniach w niektórych firmach technologicznych, takich jak Amazon i Salesforce, większość poczucia, że ​​sytuacja się pogarsza, wynikała z przeczuć.

Dostawca usług zarządzanych Node4 powinien pomóc to zmienić, badając priorytety IT klientów średniej wielkości.

Najnowsza wersja odtwarzacza kanałów Raport priorytetów IT dla firm średniej wielkości 2022/2023 wykazało, że 90% decydentów IT spodziewa się, że wzrost kosztów prowadzenia działalności wpłynie na budżet. Jedna trzecia uważa, że ​​istniejące fundusze przeznaczone na wydatki na technologię są niewystarczające, podkreślając potrzebę robienia więcej za mniej.

Raport Node4 rzuca również światło na rolę, jaką inflacja odegrała w przestrzeni chmurowej, ponieważ rosnące ceny zmusiły wielu klientów średniej wielkości do ponownego przemyślenia podejścia do chmury publicznej i prywatnej.

Firma przyjrzała się czterem konkretnym branżom — opiece zdrowotnej, transportowi i logistyce, ubezpieczeniom oraz sprzedaży detalicznej online — i stało się jasne, że rynek opieki zdrowotnej jest najbardziej zainteresowany chmurą hybrydową, a firmy handlu detalicznego online prawdopodobnie ograniczą wydatki na chmurę publiczną w 2023 r.

„Inwestycje w chmury publiczne, prywatne i hybrydowe, a także usługi zarządzane i kolokacyjne odegrały kluczową rolę w umożliwieniu przejścia na pracę zdalną podczas pandemii” — powiedział Paul Bryce, dyrektor zarządzający w Węzeł4. „A te firmy, które były dalej na drodze do transformacji w chmurze, gdy uderzył Covid, radziły sobie lepiej. Tak samo jest w tym roku; te, które mają bardziej dojrzałe strategie transformacji w chmurze, takie jak te, które utorowały drogę wzorcom korzystania z chmury hybrydowej, mogą lepiej radzić sobie z niepewnością związaną z rosnącymi kosztami paliwa, energii, towarów i usług”.

Bezpieczeństwo

Poważnym problemem pozostaje również bezpieczeństwo, zaostrzone przez trwające od początku pandemii przechodzenie na operacje hybrydowe.

„Od czasu opublikowania naszego Raport priorytetów IT średniej wielkości W ubiegłym roku wpływ Covid na większość firm nadal się zmniejszał” – powiedział Bryce. „Tam, gdzie w zeszłym roku chodziło o szybkie rozpoczęcie pracy zdalnej — aw niektórych przypadkach niemal za wszelką cenę — obecna sytuacja gospodarcza zwróciła uwagę na stosunek jakości do ceny, produktywność i dążenie do szybkiego rozwoju — a wszystko to bez uszczerbku dla bezpieczeństwa IT lub zgodności z dyrektywami”.

To uczucie robienia więcej za mniej widziałem gdzieś na kanalea klienci już szukają partnerów, którzy pomogą im sprostać ich potrzebom IT i ograniczeniom budżetowym.

„Wiele średnich firm będzie próbowało zwiększyć produktywność dzięki dodatkowym narzędziom i usługom, które zapewniły, aby umożliwić pracę z domu podczas pandemii” – powiedział Bryce. „Pomoże to zapewnić, że operacje hybrydowe nie będą kolidować z długoterminowymi celami wzrostu lub krótkoterminową wydajnością, co, biorąc pod uwagę presję finansową, z jaką borykają się obecnie firmy, jest ważniejsze niż kiedykolwiek”.

Leave a Comment