Sprawność do gry w krykieta powinna być najważniejsza; nie Yo-Yo, ale inne testy: Sunil Gavaskar


0
Categories : fitness

Były kapitan Indii, Sunil Gavaskar, skrytykował decyzję o wprowadzeniu obowiązkowych testów sprawnościowych Yo-Yo i Dexa dla kwalifikujących się debiutantów, powołując się na własny przykład. W swoim charakterystycznym sardonicznym humorze kwestionował również brak „biomechaniki, ekspertów od nauk o ciele jako selektorów”.

„Wiele lat temu, kiedy zaczęło się to szaleństwo fitness, mieliśmy dwóch byłych kolegów z drużyny, którzy przeszli na emeryturę i byli teraz kierownikami zespołu w różnych seriach w tym sezonie” — pisze w swojej kolumnie Mid-Day. Gavascar dodał również, że żaden z nich nie był w dobrej formie podczas swojej kariery zawodowej, ale nalegał na obowiązkowe biegi długodystansowe.

„Odkąd byłem uczniem grającym w krykieta, cierpiałem na schorzenie zwane shin splint, w którym nawet kilka okrążeń na ziemi powodowało skurcze mięśni wokół goleni i powodowało ból podczas chodzenia”. Mówi, że menedżerowie nalegali, a golenie się zacięły. „Powiedziałem im, żeby mnie odrzucili, jeśli zamierzają wybrać jedenaście na podstawie tego, kto najwięcej biega… Sprawność fizyczna to sprawa indywidualna i nie ma jednej rzeczy, która pasuje każdemu. Szybcy kręgle potrzebują innego poziomu niż spinnery, bramkarze potrzebują jeszcze wyższego poziomu, a pałkarze prawdopodobnie najmniej. Sprawność do gry w krykieta powinna być na pierwszym miejscu”.

Być może najsilniejszy indyjski krykiecista wszechczasów, Kapil Dev, mówił o tym w przeszłości. „Sunil Gavaskar mógł nie lubić biegać dłużej niż 15 minut w ramach swojej rutyny fitness, ale potrafił biegać przez trzy dni. Nawet tacy jak Anil Kumble, Air Force Laxman i Surav Ganguly może, ale nie musi, przejść tę wersję testu Yo-Yo, ale okazali się jednymi z najlepszych graczy, jakich wyprodukowały Indie… Nawet legenda futbolu Diego Maradona nie był najszybszym biegaczem, ale zawsze, gdy miał piłkę , był pierwszy. najszybszy. Podobnie każdy krykiecista reaguje inaczej na ćwiczenia fitness” – powiedział Kapil Dev w 2018 roku.

Harbhajan Singh potem też wysadził. „To nowy dramat o teście Yo-Yo, który dla mnie nie istnieje w krykiecie. To jest dla graczy w piłkę nożną i hokeistów, ponieważ w tym teście możesz raz biec do przodu, a potem biec z powrotem, co nigdy nie ma miejsca w krykiecie. I z powodu tego testu, jak wysportowany odbijający Ambati Rayudu nie mógł zająć miejsca w indyjskiej drużynie.

w 2018 r ekspres indyjski rozmawiał z wynalazcą testu jo-jo, duńskim naukowcem sportowym, dr Jensem Bangsbo. Następnie powiedział, że test jest używany do optymalizacji treningu i poprawy wytrzymałości. Jednak mężczyzna, który był asystentem trenera w Juventusie i reprezentacji Danii, ostrzegł tych, którzy używają testu jako kryterium wyboru.

„Musisz być ostrożny, używając tego jako jedynego testu selekcyjnego. Zawsze należy zachować ostrożność, używając go jako kryterium wyboru w sporcie, takim jak krykiet. Jednak dobrze jest mieć niższy poziom (16,1 to dolne spektrum), ponieważ każdy musi mieć minimalny poziom sprawności. Ale to, czy powinieneś użyć tego jako kryteriów selekcji, zależy od federacji, ale powiedziałbym, że powinieneś być ostrożny; ponieważ są inne cechy, których należy szukać u sportowca” – powiedział Bangsbo gazecie. „Test jest narzędziem do mierzenia zdolności danej osoby. Co ważniejsze, użyj go jako narzędzia do pomiaru i poprawy. Jest to przydatne narzędzie, aby dowiedzieć się, jak trenujemy i jak udoskonalić nasz trening, aby nasi zawodnicy czuli się jak najlepiej. W ten sposób wykorzystują to kluby piłkarskie i jest to konstruktywne”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *