Spraw, aby Twoje filmy z iPhone’a były wyraźniejsze dzięki temu ulepszeniu!

Chcesz natychmiast wyostrzyć wideo na iPhonie? Jeśli używasz ustawień domyślnych, oto jak błyskawicznie tworzyć ostrzejsze filmy!

domyślne ustawienia iPhone’a

Twój iPhone’a ustawienia wideo nie oferują najwyższych ustawień. Ale mogło być jaśniej i dokładniej.

Apple ustawia Twoje wideo na niższe ustawienia, aby zajmowało mniej miejsca. W ten sposób możesz tworzyć filmy wyższej jakości (i zajmować dużo więcej miejsca! Whoosh)!

Otwórz aplikację Ustawienia

Menu aparatu w ustawieniach.  Twój ekran może wyglądać inaczej, ponieważ mój jest w trybie ciemnym.  Nie martwić się!
Menu aparatu w ustawieniach. Twój ekran może wyglądać inaczej, ponieważ mój jest w trybie ciemnym. Nie martwić się!

Otwórz aplikację ustawień. Przewiń w dół do „Aparatu” i otwórz go. Powinieneś zobaczyć powyżej. Zasadniczo możesz zrozumieć, co zamierzamy zrobić dalej, prawda?

Zmień ustawienia nagrywania wideo

Zmiana ustawień nagrywania wideo
Zmiana ustawień nagrywania wideo

Jabłko ustawia domyślną wartość dla 1080p HD na 30 klatek na sekundę (klatek na sekundę). Kliknij „4K @ 60 fps”, aby zmienić ustawienie na maksymalną jakość. Jak opisuje Apple, skutkuje to wyższą rozdzielczością i płynniejszym wideo.

Jak widać poniżej, zajmie to więcej przestrzeń magazynowa. Apple daje wyobrażenie o tym, ile może znieść na dole. Minuta wideo 1080p HD przy 30 klatkach na sekundę zajmuje 60 MB miejsca. Skalowanie do 4K przy 60 klatkach na sekundę zajmuje 400 MB. To ogromna różnica.

Krótki film o różnicy w jakości

Stworzyłem dwa dziesięciosekundowe filmy mniej więcej tego samego wideo. Łatwiej zauważyć różnicę, gdy oglądasz go na komputerze stacjonarnym. Niezależnie od tego powinieneś zobaczyć, że wideo 4K 60 fps jest ostrzejsze, bardziej szczegółowe i płynniejsze.

Jakość wideo 1080p 30 klatek na sekundę

Jakość wideo w 4k 60 fps

Dodatkowa wskazówka dotycząca składu

Kto powiedział, że nie dostajesz nic za darmo? Oto kolejna wskazówka, która nic Cię nie kosztuje, a może pomóc kompozycja! Nie ma to nic wspólnego z powyższym. Po prostu czuję się dzisiaj hojny.

Czy siatki pomagają Ci bardziej komponować obrazy i filmy? Jeśli tak, w ustawieniach aparatu włącz tryb siatki.

Tryb siatki podczas fotografowania afrykańskich rzeźb
Tryb siatki podczas fotografowania niektórych afrykańskich rzeźb.
Zrzut ekranu pokazany tutaj z włączoną siatką i refleksem przedniej kamery na dole.

Nie ma nic do roboty. Jeśli zdecydujesz, że to nie dla ciebie, wyłącz to dla jednego lub obu. Ale przynajmniej wiesz, że tam jest!

Nocne zdjęcie z lekkim malowaniem ciężarówki z lodami Mr.  Stożek.
Darmowe napiwki to prawie to samo, co otrzymywanie darmowych lodów. I jest to możliwe, ale nie z tą konkretną ciężarówką pana Cone’a.
Powinienem wspomnieć, co to jest. To jest nocne zdjęcie opuszczonej ciężarówki z lodami na wsi w Georgii. Oświetliłem ciężarówkę ciepłym niebiesko-białym światłem pod różnymi kątami, gdy migawka aparatu była otwarta. Zabawa, co?

Jeśli masz inne wskazówki dotyczące smartfonów, zostaw je w komentarzach poniżej. Zawsze lubimy świetne rady.

Leave a Comment