Rynek używanych telefonów odżywa w obliczu rosnącej inflacji • The Register

Coraz więcej osób, którym brakuje gotówki, decyduje się na zakup używanych i odnowionych telefonów w tych trudniejszych ekonomicznie czasach, kiedy szacuje się, że sprzedaż używanych i odnowionych urządzeń przekroczy 282 miliony w 2022 roku.

Wzrost jednostek w ciągu tych 12 miesięcy jest o około 11,5% wyższy niż w poprzednim roku, a IDC szacuje, że łączny roczny wzrost wyniesie 10,3% do 2026 r., kiedy przewiduje się, że dostawy osiągną 413,3 mln sztuk.

Anthony Scarsella, kierownik ds. badań w IDC Worldwide Quarterly Phone Tracker, powiedział, że rynek używanych telefonów odnotował wzrost sprzedaży nowych telefonów o 6,1% w 2021 roku.

„Używane urządzenia wykazują większą odporność na rynkowe czynniki odstraszające niż sprzedaż nowych smartfonów, ponieważ apetyt konsumentów pozostaje wysoki w wielu regionach” – powiedział.

„Atrakcyjne ceny mają kluczowe znaczenie dla wzrostu, ponieważ główną korzyścią pozostają oszczędności” — dodał Scarcella. „Jednak zmaganie się z wysokiej klasy zapasami z powodu wydłużonych cykli odświeżania na nowym rynku spowodowało wzrost cen o 11 procent w 2022 roku”.

Szacuje się, że w zeszłym roku w Ameryce Północnej sprzedano 73,5 miliona smartfonów, a pozostałe 209,1 miliona sprzedano za pośrednictwem kanałów na całym świecie.

Programy wymiany są nadal głównym katalizatorem sprzedaży zarówno nowych, jak i używanych telefonów za pośrednictwem kanałów telekomunikacyjnych i sprzedaży detalicznej, przyspieszając cykle odnawiania w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie Zachodniej. Silniejsza sprzedaż telefonów premium w ubiegłym roku również doprowadziła do efektu cyklicznego, ponieważ wymiana odbywa się głównie na poziomie ich urządzeń.

IDC powiedział, jak długo te „agresywne” oferty wymiany będą trwać „wielkim pytaniem dla kupujących i sprzedających”. Ostrzega, że ​​niskie marże na tych używanych i odnowionych telefonach ostatecznie zaszkodzą rentowności sprzedawców i sprzedawców, którzy je sprzedają.

Tłem tego jest rosnąca inflacja i zbliżająca się globalna recesja, co oznacza, że ​​wielu konsumentów i firm ma mniej gotówki niż kiedykolwiek w ostatnich latach.

Rynek nowych smartfonów spada już od pięciu kolejnych kwartałów, wliczając w to kalendarzowy trzeci kwartał 2022 roku. Ekonomia zakupu nowego telefonu po prostu nie jest odpowiednia dla wielu osób.

Plusem ekspansji rynku używanych telefonów mogą być korzyści dla środowiska: tylko w USA każdego dnia wyrzucane są setki tysięcy smartfonówdlatego zwiększenie żywotności tych urządzeń można postrzegać jedynie jako pozytywny krok.

To może pomóc Prawo do naprawy ruchu…gdyby tylko każdy mógł poprzeć prawo tak, jak powinno być. ®

Leave a Comment