Rynek obligacji kocich może spodziewać się wysokiego napływu kapitału od inwestorów w 2023 r.: Fitch


0
Categories : Rynki

Fitch Ratings uważa, że ​​rynek obligacji katastroficznych można ustawić na okres większego napływu inwestorów, biorąc pod uwagę jego relatywne wyniki w porównaniu z innymi obszarami ubezpieczeniowych papierów wartościowych (ILS).

2023-investor-inflows-capital-cat-bonds-ilsAgencja ratingowa uważa, że ​​wyższe ceny reasekuracji wraz z lepszymi warunkami oraz fakt, że rynek obligacji kocich radzi sobie dobrze w porównaniu z innymi rodzajami aktywów ILS, oznacza, że ​​może być beneficjentem dużego zainteresowania inwestorów w 2023 roku.

Obligacje katastroficzne, jako składnik alternatywnej przestrzeni kapitałowej reasekuracji, „zyskały na znaczeniu wraz z programami reasekuracji zabezpieczonej i dodatkowymi aktywami w 2022 r., kontynuując trend zapoczątkowany w 2019 r.”, wyjaśnia Fitch Ratings.

„Inwestorzy trzymali się swoich preferencji, ponieważ obligacje katastroficzne oferowały wyższą płynność, lepsze wyniki i jaśniejszą definicję ryzyka objętego ochroną” – kontynuowała agencja ratingowa.

Podczas gdy w 2022 r. nastąpił katastrofalny spadek emisji obligacji w porównaniu z rokiem poprzednim (co szczegółowo opisano w naszym nowym raporcie dotyczącym rynku obligacji kocich tutaj), Fitch zauważa, że ​​rynek zbywalnych obligacji kocich faktycznie nadal się rozwija (o czym świadczą wykresy i dane Artemis tutaj). .

Biorąc pod uwagę, że oczekiwana rentowność obligacji katastroficznych jest teraz znacznie wyższa, zgodnie z wyższymi cenami reasekuracji obserwowanymi obecnie w związku z niedawnym odnowieniem, a także z lepszymi i zaostrzonymi warunkami, Fitch jest również pozytywnie nastawiony do potencjału rentowności kociego rynku obligacji.

W rezultacie Fitch faktycznie spodziewa się pozyskania większego kapitału poprzez reasekurację i ILS, ale agencja ratingowa jest szczególnie pozytywnie nastawiona do rynku obligacji kocich.

Agencja ratingowa stwierdziła, że ​​„Fitch spodziewa się, że obligacje katastroficzne będą miały duży napływ w 2023 r. i będą nadal zyskiwać udział w rynku w alternatywnej przestrzeni kapitałowej”.

Do druku, PDF i e-mail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *