Robienie tego przez 3 minuty dziennie pomoże ci żyć dłużej.

Na potrzeby tego badania naukowcy z Australii i Europy przeanalizowali dane z brytyjskiego Biobanku dotyczące 25 241 osób, które uważały się za „niećwiczące”, co oznacza, że ​​nie uczyniły ćwiczeń częścią swojej codziennej rutyny. Średni wiek uczestników wynosił 61,8 lat, a naukowcy obserwowali grupę badaną przez prawie siedem lat. Wyniki pokazały, że około 852 uczestników zmarło w okresie badania (511 z powodu raka i 266 z powodu chorób układu krążenia).

Kiedy naukowcy przeanalizowali trendy aktywności wśród uczestników, zauważyli, że uczestnicy, którzy codziennie wykonywali trzy bardzo krótkie sesje energicznej aktywności fizycznej, mieli znacznie niższe ryzyko śmierci. Wyniki pokazały, że osoby, które każdego dnia wykonywały trzy jednominutowe interwały energicznej aktywności, miały o 39% mniejsze ryzyko śmierci z jakiejkolwiek przyczyny w porównaniu z osobami, które nie wykonywały takich serii aktywności. Konkretnie, mieli o 49% mniejsze ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia i o 30% mniejsze ryzyko śmierci z powodu raka.

Ci, którzy posunęli się jeszcze dalej i codziennie wykonywali 11-minutowe krótkie ćwiczenia, mieli o 65% mniejsze ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia i o 49% mniejsze ryzyko zgonu z powodu raka.

Jeśli chodzi o to, co liczy się jako krótka seria ćwiczeń, współautor badania i profesor medycyny sportowej i terapii ruchowej na University College London. dr Mark Hamermówi Opiekun„Może to być np. zabawa z dziećmi. Mogłoby być [that] widzisz, że twój autobus zaraz odjeżdża, więc musisz iść bardzo szybko, aby zdążyć na autobus. Może mieszkasz w bloku i musisz wnosić zakupy po schodach”.

Możemy dodać do tego rosnący materiał dowodowy pokazując, że nie musimy trenować do maratonu, aby czerpać korzyści z ćwiczeń. Krótsze ruchy, jeśli są wykonywane często, również mogą zminimalizować bezczynność i ma pozytywny wpływ na nas siła i na ogół ryzyko śmiertelności jak się starzejemy.

Leave a Comment