Recenzja routera ExpressVPN Aircove | Najlepszy router VPN 2023 r


0
Categories : Gadżety
Tags :

gadżety podłączone do Internetu, np inteligentne głośniki oraz tabletki nadal dominuje jako jeden z najpopularniejszych prezentów świątecznych, więc prawdopodobnie zgromadziłeś niewielką kolekcję urządzeń, które stale rejestrują Twoją aktywność online. Ale chociaż przydatne w domu, mogą stać się problemem, jeśli osoby trzecie uzyskają zdalny dostęp do tych poufnych danych internetowych, takich jak hasła do kont i kamera bezpieczeństwa klipy do niecnych celów. Chociaż myśl o hakerze naruszającym twoją prywatność przyprawia cię o zawrót głowy, nawet twój przyjazny dostawca usług internetowych (ISP) z sąsiedztwa może wykorzystać twoje informacje online przeciwko tobie. Jeśli dostawca usług internetowych zdecyduje, że Twoje pobieranie lub torrenty wykorzystują zbyt dużą przepustowość, często ograniczy (zmniejszy) połączenie internetowe prędkość.

Wirtualna sieć prywatna (VPN) może pomóc chronić te poufne dane i odwiedzane witryny, tworząc bezpieczne połączenie w celu ukrycia tożsamości urządzenia (np. adresu IP) i zaszyfrowania ruchu sieciowego przed wścibskimi oczami. Zazwyczaj musisz pobrać aplikację VPN lub „klienta” bezpośrednio na urządzenie, z którym chcesz korzystać z usługi. Jest to zazwyczaj ograniczone laptop lub smartfon z systemem operacyjnym, który może obsługiwać oprogramowanie, a nie gadżety IoT, takie jak twoje Smart TV, kamerylub systemy gier. Ale nowy router AirCove ExpressVPN zmienia to, integrując VPN bezpośrednio ze swoim sprzętem, aby automatycznie objąć wszystkie urządzenia, które łączą się z jego siecią, nawet gadżety, które nie mogą zainstalować klienta VPN. Podczas gdy jego szybkość mogłaby być wykorzystana z strzałem w dłoń, jego stabilna wydajność i łatwość użytkowania nie mają sobie równych.

ExpressVPN Aircove Wi-Fi 6 Router | Dwupasmowa łączność bezprzewodowa Gigabit

Aircove Wi-Fi 6 Router |  Dwupasmowa łączność bezprzewodowa Gigabit

ExpressVPN Aircove Wi-Fi 6 Router | Dwupasmowa łączność bezprzewodowa Gigabit

plusy
  • Wbudowana ochrona oprogramowania ExpressVPN
  • Łatwa konfiguracja wszystkich podłączonych urządzeń w mniej niż pięć minut
  • Stabilne połączenie Wi-Fi 6 nie zrywa się po przeciążeniu
Minusy
  • Średnia prędkość pobierania 300 Mb/s
  • Brak zaawansowanych funkcji, takich jak kontrola rodzicielska

Główna charakterystyka

Pasma częstotliwości: Dwuzakresowy (2,4 i 5 GHz)
Ocena prędkości: AX1800
Zakres: Do 1600 stóp kwadratowych

Oprócz tego, że jestem naszym pełnoetatowym ekspertem technicznym, spędziłem dwie dekady na przeglądaniu sieci i pobieraniu ogromnej ilości treści. Używałem różnych Usługi VPN ustaw lokalizację mojego komputera w różnych regionach, aby uzyskać zniżki na produkty, uzyskać dostęp do serwerów gier wideo na całym świecie i oglądać programy w serwisach streamingowych w innych krajach (brytyjski Netflix jest często lepszy) – VPN działa na prawie zdalnych serwerach w całym świat. świecie, dzięki czemu możesz sprawiać wrażenie, że korzystasz z Internetu z innego stanu lub kraju.

podgląd dla Popular Mechanics Wszystkie sekcje

Po wykryciu luk w Eufy systemy bezpieczeństwa w domu (marka, której używam w moim inteligentnym domu) Pod koniec zeszłego roku zdałem sobie sprawę z dwóch rzeczy: nie można ufać żadnej firmie w zakresie pełnej ochrony danych, a moje ustawienia cyberbezpieczeństwa wymagały aktualizacji. To skłoniło mnie do wypróbowania Aircove firmy ExpressVPN, ponieważ cała jej idea polega na łatwym dodaniu dodatkowej warstwy ochrony do wszystkich moich gadżetów bez konieczności instalowania oprogramowania na każdym urządzeniu z osobna. Ponadto ten router Wi-Fi 6 zapewnia szybkie i stabilne połączenie nawet przy dziesiątkach urządzeń. Powoduje to lepszą ogólną wydajność każdego urządzenia przy mniejszej utracie łączności i szybkości. Podczas dwutygodniowego okresu testowego załadowałem do routera 31 urządzeń, od inteligentnych kamer domowych po systemy do gier.

AUTOMATYCZNA AKTYWACJA FUNKCJI OCHRONY I VPN

Całkowicie czarny Aircove to cienki router o wielkości dwóch pilotów do telewizji kablowej ustawionych obok siebie. Ma cztery anteny, które są wystarczająco mocne, aby pozostać nieruchome w kierunku, w którym je wskazujesz, z wystarczającym zasięgiem, aby pokryć do 1600 stóp kwadratowych. Aby skonfigurować Aircove, po prostu podłącz go do modemu, a następnie podłącz telefon lub komputer do sieci Wi-Fi z telefonu lub komputera (musisz zainstalować aktualizację oprogramowania układowego). Ma cztery porty LAN z tyłu do podłączenia urządzeń sieciowych, ale użyłem tylko dwóch, jednego do modemu, a drugiego do komputera do gier. Najtrudniejszą częścią konfiguracji jest wprowadzenie kodu aktywacyjnego ExpressVPN – potrzebujesz subskrypcji, aby uzyskać dostęp do funkcji VPN, która kosztuje nieco ponad 8 USD miesięcznie, jeśli zarejestrujesz się na roczną subskrypcję.

tył routera expressvpn

koper myśliwski

Po uruchomieniu router Aircove automatycznie maskuje i zabezpiecza każde urządzenie, które łączy się z jego siecią, i można nim łatwo zarządzać za pomocą panelu sterowania aplikacji internetowej, który ma znajomy interfejs, niezależnie od tego, czy uzyskujesz do niego dostęp z telefonu, czy komputera. Strona główna wyświetla listę podłączonych urządzeń i możesz tworzyć grupy z określonymi zestawami reguł, takimi jak wyświetlanie ich z innej lokalizacji. Możesz łatwo przeciągać i upuszczać urządzenia z jednej grupy do drugiej: Domyślnie wszystkie moje urządzenia korzystają z amerykańskiej sieci VPN, ale kiedy chcę uzyskać dostęp do zagranicznych treści, przeciągam je do grupy, którą nazwałem „Wielka Brytania”. Spowoduje to automatyczne przełączenie urządzenia na serwer w Wielkiej Brytanii bez żadnych działań poza prostym przeciąganiem i upuszczaniem. Jednocześnie można aktywować do pięciu lokalizacji urządzeń.

Zweryfikowałem, że urządzenia łączą się z przypisanymi im regionami za pomocą strony internetowej Jaki jest mój adres IP aby pokazać adres IP i lokalizację oraz sprawdzić, czy nie ma wycieków DNS. Nie było żadnych awarii zasięgu, a ten poziom bezpieczeństwa praktycznie gwarantuje, że będziesz duchem dla wszystkich innych stron. Moja narzeczona nie jest obeznana z technologią ani nie jest świadoma bezpieczeństwa, ale uwielbiała to, że podszywanie się pod lokalizację VPN działało bezbłędnie – mogła oglądać odcinki z Wielkiej Brytanii Wyspa miłości na ITV przed ich amerykańską premierą z naszego smart TV bez otwierania aplikacji w celu aktywacji usługi VPN.

to zdjęcie

Ale nie wszystko jest takie gładkie. Debiutancki sprzęt ExpressVPN jest nowy w grze i, co dziwne, brakuje mu typowych funkcji routera, takich jak kontrola rodzicielska i blokowanie reklam. Coś tak prostego jak pobieranie nieznanych urządzeń z Twojej sieci nie jest możliwe. Oczywiście możesz wstrzymać jego usługę, umieszczając go w grupie Brak Internetu, ale to zużyje jedno z pięciu cennych miejsc na zestaw reguł. Nie ma znaczenia, czy masz dzieci i często musisz wyłączać dostęp do ich urządzeń w określonych porach – ta zasada już istnieje. Ale mamy po 20 lat, a moja rodzina nie musi, więc będę musiał opuścić grupę, aby zablokować dostęp do Internetu dla urządzenia.

SZYBKI, ALE NIE GIGABITOWY

Bez użycia jakichkolwiek funkcji VPN podstawowa wydajność routera osiągnęła w moich testach 312 megabitów na sekundę (Mb/s). Jest szybki, ale przeciętny jak na urządzenie za 200 USD – podobnie wycenione systemy typu mesh, które średnio przekraczają 600 Mb/s i mają lepszy zasięg.

Aircove ma duży zasięg dzięki czterem antenom na górze. Doświadczyłem pełnych barów Wi-Fi na każdym końcu mojej kamienicy o powierzchni 1400 stóp kwadratowych. Udało mi się nawet osiągnąć prędkość pobierania, która wynosiła średnio ponad 200 Mb/s z tych punktów, co jest bardzo dużo – przesyłanie strumieniowe wideo 4K wymaga tylko 50 Mb/s. Udało mu się nawet przebić przez kilka ścian i sufitów, dostarczając ponad 100 Mb/s trzy piętra poniżej routera, dzięki czemu może zasłonić kamery zewnętrzne lub zakraść się na mniejsze patio. Ale nie oczekuj zasięgu, jeśli oddalisz się zbyt daleko od domu.

test prędkości pokazuje około 300 Mb/s w normalnym teście prędkości

Średnia prędkość pobierania Aircove wynosi do 300 Mb/s w typowym teście prędkości.

koper myśliwski

Ponownie kupujesz go wyłącznie ze względu na funkcje VPN, które zapewniają imponującą wydajność. Z moim telewizorem w Wielkiej Brytanii, moim laptopem w Meksyku i Xbox Series X w Kanadzie, każde urządzenie może przesyłać strumieniowo z prędkością ponad 140 Mb/s w tym samym czasie. Jest wystarczająco inteligentny, aby zarządzać szybkością i nadawać priorytet urządzeniom, które potrzebują większej przepustowości. Chociaż działa jako podstawowy router, jego wydajność jest niczym, jeśli nie korzystasz z VPN.

test prędkości pokazujący wolniejszą prędkość połączenia podczas korzystania z expressvpn, aby pojawił się w innym kraju

Zauważyłem, że prędkość Aircove często spadała o połowę, gdy korzystałem z ExpressVPN, aby moje urządzenie wyglądało, jakby znajdowało się w innym kraju.

koper myśliwski

Werdykt: Router ExpressVPN Aircove jest wyposażony w wiele funkcji, jeśli potrzebujesz stałej ochrony sieci dla wszystkich swoich urządzeń. Pozwala to łatwo dodać ochronę szyfrowania do wszystkich typów urządzeń bez instalowania oprogramowania na żadnym z nich, możesz przełączać się między punktami dostępowymi, a nawet optymalizować sygnały urządzeń za jednym dotknięciem. To solidny pierwszy krok dla działu sprzętu firmy, ale chciałbym, aby następna generacja routerów ExpressVPN miała konfigurację systemu mesh z dodatkowymi funkcjami dodanymi do panelu sterowania. Wyeliminuje to brak gigabitowych prędkości, a także zwiększy zasięg dla większych witryn.

Strzał w głowę Huntera Fenollola

Hunter Fenollol, nasz stały ekspert we wszystkim, od inteligentnych domów po zestawy słuchawkowe do gier VR, ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu objaśnień produktów, szczegółowych recenzji i poradników zakupowych, które pomogą Ci w pełni wykorzystać najnowszą elektronikę. Na studiach opisywał i recenzował najnowsze wydania gadżetów dla witryn takich jak Tom’s Guide, Laptop Magazine i CNN Underscored. Jeśli nie jest po łokcie w najnowszym sprzęcie, możesz znaleźć Huntera na jednej z wielu plaż na Long Island, na Manhattanie lub z jego wypłaty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *