Recenzja mobilnej lampy przenośnej WiZ Luminaire: inteligentne oświetlenie w każdym miejscu


0
Categories : Telefon komórkowy

Werdykt

Polecane Zaufane recenzje

Zbudowana z myślą o przenośności WiZ Luminaire to zabawna, zasilana bateryjnie lampa, której można używać niemal wszędzie (tylko nie zamocz jej). Podwójne lampy zapewniają zabawne, dynamiczne efekty, a elementy sterujące na górze umożliwiają sterowanie nim nawet wtedy, gdy nie masz pod ręką telefonu.

To nie jest najjaśniejsze światło (pomyśl o oświetleniu otoczenia, a nie o oświetleniu pomocniczym), a aplikacja nie daje takiej kontroli nad wyborem kolorów, jak bym chciał.

plusy

 • Kilka fajnych efektów
 • Proste sterowanie ręczne
 • Dobra żywotność baterii

Minusy

 • Przycisk zasilania wymaga trochę siły
 • Nie tak jasno

 • lekki typJest to przenośne inteligentne światło LED.

 • PołączenieTo światło łączy się przez Bluetooth lub Wi-Fi.

 • Żywotność bateriiBateria trzyma maksymalnie 10 godzin.

Wprowadzenie

Większość inteligentnych świateł jest przeznaczona do użytku w pomieszczeniach, ale przenośna mobilna lampa WiZ Luminaire została zaprojektowana tak, aby można ją było zabrać ze sobą, tworząc atmosferę wokół domu, na ulicy, a nawet na wycieczce.

Ma świetny design, mnóstwo scen do wyboru i działa do 10 godzin na jednym ładowaniu, ale aplikacja może być niewygodna w użyciu w niektórych miejscach.

Choć wymieniona na stronie internetowej WiZ jako przenośna lampa mobilna WiZ Luminaire, jest również znana jako przenośna lampa stołowa WiZ True Type G w modelu John Lewis oraz przenośna lampa stołowa WiZ True Color Smart Lighting w modelu B&Q, co czyni ją dość złożoną. odnaleźć.

Projekt i funkcje

 • Działa przez Bluetooth i Wi-Fi
 • Integruje się z innymi oprawami WiZ.
 • Wbudowana bateria

Dzięki składanemu uchwytowi przenośny WiZ Luminaire Mobile wygląda jak latarnia.

Właściwie nie sposób nie wziąć go w dłonie, nie wyciągnąć światła na końcu wyciągniętej ręki i nie wyobrazić sobie, że idziemy przez deszczową noc. A może to tylko ja.

Uchwyt przenośnej lampy WiZ Luminaire Mobile
Kredyt wizerunkowy (wiarygodne recenzje)

Ostatecznie ważne jest to, że jest to przenośna latarka zasilana bateryjnie, dzięki czemu możesz ją nosić ze sobą, gdziekolwiek jesteś. Cóż, do pewnego stopnia. Stopień ochrony IP20 tej lampy oznacza, że ​​jest ona odporna na dotyk i kurz, ale nie na ciecze. Jeśli zabierzesz ją na zewnątrz, pamiętaj, że jeśli zacznie padać, będziesz musiał ją wnieść z powrotem.

Dzięki uchwytowi jest łatwiejszy do przenoszenia niż np. Philips Hue Go lekki, co czyni go nieco lepszym wyborem w sytuacjach, w których możesz chcieć go przenosić, na przykład podczas biwakowania.

Wewnętrzny akumulator jest ładowany przez port USB-C z tyłu, który można również wykorzystać do ciągłego zasilania lampy. Jeśli umieścisz mobilne urządzenie podręczne WiZ Luminaire w pobliżu gniazdka elektrycznego, warto je podłączyć, aby było gotowe do pracy po pełnym naładowaniu.

WiZ Luminaire Mobile Portable Light Wejście USB-C
Kredyt wizerunkowy (wiarygodne recenzje)

Jako urządzenie podręczne WiZ Luminaire Mobile Portable Light ma więcej fizycznych elementów sterujących niż zwykła inteligentna latarka. Jest przycisk trybu, który przełącza cztery sceny (konfigurowalne za pomocą aplikacji), suwak jasności i przycisk włączania / wyłączania.

WiZ Luminaire Mobile Przenośna kontrola natężenia światła
Kredyt wizerunkowy (wiarygodne recenzje)

Zauważyłem, że sterowanie trybem i jasnością jest bardzo czułe, ale przycisk zasilania musiał być mocno wciśnięty, aby działał. Na dole znajduje się również fizyczny włącznik zasilania, który wyłącza baterię i odłącza lampę od Wi-Fi/Bluetooth.

Fizyczny przełącznik zasilania WiZ Luminaire Mobile Portable Light
Kredyt wizerunkowy (wiarygodne recenzje)

Aby uzyskać większą kontrolę, WiZ Luminaire Mobile Portable Light musi być połączony z aplikacją WiZ. Lampa wykorzystuje Bluetooth i Wi-Fi, dzięki czemu można nią sterować za pośrednictwem sieci domowej, jeśli jest w domu, lub lokalnie, jeśli jesteś poza domem.

Aplikacja WiZ jest taka sama jak inne światła wizyjneOdp.: Jest nieco bardziej ograniczona i nieco trudniejsza w użyciu niż aplikacja Philips Hue, mimo że oba produkty są wytwarzane przez tę samą firmę, Signify.

Oprawy WiZ można pogrupować według pomieszczeń, korzystając również z mobilnej oprawy przenośnej WiZ Luminaire. Ma to sens, jeśli światło ma być statyczne, ale sensowne jest trzymanie tej lampy osobno, ponieważ może się poruszać, dlatego sugeruję umieszczenie jej w oddzielnym pomieszczeniu.

Podobnie jak w przypadku innych świateł WiZ, pilota WiZ Remote można połączyć z pomieszczeniem, w którym znajduje się światło, i za pomocą jego przycisków wywołać cztery różne sceny. Są to również te same sceny zaprogramowane w lampie i dostępne za pomocą przycisku trybu.

Pokoje mają również ustawienia, które pozwalają mi ustawić czas włączania i wyłączania światła, gdy lampa jest włączona lub wyłączona. Wygodne może być ustawienie czasu ściemniania, aby nie wchodzić w ciemność, gdy lampa jest wyłączona.

Mobilne przenośne światło WiZ Luminaire można ustawić na statyczny kolor lub temperaturę barwową. Dostępne są wstępnie ustawione tryby, takie jak światło dzienne i czas telewizyjny, ale można ustawić własne. Mobilna latarka ręczna WiZ Luminaire może wyświetlać jednocześnie dwa różne kolory, ale nie można ręcznie wybrać dwóch kolorów, co jest wstydem.

Aplikacja WiZ Luminaire Mobile Portable Light
Kredyt wizerunkowy (wiarygodne recenzje)

Jedynym sposobem, aby lampa świeciła dwoma kolorami, jest użycie jednej ze scen dynamicznych.

We wszystkich trybach kolorów dostępne są suwaki do zmiany jasności i balansu pomiędzy górnym i dolnym światłem. W przypadku dynamicznych scen dostępny jest również selektor prędkości, który określa, jak szybko kolory zmieniają się z żółwia na zająca.

Jeśli chcesz, aby lampa dopasowywała się do koloru światła słonecznego, dostępna jest opcja rytmu dobowego, która automatycznie dostosowuje temperaturę barwową w ciągu dnia. Jednak zmiana opiera się na tym, kiedy ustawisz godziny snu i budzenia, a nie na długości dnia w ciągu roku.

WiZ Luminaire Mobile Przenośne rytmy światła
Kredyt wizerunkowy (wiarygodne recenzje)

Amazon Alexa i Asystent Google obsługują głosowe sterowanie kolorem, sceną i jasnością. HomeKit nie jest obsługiwany, ale aplikacja obsługuje skróty Siri.

Spektakl

 • Kilka genialnych efektów
 • Kolory mogą się nieznacznie różnić
 • Nie tak jasno

W najlepszym wydaniu mobilne urządzenie podręczne WiZ Luminaire to genialna gratka. Wkomponowana w dynamiczną scenę, wygląda jak nowoczesna lampa lawowa. Z łatwością mieszając i zmieniając kolory, ten przedmiot jest idealny do stołu lub pokoju dziecięcego.

WiZ Luminaire Mobile Portable Light w dwóch kolorach
Kredyt wizerunkowy (wiarygodne recenzje)

Przełączając się na statyczne kolory, urządzenie przenośne WiZ Luminaire wygląda nieco bardziej różnorodnie. Uważam, że czerwień i zieleń są bardzo dobre, ale nie mogłem uzyskać głębokiego błękitu, ponieważ lampa często skręcała w kierunku fioletu lub jaśniejszego odcienia, niż bym chciał.

WiZ Luminaire Mobile Przenośny niebieski
Kredyt wizerunkowy (wiarygodne recenzje)

Normalne temperatury barwowe, od chłodnych do ciepłych, są lepsze, ale ta lampa nie jest tak jasna. Przy jasności wynoszącej zaledwie 400 lumenów zapewnia bardziej miękką, tworzącą atmosferę poświatę niż coś, z czym można pracować. To jest dobre na kemping, ale jeśli chcesz jaśniejszego światła, które może konkurować ze zwykłą żarówką, to nie jest dla ciebie.

WiZ twierdzi, że żywotność baterii wynosi do dziesięciu godzin na jednym ładowaniu. To zależy od tego, jak jasna jest lampa i w jakim trybie się znajduje. Spodziewaj się zaoszczędzić kilka godzin przy pełnej jasności i trybie dynamicznym.

Ogólnie żywotność lampy wynosi 25 000 godzin, co jest standardem dla inteligentnego oświetlenia LED. Na tym poziomie przenośna lampa mobilna WiZ Luminaire powinna wystarczyć na kilka lat, zanim będzie trzeba ją wymienić.

Najnowsze oferty

Czy warto kupić?

Jeśli szukasz zabawnego światła z dynamicznymi efektami, które możesz zabrać ze sobą niemal wszędzie, ta lampa może być dla Ciebie.

Jeśli chcesz jaśniejszego, bardziej użytecznego oświetlenia, ta lampa prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie działać i wystarczy alternatywa.

Końcowe przemyślenia

Mobilna, przenośna lampa WiZ Luminaire to zabawny zestaw, który dodaje dynamiczne oświetlenie do każdego otoczenia, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Fakt, że można go zintegrować z innymi światłami WiZ, jest dobry, ale uważam, że jest to bardziej samodzielny produkt. W tym przebraniu przycisk parowania Bluetooth i przycisk trybu na górze zapewniały, że można go kontrolować, gdziekolwiek jestem.

Nie jest to najjaśniejsze światło, ale jeśli potrzebujesz czegoś wszechstronnego, łatwego do przenoszenia, to jest to dobry wybór.

Jak testujemy

Starannie testujemy każde inteligentne światło przez długi czas. Używamy standardowych branżowych testów porównawczych, aby właściwie porównywać funkcje. Zawsze powiemy ci, co znajdziemy. Nigdy nie przyjmujemy pieniędzy za recenzję produktu.

Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy w naszym polityka etyczna.

Używane jako nasze główne inteligentne światło w okresie przeglądu

Testowane przez co najmniej tydzień

Testujemy kompatybilność z głównymi inteligentnymi systemami (HomeKit, Alexa, Google Assistant, SmartThings, IFTTT i inne), aby zobaczyć, jak łatwo można zautomatyzować każde światło.

Mógłbyś…

Często Zadawane Pytania

W jaki sposób kontrolowana jest przenośna lampa przenośna WiZ Luminaire?

Ta lampa ma przyciski dotykowe na górze i może być również zdalnie sterowana za pomocą aplikacji WiZ przez Bluetooth lub Wi-Fi.

Jak długo działa bateria mobilnej latarki ręcznej WiZ Luminaire?

Jest oceniany na maksymalnie dziesięć godzin, chociaż oczekuj mniej w zależności od trybu i jasności, w których go używasz.

Sugerowana cena detaliczna w Wielkiej Brytanii

Producent

Opis produktu

Rozmiar (wymiary)

Waga

JAK W

Data wydania

Data pierwszej rewizji

Numer modelu

Asystent głosowy

Akcesoria

Sieć

stabilność

TrustedReviews wierzy, że globalne ocieplenie nie jest mitem jako podstawową wartością i będzie nieustannie dążyć do ochrony naszej planety przed szkodami poprzez swoje praktyki biznesowe.

W ramach tej misji za każdym razem, gdy recenzujemy produkt, wysyłamy do firmy serię pytań, które pomagają nam ocenić i wyjaśnić wpływ urządzenia na środowisko.

Obecnie nie mamy odpowiedzi na pytania dotyczące tego produktu, ale zaktualizujemy tę stronę, gdy tylko to zrobimy. Możesz zobaczyć szczegółowy podział pytań, które zadajemy i dlaczego w naszym strona informacyjna o zrównoważonym rozwoju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *