Przysiady na kubku to najlepszy sposób na ćwiczenie nóg dla początkujących.


0
Categories : fitness

BAŁEŚ SIĘ perspektywiczny przysiad ze stojakiem? Podnoszenie ciężkiej sztangi na ramionach, a następnie próbowanie upadku i podniesienia się pod jej ciężarem? Nie jesteś sam.

Przysiady z dużym obciążeniem – o czym większość ludzi myśli, gdy słyszy słowo „przysiad” w treningu siłowym – może być zniechęcające, zwłaszcza jeśli jesteś nowy na siłowni i nie do końca wiesz, od czego zacząć. Ale niech cię to nie zniechęca. Jeśli zastosujesz właściwe podejście, nadal możesz uzyskać świetną pracę nóg bez wchodzenia pod ciężką sztangę. Jest więcej niż jeden sposób na przysiad.

David Auty, CSCS i twórca Przewodnik dla początkujących po programie Muscle za Najlepszy gracz w dziedzinie zdrowia mężczyznproponuje zacząć od ćwiczenie przysiadów kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fitnessem. Jego rozumowanie jest proste i praktyczne: przysiad goblet daje cały szereg opcji, których nie mają standardowe warianty sztangi.

Członkostwo MVP Men’s Health Premium

Członkostwo MVP Men's Health Premium

Członkostwo MVP Men’s Health Premium

Teraz 23% zniżki

Źródło: Zdrowie mężczyzn

Oto jego trzy najważniejsze powody, dla których powinieneś zacząć od przysiadów goblet.

3 powody, dla których przysiady pucharowe są świetne dla początkujących

Przysiady na kubku działają z każdym obciążeniem

W przeciwieństwie do przysiadu ze sztangą, który jest definiowany przez narzędzia używane do utrzymania ciężaru, przysiad goblet jest znacznie bardziej wszechstronny. Możesz użyć hantli, ciężarków, talerzy – jeśli możesz trzymać je przed sobą, jeśli mogą służyć jako obciążenie. Jest to ważne, zwłaszcza dla początkujących, ponieważ nie będziesz ograniczony do stojaka do przysiadów, aby dodać ruchu do swoich treningów. W razie potrzeby możesz użyć lżejszych ciężarów lub przejść do cięższych ładunków.

Pozycja obciążenia przedniego w przysiadach kubkowych jest ważna dla postawy

Trzymanie ciężaru przed ciałem zmusza cię do zaangażowania rdzenia, aby usiąść prosto. Jest to kluczowa umiejętność, zwłaszcza podczas poruszania się pod dużym obciążeniem. „Szczególnie przy przysiadach chcemy mieć pewność, że brzuch i cały kręgosłup są dobrze ułożone i mocne, więc możesz po prostu martwić się zejściem do przysiadu” — mówi Oti.

Cup squat to płynne zejście

Pozycja ciężarka w tym ćwiczeniu w naturalny sposób przyczynia się do prawidłowej głębokości przysiadu. Według Oti zejdziesz niżej i płynniej niż normalnie przy przysiadzie ze sztangą.

Jak zrobić goblet squat

Oto jak skutecznie wykonać goblet squat:

  • Przyjmij wygodną pozycję i chwyć swój ciężar, trzymając go przed klatką piersiową obiema rękami. Ściśnij łopatki, aby wytworzyć napięcie w środkowej części pleców, aby pomóc w uniesieniu ciężaru.
  • Zanim przejdziesz do przysiadu, weź głęboki oddech i napnij mięśnie tułowia. Pomoże to uniknąć zbytniego przechylenia do przodu.
  • Odepchnij pośladki do tyłu, a następnie zegnij kolana i przykucnij tak nisko, jak tylko potrafisz, utrzymując prawidłową postawę wyprostowaną. Rozłóż kolana i utrzymuj ciało w napięciu; nie opieraj łokci na kolanach.
  • Odepchnij się obiema stopami od podłogi, aby wstać, ściskając pośladki i wydychając powietrze u góry.

Jeśli chcesz poprawić technikę przysiadu, zacznij od przysiadu goblet squat. Ćwiczenie wymaga poruszania się w określonym celu, zapewniając doskonałą okazję do przeniesienia treningu na wyższy poziom.

Chcesz więcej przewodników dla początkujących Otey? Sprawdzać Przewodnik dla początkujących po programie Muscledostępne tylko od MVP w dziedzinie zdrowia mężczyzn.

Diego Mercado, CPT, jest certyfikowanym trenerem osobistym NSCA i członkiem inicjatywy Siła Zdrowia Mężczyzn w Różnorodności.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *