Podręczny gadżet może stwierdzić, czy banany i awokado się zepsuły

Koniec tłoczenia owoców w celu sprawdzenia ich dojrzałości? Gadżet z supermarketu może stwierdzić, czy banany i awokado się zepsuły w mniej niż sekundę

  • Trzej brytyjscy detaliści prowadzą rozmowy w sprawie zainstalowania nowych, najnowocześniejszych skanerów.
  • Klienci mogą po prostu wziąć przedmiot i umieścić go pod samochodem.
  • Skanuje wiązką podczerwieni, szacując liczbę dni przed wyzwoleniem.

Kupujący nie muszą już wyciskać owoców i warzyw w brytyjskich supermarketach, aby odgadnąć, jak bardzo są dojrzałe.

Trzej najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii prowadzą rozmowy w sprawie zainstalowania nowych, najnowocześniejszych skanerów, które przewidują daty ważności z dokładnością do dnia.

Klienci mogą po prostu wziąć przedmiot, taki jak awokado lub mango, i umieścić go pod maszyną, która skanuje go wiązką podczerwieni.

Za mniej niż sekundę, powyższy ekran zacznie migać z wynikiem na 100, pokazującym stopień dojrzałości i szacunkową liczbę dni, zanim się wyłączy.

Trzej najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii prowadzą rozmowy w sprawie zainstalowania nowych, najnowocześniejszych skanerów, które przewidują daty ważności z dokładnością do dnia.  Na zdjęciu jak produkt będzie wyglądał w sklepach

Trzej najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii prowadzą rozmowy w sprawie zainstalowania nowych, najnowocześniejszych skanerów, które przewidują daty ważności z dokładnością do dnia. Na zdjęciu jak produkt będzie wyglądał w sklepach

„Dojrzała kratka” będzie stosowana w przypadku owoców i warzyw miękkich, egzotycznych i pestkowych, które są szczególnie podatne na psucie się.

„Dojrzała kratka” będzie stosowana w przypadku owoców i warzyw miękkich, egzotycznych i pestkowych, które są szczególnie podatne na psucie się.

Holenderska firma OneThird twierdzi, że ich wynalazek powstrzyma ogromne ilości marnowanej żywności, które co roku kosztują detalistów i konsumentów miliardy funtów na całym świecie.

„Dojrzała kratka” będzie stosowana w przypadku owoców i warzyw miękkich, egzotycznych i pestkowych, które są szczególnie podatne na psucie się.

Za pomocą światła podczerwonego urządzenie skanuje produkt na poziomie molekularnym, takim jak zawartość wody, cukru i skrobi.

Zaawansowana sztuczna inteligencja porównuje następnie to z setkami tysięcy innych przykładów w swojej bazie danych i sprawdza, jak radzą sobie podobne przedmioty.

Dokładność maszyny, która ma być w stanie przewidzieć okres przydatności do spożycia dziesięciu owoców i warzyw do końca roku, zależy od tego, co jest testowane.

W przypadku awokado na ekranie pojawi się wynik od zera do 100 – na przykład te, które uzyskały wynik powyżej 70, prawdopodobnie znikną po czterech do pięciu dniach, a te o średnim zakresie po dwóch do trzech dniach.

Jednak w przypadku truskawek maszyna będzie mogła zawęzić oszacowanie do jednego dnia.

Założyciel OneThird, Marco Snickers, powiedział Daily Mail, że prowadzi rozmowy z trzema głównymi brytyjskimi sprzedawcami detalicznymi w celu zainstalowania maszyn, chociaż nie wymienił kto.

Ale powiedział, że wszyscy już używają maszyn w swoich łańcuchach dostaw.

Nazwa firmy pochodzi od ilości żywności, która jest wyrzucana każdego roku. Około 40 procent z nich to świeża żywność, głównie z powodu psucia się.

Urządzenie jest gotowe do pracy z awokado, pomidorami, truskawkami i jagodami. Do końca 2023 roku firma rozszerzy ją o winogrona, banany, mango i maliny.

Przemawiając na targach Consumer Electronics Show 2023 w Las Vegas, pan Snickers powiedział: „Astronomiczna ilość wyrzucanej co roku żywności jest bolesna, zwłaszcza że tak wiele wyrzuca się w bogatych krajach”.

Urządzenie jest gotowe do pracy z awokado, pomidorami, truskawkami i jagodami.  Do końca 2023 roku firma rozszerzy ją o winogrona, banany, mango i maliny.  Na zdjęciu przenośna wersja skanera

Urządzenie jest gotowe do pracy z awokado, pomidorami, truskawkami i jagodami. Do końca 2023 roku firma rozszerzy ją o winogrona, banany, mango i maliny. Na zdjęciu przenośna wersja skanera

„Ciężko pracowaliśmy, tworząc technologię, która pomaga rozwiązać ten trwający globalny problem, który bezpośrednio wpływa na niedobory żywności”.

W innych powiązanych wiadomościach…

Pożegnaj się z bolesnymi szpilkami: była projektantka butów Balmain opracowała inteligentną wkładkę, która rozkłada nacisk i sprawia, że ​​noszenie szpilek będzie „spacerem po parku”.

Bierzesz kur*ę! Withings przedstawia inteligentne urządzenie, które wkładasz do toalety i używasz do monitorowania swojego zdrowia metabolicznego i reprodukcyjnego.

Dlaczego Twoje dziecko płacze? Nowe urządzenie zasilane sztuczną inteligencją będzie wiedzieć, czy Twoje dziecko jest głodne, zmęczone lub ma brudną pieluchę w zaledwie 10 sekund, analizując jego dźwięki – i to z dokładnością do 95%.

Reklama

Leave a Comment