Papa Johns Trophy: Plymouth Argyle, Bolton Wanderers, Accrington Stanley i Cheltenham Town awansują do półfinałów

0
Categories : Sport
John Dadi Bodvarsson strzela zwycięskiego gola Boltona przeciwko Portsmouth w ćwierćfinale EFL Trophy.
John Dadi Bodvarsson (w środku) strzela zwycięskiego gola Boltona przeciwko Portsmouth w ćwierćfinale EFL Trophy.

Może istnieć nowa nazwa dla Papa Johns Trophy, ponieważ trzech byłych zwycięzców zostało wyeliminowanych we wtorek.

Trójka półfinalistów nigdy wcześniej nie dotarła do finału konkursu, który po raz pierwszy rozegrano w 1984 roku.

Lokator z Brentford, Aaron Pressley, strzelił dwa gole, aby pomóc Accrington Pip Lincoln podczas Plymouth pokonał Bristol Rovers i League Two Salford przegrał przez Cheltenham.

Portsmouth przegrał. Boltonaktórzy chcieliby zdobyć trofeum po raz drugi od ich jedynego zwycięstwa w 1989 roku.

Accrington potrzebował rzutów karnych, aby pokonać Lincolna, który wygrał w 2018 roku. Skipper Tom Hopper dał Imps prowadzenie po strzale bramkarza Lucasa Jensena, ale Pressley wyrównał przed przerwą i zakończył zmianę na 17 minut przed końcem po faulu na Seanie Whalleyu.

Główka Hoppera z bliskiej odległości od odbitego Maxa Sandersa doprowadziła do remisu, ale Beps, którzy przegrali w rzutach karnych w półfinale 2021, zobaczyli, jak Danny Mandroyu i Sanders, którym odmówili Jensen i Regan Pool, nie trafili, pozwalając Seanowi McConville’owi zakończy rzut karny 3-1 i wyśle ​​Stanleya do ćwierćfinału.

Accrington dzieli tylko jeden mecz od pierwszego występu na Wembley.

Bristol Rovers, dwukrotnie przegrywający finaliści, dokonał sześciu zmian i przegrał z rywalem League One, Plymouth.

Argyle objął prowadzenie w 24. minucie dzięki główce Bena Wayne’a i chociaż Nowozelandczyk zmarnował kilka złotych okazji na zwiększenie przewagi, Ryan Hardy uwolnił się i podwoił prowadzenie w 32. minucie.

Ryan Hardy podwaja przewagę Plymouth nad Bristol Rovers w półfinale EFL Trophy.
Ryan Hardy podwaja prowadzenie Plymouth przeciwko Bristol Rovers na Memorial Stadium.

Rovers przegrali 2:0 do przerwy, aby uratować punkt w meczu ligowym drużyn w październiku, ale nie było powtórki, ponieważ bramka Wayne’a została uznana za spaloną, a John Marquis zmarnował wielką szansę na zapewnienie sobie miejsca na trybunie.

Salford, zwycięzca 2020 roku i ostatnia pozostała drużyna League Two, przegrał w Cheltenham, mimo że Callum Hendry wyprowadził ich na prowadzenie w 13. minucie z akrobatycznym wykończeniem po tym, jak Luke Southwood sparował główkę Theo Vassell.

Z drugiej strony Alex Cairns posłał błyskawicę Alfiego Maya w poprzeczkę, ale Ryan Broome wyrównał tuż przed przerwą i remis rozstrzygnął dwoma golami w ciągu 60 sekund tuż po godzinie. Liam Sercombe strzelił z bliskiej odległości, zanim zagrał dla wypożyczonego ze Stoke Willa Goodwina, który strzelił gola w swoim debiucie.

Bolton pokonał zwycięzców 2019 Portsmouth, kiedy gospodarze strzelili jedynego gola w 17. minucie dzięki Johnowi Dadi Bodvarssonowi, który zakończył mecz w przerwie po dobrej pracy Dion Charles.

Boltonowi odmówiono drugiej przerwy w przerwie z powodu znakomitego bloku liniowego Seana Raggetta od Owena Becka i chociaż finaliści 2020, którzy przegrali, rozpoczęli późną walkę, James Trafford odmówił Rico Hackettowi-Fairchildowi wyrównania ostatniego tchu.

Losowanie półfinałów odbędzie się w sobotę 14 stycznia, a mecze odbędą się w tygodniu rozpoczynającym się 20 lutego.

Wszystko, co musisz wiedzieć o sztandarze swojej drużyny Premier LeagueStopka banera BBC Sport