Ożywienie na rynku odzyskuje kluczowe poziomy przed raportem o inflacji CPI; Medpace, pierwsze sygnały kupna rozbłysku słonecznego

Kontrakty terminowe Dow Jones nieznacznie wzrosły w środę, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe na Nasdaq.
XRajd giełdowy był niezdecydowany przez większą część wtorku, ale główne indeksy nabrały rozpędu, a S&P 500 odwrócił swoją 50-dniową średnią kroczącą. Inwestorzy czekają na raport o inflacji za grudzień w czwartek rano.

Medpace (MEDP) silnie wzrósł we wtorek, sygnalizując nowy sygnał kupna po tym, jak podobny ruch nie powiódł się pod koniec 2022 roku. Pierwszy słoneczny (FSLR) odbił się od swojej 50-dniowej linii, która również zapewniła wczesne wejście. Jednak Piękno elfów (ELF) oraz super mikrokomputer (SZJ) spadła po odwróceniu w poniedziałek.

Promocje MEDP i ELF Beauty w sprzedaży Tablica liderów IBD. Akcje SMCI są na NZJ 50. Medpace było we wtorek IBD promocje dnia.

Tesli (TSLA) oraz Zjednoczone zdrowie (UNH) spadła, ponieważ wiele dużych firm nadal boryka się z problemami.

Inwestorzy powinni zachować ostrożność, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się raportu o inflacji CPI.

wiadomości biznesowe

Wszystkie loty amerykańskich linii lotniczych zostały wstrzymane w środę rano z powodu usterki komputera FAA. Promocje linii lotniczych, m.in Linie lotnicze Delta (DAL) oraz Zjednoczone linie lotnicze (UAL) nieznacznie spadła.

Vince McMahon powrócił na stanowisko prezesa World Wrestling Entertainment po tym, jak jego córka Stephanie ustąpiła ze stanowiska prezesa i zastępcy dyrektora generalnego we wtorek wieczorem. Pan McMahon, główny akcjonariusz, zrezygnował w zeszłym roku z powodu wypłat związanych z procesami sądowymi o molestowanie seksualne. Akcje WWE skoczyły w przedsprzedaży po gwałtownym wzroście w ostatnich dniach po doniesieniach o jego oczekiwanym powrocie do sprzedaży firmy.

Tymczasem, Wells Fargo Co. (WFC) w dużej mierze opuści biznes hipoteczny pod presją organów regulacyjnych, poinformowała CNBC późnym wtorkiem. Będzie oferować kredyty hipoteczne tylko obecnym klientom banków i klientów zarządzających majątkiem oraz kredytobiorcom mniejszościowym. Akcje WFC niewiele się zmieniły w rozszerzonym obrocie.

Technologie firmy Accelis (ACLS), który znacznie się zmienił w ciągu ostatnich kilku sesji, powiedział, że przychody za czwarty kwartał kończący się w grudniu przekroczyły 250 milionów dolarów, w porównaniu z poprzednią prognozą producenta sprzętu chipowego, która wynosiła od 232 do 240 milionów dolarów. Akcje ACLS rosły po zamknięciu sesji.

Bądz s (Liczba Pi) podaje, że sprzedaż w czwartym kwartale przekroczyła 76 mln USD, co oznacza wzrost z poprzedniej prognozy producenta chipów RFID, która wynosiła 71,5 mln USD do 73,5 mln USD. Akcje PI, już nieco powyżej 50-dniowej linii, wzrosły w ciągu nocy. Może to sugerować wczesne wejście lub zbliżenie się do stałego punktu bazowego kupna dla akcji Impinj. Akcje PI są również w tabeli liderów.

Sezon wyników również zaczyna nabierać tempa pod koniec tygodnia. Tajwański półprzewodnik (TCM) informuje w czwartek rano. W piątek, JPMorgan Chase (JPM), Bank Ameryki (CZOŁG), grupa miejska (OD) i Wells Fargo informują o ponownym otwarciu wraz z Delta Air i UnitedHealth.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones wzrosły o 0,2% w porównaniu do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,1%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 zwyżkowały o 0,1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 5 punktów bazowych do 3,57%.

Pamiętajcie, że nocna akcja w Dow futures i gdzie indziej niekoniecznie skutkuje faktycznym obrotem w następnym regularnym terminie Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują cenne akcje podczas rajdu giełdowego w IBD Live.


rajd giełdowy

Po rozczarowującym spadku w poniedziałek, rajd na giełdzie umocnił się we wtorek po południu, zamykając się blisko sesyjnych maksimów.

Dow Jones Industrial Average wzrósł we wtorek o 0,6 proc. handel giełdowy. S&P 500 wzrósł o 0,7 proc. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 1%. Akcje Russell 2000 o małej kapitalizacji wzrosły o 1,5%.

Akcje Tesli spadły o 0,8% po wzroście o 5,9% w poniedziałek. Akcje wzrosły w piątek po ustaleniu najniższego poziomu na rynku niedźwiedzia na poziomie 101,06 po tym, jak gigant samochodów elektrycznych ogłosił ogromne obniżki cen w Chinach i na innych kluczowych rynkach azjatyckich. Akcje TSLA wymagają gruntownego remontu.

Tesla złożyła wniosek do Teksasu o znaczną rozbudowę zakładu montażowego w Austin, poinformował we wtorek Austin Business Journal. Tesla Austin wciąż buduje swoje możliwości.

Akcje UNH spadły o 0,8%, osiągając najniższy poziom od czerwca ubiegłego roku. Ubezpieczyciel zdrowotny Dow Jones spadł o 8,3% już w 2023 r., kończąc rok 2022 w dość dobrej formie. Zarobki i wskazówki UnitedHealth w piątek będą ważne dla sektora, który nagle boryka się z problemami.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 0,7% do 75,12 USD za baryłkę. Ceny gazu ziemnego spadły o 6,9%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 10 punktów bazowych do 3,62% po spadku o 20 punktów bazowych w poprzednich dwóch sesjach.


Tesla vs. BYD: Giganci EV walczą o koronę, ale co lepiej kupić?


fundusze ETF

Wśród ETF-ów wzrostu, ETF-y Innovator IBD 50 (FFTY) wzrósł o 1,1%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (ALE) wzrosła o 0,15%. Zaawansowana technologia i oprogramowanie funduszu ETF iShares (IGV) wzrosła o 0,1%. VanEck Vectors Semiconductor ETFSMX) wzrósł o 1,3%, ledwo przekraczając 200-dniową linię po 50-dniowym zamknięciu w piątek. Akcje TSM to duży holding SMH.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje, ARK Innovation ETF (ARCC) skoczył o 2,5%, podczas gdy ETF ARK Genomics (ARCG) 3,6%. Akcje Tesli nadal stanowią duży atut dla Ark Invest, a Katie Wood umocniła swoją pozycję w ostatnich tygodniach.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrósł o 2,5%, podczas gdy ETF Global X US Infrastructure Development (PROSZĘ) wzrosła o 1,6%. US Global Jets ETF (ODTRYSKI) wzrosła o 2,4%, a wśród znaczących aktywów znajdują się akcje DAL. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrosła o 1%. ETF Energy Select SPDR (XLE) wzrósł o 0,7%, podczas gdy fundusz ETF Financial Select SPDR (45) dodał 0,6%. SPDR Fundusz Wybranego Sektora Zdrowia (XLV) zamknął się 0,8%, z UNH na czele XLV.


Top 5 chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Analiza rajdów rynkowych

Rajd giełdowy spędził większość poranka blisko progu rentowności, ale zakończył się we wtorek relatywnie mocnymi wynikami.

S&P 500 wzrósł powyżej 50-dniowej linii. Średnia z 200 dni jest nieco wyższa od tej wartości.

Dow Jones odbił się od testu swojej 50-dniowej linii po wzroście powyżej tego kluczowego poziomu w piątek. Nasdaq wzrósł z 21-dniowej linii, niedaleko od swojej 50-dniowej linii.

Russell 2000 ponownie znajduje się powyżej swojej 50-dniowej linii, tuż poniżej swojej 200-dniowej linii.

S&P MidCap 400 wzrósł we wtorek po znalezieniu wsparcia na wykresie 50-dniowym. To po przeskoczeniu powyżej jego 21-dniowych, 50-dniowych i 200-dniowych linii w piątek. Invesco S&P 500 ETF Equal Weight (RSP) bardzo podobna.

RSP i MidCap 400 podkreślają, jak duże kapitalizacje lubią Jabłko (AAPL), akcje Tesli i UNH miały wpływ na rynek.

Trwały rajd na giełdzie może się nie utrzymać, dopóki nie będzie jasne, kiedy Fed przestanie podnosić stopy procentowe. Rynki mocno oczekują wzrostu o zaledwie ćwierć punktu na spotkaniu politycznym 1 lutego i ponownie pod koniec marca.

Czwartkowy raport o inflacji CPI może utrwalić oczekiwania na wzrost o ćwierć punktu. W nadchodzących miesiącach inflacja powinna nadal spadać, choćby dlatego, że porównania roczne są bardzo strome.


Dlaczego to narzędzie IBD to ułatwia uschnąćh Najlepsze promocje


Mieszane akcje czołowych spółek

W ostatnich dniach i tygodniach wiele czołowych akcji dawało sygnały kupna. Ale większość szybko się poddawała. W niektórych przypadkach, takich jak akcje MEDP, odbijają się one po kilku dniach.

Medpace skoczył o 5,9% do 223,29 przy dużym wolumenie, odbijając się od 50-dniowej linii do najwyższego poziomu z 29 grudnia, kiedy MEDP próbował się wycofać.

Akcje First Solar wzrosły o 7,4% do 171,01, kontynuując passę mini-zwycięstw. Odejście od linii 50-dniowej oferowało wczesne wejście do nowej bazy, ale teraz wygląda na nieco dłuższe. Ale oficjalny punkt kupna 173,78 jest tuż za rogiem.

Inne nazwiska nadal spadają.

Akcje ELF dokonały obiecującego wybicia w piątek, ale straciły większość swoich zysków w poniedziałek i spadły o 8,3% we wtorek do 51,15, spadając poniżej 50-dniowej linii i podkopując dołek swojej płaskiej podstawy.

Akcje SMCI wzrosły w poniedziałek rano, sugerując wczesne wejście, ale zamknęły się tylko nieznacznie wyżej. We wtorek akcje spadły o 7,55% poniżej 50-dniowej linii po zgłoszeniu krótkiej sprzedaży.

Wiele innych akcji oscyluje wokół potencjalnych punktów kupna.


Czas rynkowy ze strategią rynkową IBD ETF


Co zrobić teraz

Rajd giełdowy wciąż trwa, ale główne indeksy, sektory, a zwłaszcza wiodące akcje, są podatne na zmiany. Czwartkowy raport CPI może doprowadzić do znacznych wzrostów, ponieważ główne indeksy stabilnie rosły powyżej niektórych kluczowych poziomów. Ale można było pójść w drugą stronę.

Inwestorzy powinni uważać na swoje ryzyko i uważać na nowe zakupy, zwłaszcza przed raportem CPI.

Jeśli dokonujesz nowych zakupów, przeanalizuj swoją strategię wyjścia przed wejściem. Rozważ szybkie częściowe zyski, aby zablokować niektóre zyski.

To wciąż rynek pokazowy. Istnieje jednak wiele intrygujących spółek z różnych sektorów, które warto obserwować. Przygotuj te listy obserwowanych.

Czytać Duży obraz każdego dnia, aby być na bieżąco z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @IBD_ECarson do aktualizacji giełdowych i nie tylko.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

Złap kolejne duże zwycięskie akcje dzięki MarketSmith

Chcesz szybko zarobić i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Najlepiej rosnące akcje do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj listy akcji premium, narzędzia i analizy IBD już dziś

Leave a Comment