Owen Farrell: Kapitan Anglii powinien mieć swobodę startu w Six Nations, mówi Hugo Monnier


0
Categories : Sport
Saracen pomocnik Owen Farrell i sędzia Carl Dixon
Sędzia Carl Dixon nie zareagował na incydent z udziałem Owena Farrella przeciwko Gloucester, a Saracen strzelił zwycięskiego gola w ostatniej minucie.

Były napastnik Harlequins, Hugo Monnier, powiedział, że byłby „przytłoczony”, gdyby kapitan reprezentacji Anglii Owen Farrell został zawieszony w Sześciu Narodów w przyszłym miesiącu.

Anglia rozpocznie kampanię u siebie ze Szkocją 4 lutego, a osiem dni później zmierzy się z Włochami na Twickenham.

„Wierzę, że będzie to czterotygodniowy zakaz, który zostanie zmniejszony o połowę” — powiedział Monier Cotygodniowy związek rugby.

„Byłbym zszokowany, gdyby Owen Farrell nie dotarł do pierwszego meczu Sześciu Narodów.

„Nie mówię, że to jest w porządku, mówię tylko, że myślę, że tak się stanie”.

Farrell, który wygrał 101 występów w reprezentacji Anglii, został wezwany do ataku przez Jacka Clementa z Gloucester w piątek, który dotknął głowy przeciwnika.

Naruszenie najwyższej kategorii ma początek 10 tygodni, ale jeśli incydent zostanie uznany za umiarkowane naruszenie, punktem wyjścia zakazu będzie sześć tygodni, z możliwością skrócenia go poprzez złagodzenie.

Farrell przyznał najpoważniejsze naruszenie we wrześniu 2020 r., kiedy został zawieszony na pięć tygodni. za niebezpieczny atak Charliego Atkinsona przeciwko Osom.

„Tak, miał wcześniejsze doświadczenie, ale to było dwa lata temu i myślę, że od tego czasu prawdopodobnie wykonał 150 wślizgów”, dodał były zawodnik Harlequins Monnier, który wygrał 14 występów w reprezentacji Anglii w okresie od 2008 do 2012 roku.

“Popełnił błąd. Myślę, że jest to incydent średniej rangi.

„Moim zdaniem jest to wyraźny bezpośredni kontakt z głową. Gdybym był w komentarzach, powiedziałbym, że jest to naruszenie czerwonej kartki.

Tymczasem pomocnik Harlequins-England, Danny Kare, uważa, że ​​atak Farrella „nie zasługuje na duży zakaz”, mimo że jest „zbyt wysoki”.

„Jestem prawie pewien, że przyzna się do winy, ponieważ prawdopodobnie wie, że uszło mu to na sucho” – powiedział Kare.

Niezależny panel dyscyplinarny pod przewodnictwem Philipa Evansa, w skład którego wchodzą również Becky Essex i Mitch Reed, rozpatrzy sprawę Farrella we wtorek o 18:30 GMT.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *