Oto 8 najlepszych gadżetów 2022 roku.

Jak co roku, w 2022 r. pojawiało się i znikało mnóstwo produktów technologicznych. Nie wszystkim udało się uzasadnić szum (patrząc na ciebie, zegar pikseli), ale te, które naprawdę się wyróżniały. Od niezrównanych kamer w Google Pixel 7 Pro po wyjątkową wszechstronność Steam Deck firmy Valve, rok 2022 był wspaniałym rokiem dla gadżetów, które idealnie pasują do Twojego stylu życia, niezależnie od tego, czy jesteś kanapowcem WFH, czy miłośnikiem podróży.

ZOBACZ TEŻ:

YouTube wyróżnia najlepsze filmy 2022 roku

Bez zbędnych ceregieli, oto najlepsza technologia do zaoferowania w 2022 roku.

Najlepszy nowicjusz w grach: pokład parowy

pokład parowy

Steam Deck zawiera dużą moc w akceptowalnie małej obudowie.
Źródło: Dustin Drankoski/Mashable

Chociaż istnieją niezliczone organizacje, które tworzą niesamowite gry wideo, świat sprzętu do gier wideo jest znacznie mniejszy i bardziej bezwzględny. Jedna źle przyjęta konsola może wystarczyć, aby zabić chęć firmy do ponownego spróbowania. Żadnej innej firmie produkującej gry nie udało się przełamać triumwiratu Nintendo/Sony/Microsoft, który dominował na rynku konsol przez ostatnie 20 lat.

Kiedy więc Valve, gigant gier, zdecydował się wejść na rynek konsol przenośnych ze Steam Deck w lutym. każdy powód, by sądzić, że może się nie udać. Poprzednie rozwiązania sprzętowe Valve, takie jak konsole silniki parowe i dziwak Kontroler pary nie udało się znaleźć wsparcia. Jego zestaw słuchawkowy Valve Index VR za 1000 dolarów ma wyszło trochę lepiej głównie z powodu szumu wokół Okres półtrwania: Alyxale rzeczywistość wirtualna to wciąż rynek niszowy.

Wejście na rynek sprzętu z czymś, co może prowadzić do bezpośrednich porównań z bardzo popularnymi i uwielbianymi produktami, jest dość odważne. Przełącznik Nintendoale Valve to zrobiło.

ZOBACZ TEŻ:

Nintendo Switch nadal zasługuje na nasz szacunek

Platforma Steam jest wystarczająco mocna, aby grać w zaawansowane gry komputerowe w podróży, wygodnie leży w dłoni i ma świetny ekran dotykowy. Jeśli to nie wystarczy, możesz nawet zainstalować na nim różne systemy operacyjne i używać go jako przenośnej maszyny do emulacji starszych konsol, takich jak GameCube i PlayStation 2. Żaden inny przenośny system do gier nie oferuje takiego poziomu swobody jak Steam. Talia spełnia swoje zadanie i dzięki temu trafia na każdą listę najlepszych technologii 2022 roku.

Brak zoomu.

Zdjęcie z Pixela 7 Pro nie zostało przeskalowane

Źródło: Alex Perry/Mashable

Wszystkie zoomy.

Zdjęcie z Pixela 7 w powiększeniu

Źródło: Alex Perry/Mashable

Umieść to w najmniej niesamowitych wiadomościach roku, ale Google stworzył kolejny niesamowity aparat na smartfony.

Pixel 7 Pro to bez przesady najlepszy aparat w telefonie, jakiego kiedykolwiek używałem. Niestandardowe zamówienie Google Układ tensorowy w 2022 r. przeniósł ulepszenia zdjęć w oprogramowaniu Pixel 7 Pro na niewiarygodny nowy poziom. Jasne, zwykłe zdjęcia wyglądają fantastycznie w dzień iw nocy (Google Night Sight jest nadal najlepszy), ale prawdziwy punkt zwrotny pojawia się, gdy używasz Pixela 7 Pro. imponujący obiektyw z 30-krotnym zoomem.

Nawet przy pełnym przybliżeniu odległego obiektu Pixel 7 Pro tworzy ujęcia, które wyglądają, jakbyś stał tuż obok obiektu. Poziom ostrości i wyrazistości tych zdjęć nie ma sobie równych w przypadku robienia ich smartfonem. Ponadto możesz użyć nowej funkcji ustawiania ostrości w trybie makro, aby sprawdzić drobne szczegóły małych obiektów. Ponadto nadal ma to samo świetne narzędzie Magic Eraser do usuwania niechcianych zakłóceń ze zdjęć oraz nowe narzędzie Unblur, które usuwa rozmyte zdjęcia, nawet jeśli zostały zrobione innym telefonem.

Niezależnie od tego, czy jesteś blisko, czy daleko, aparat Pixela 7 Pro ma Cię za plecami.

Od lat maniacy technologii załamują ręce nad wycięciem w górnej części nowoczesnych wyświetlaczy iPhone’a. Technicznie służyło to zmniejszeniu ramki wokół wyświetlacza, ale było to również rozproszenie uwagi. OD iphone 14 proApple zrobił odważny krok, nie usuwając wycięcia, ale sprawiając, że działa za ty.

Teraz ta irytująca czarna plama u góry ekranu nazywa się dynamiczna wyspa i rośnie, kurczy się i animuje przez cały czas, aby wyświetlać powiadomienia, muzykę, której słuchasz, i przypominać o zegarze ustawionym 20 minut temu.

Apple sprytnie zamieniło dawną uciążliwość w funkcję, bez której użytkownicy iPhone’a nie mogą już żyć.

W roku, w którym spodziewaliśmy się, że nowe iPhone’y będą w większości iteracyjne, Dynamic Island tchnęła nowe życie w telefony premium Apple. Jednak „Dynamic Island” nie zdobędzie w tym roku żadnych nagród dla najlepszego tytułu fabularnego.

AirPods Pro 2022 w etui ładującym

Stary wygląd, nowe AirPods.
Źródło: Stan Schroeder/Mashable

Czasami innowacja nie jest bezwzględnie konieczna. Podczas gdy Apple wprowadził kilka prawdziwych innowacji do swoich najnowszych iPhone’ów za pośrednictwem Dynamic Island w 2022 roku, ta sama filozofia nie została zastosowana do AirPods. I wiesz co? To jest w porządku!

Najnowsze AirPods Pro mają ten sam wygląd fizyczny i cenę 250 USD, co oryginalny model. Nie mają żadnych efektownych nowych funkcji, ale sprawiają, że wszystkie wspaniałe części oryginalnych AirPods Pro są lepsze niż wcześniej. Jakość dźwięku jest nadal świetna, aktywna redukcja szumów blokuje dwa razy więcej szumów tła niż wcześniej, a żywotność baterii po pełnym naładowaniu może wynosić do siedmiu godzin.

Kiedy Apple wypuścił AirPods Pro w 2019 roku, były to najlepsze AirPods na rynku. Okazuje się, że nie było wiele do zmiany, kiedy przyszedł czas na ich aktualizację w zeszłym roku. Nie musisz naprawiać tego, co nie jest zepsute.

MacBooka Air firmy Apple M2

Wymarzona klawiatura.
Źródło: Molly Flores/Mashable

Uzupełnia trzy najlepsze produkty Apple na tej liście (Apple miał dobry rok!) Macbooka Air M2. To kolejny produkt, który w większości miał drobne ulepszenia, ale efektem końcowym jest absolutnie doskonały laptop. marzycielski używać jako maszyny do codziennej pracy.

Muszę wiedzieć; Używam go teraz.

Firma Apple zdecydowała się na nowy projekt, który utrzymuje równomierną grubość obudowy laptopa (poprzednie MacBooki Air były cieńsze z jednej strony niż z drugiej), a jednocześnie pozostaje oszałamiająco lekki i waży zaledwie 2,7 funta. Jego 13,6-calowy wyświetlacz wygląda fantastycznie, nawet jeśli traci punkty z powodu ograniczenia częstotliwości do zaledwie 60 Hz. I chociaż jego dwa skromne porty USB-C to za mało, układ M2, który zasila tego złego chłopca, czyni go jednym z najbardziej płynnych i najszybszych laptopów na rynku.

Nie zaszkodzi też mieć To, co najlepsze Klawiatura, którą Apple wypuszcza od lat.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Dla miłośnika Androida w Twoim życiu.
Źródło: Kyle Cobian/Mashable

Posiadacze Androida również zasługują na świetne słuchawki bezprzewodowe. Na szczęście, po latach iteracji, Samsung w końcu wymyślił coś, co działa świetnie bez większych zastrzeżeń: Samsung Galaxy Buds 2 Pro.

ZOBACZ TEŻ:

Recenzja Apple iPhone 14 Plus: kup za żywotność baterii

Te niezgrabne słuchawki mają uroczą konstrukcję w kształcie jajka z silikonowymi nausznikami, które zapewniają niesamowity komfort podczas długich sesji odsłuchowych. Można w nich nawet spać. Jakość dźwięku jest świetna, a ANC naprawdę robi wrażenie. Ponadto, jeśli używasz ich z urządzeniem z systemem Android, uzyskasz dostęp do wielu wspaniałych funkcji dostosowywania, takich jak możliwość majstrowania przy korektorze dźwięku, zmiana mapowania elementów sterujących dotykiem i włączanie dźwięku przestrzennego, aby uzyskać wrażenia 3D.

Oczywiście właściciele iPhone’ów nie mają dostępu do tych wszystkich fajnych poprawek. Ale właśnie do tego służą AirPods Pro.

Słuchawki Sony WH-1000XM5 w futerale

Mogą wyglądać ogólnie, ale nie brzmią dobrze.
Źródło: Molly Flores / Mashable

Czasami słuchawki to za mało. Jeśli siedzisz w domu i chcesz naprawdę zanurzyć się w projekcie, blokując otaczający cię świat wszystkimi ulubionymi dżemami, słuchawki Sony WH-1000XM5 za 400 USD będą najlepszym narzędziem do tego w 2022 roku.

Chociaż nie mają chwytliwej nazwy ani krzykliwego wyglądu (można je łatwo pomylić z jakąkolwiek inną parą czarnych słuchawek), ci złoczyńcy mają jedną z najlepszych jakości dźwięku w mieście. Nigdy nie chciałbyś, aby głośność była sprawiedliwa Mały wyższy niż w innych słuchawkach. Ponadto najlepsza w swojej klasie redukcja szumów sprawia, że ​​idealnie nadają się do odfiltrowywania hałaśliwych dzieci, współlokatorów lub współpracowników w każdej sytuacji.

Tak, a bateria wytrzymuje do 30 godzin po pełnym naładowaniu. Tego nie uzyskasz w żadnej parze słuchawek.

Najlepszy portal do Metaverse: Meta Quest Pro

Użytkownik Meta Quest Pro w słuchawkach w Starbucks z laptopem na kolanach

Wreszcie jest zestaw słuchawkowy, którego można używać w miejscach publicznych.
Źródło: Elizabeth De Luna.

Wiem wiem. To nie był wielki rok dla Meta, pomiędzy problemy ekonomiczne firmy oraz niepewność jej pracownicy trzymają się wizji metaverse Marka Zuckerberga. Osobiście pomysł pracy w wirtualnej rzeczywistości może wydawać Ci się niekomfortowy. Jeśli jednak rzeczywiście jest to przyszłość, do której zmierzamy, i jeśli chcesz ją wypróbować już teraz, Meta Quest Pro jest dla Ciebie.

Chociaż jego cena 1500 USD wydaje się wysoka w porównaniu do 400 USD. Zadanie 2, jedno spojrzenie na Quest Pro wyjaśnia, dlaczego Meta pobiera za niego tyle opłat. Wszystko, od konstrukcji zestawu słuchawkowego po funkcje zapewniające wygodę i kontrolery, jest znacznie wyższej jakości niż trzyletni Quest 2. Oferuje również możliwości transmisji w pełnym kolorze, dzięki czemu bardziej przypomina zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej niż stary. oferty czystej rzeczywistości wirtualnej w Quest 2.

Być może nie jest to przyszłość pracy, ale jeśli tak, to Quest Pro jest dobrym punktem wyjścia w tej podróży.

Leave a Comment