Około 30 stanów testuje mobilne prawa jazdy


0
Categories : Telefon komórkowy

Stwórz wydajną, w pełni zaszyfrowaną weryfikację elektroniczną

Sprzedawca detaliczny lub inny weryfikator użyje następnie czytnika do uwierzytelnienia mDL za pomocą systemu kryptograficznego klucza publicznego/prywatnego, potwierdzając, że uprawnione władze wydały informacje identyfikujące specjalnie dla tego urządzenia.

Wykorzystując międzynarodowy standard ISO/IEC 18013-5 – specyfikacje bezpiecznego interfejsu interoperacyjnego opracowane przez STA, AAMVA i inne organizacje i opublikowane jesienią 2021 r. – państwa mogą opracować specjalne oprogramowanie do odczytu i walidacji danych mDL, które dzięki swojej jednolitości powinien zrobić mDL, który może być używany w różnych stanach.

Zgodnie z normami ISO protokoły bezprzewodowe, takie jak komunikacja bliskiego zasięgu czy Bluetooth, umożliwiają przesyłanie danych w trybie offline.

„Istnieje pewne błędne przekonanie, że zasadniczo robisz zdjęcie swojej fizycznej karty, a następnie dołączasz ją do telefonu. To nie jest to, czym jest” – mówi Borer. „To zupełnie zaszyfrowane, cyfrowe dane uwierzytelniające jest to potwierdzone przez NFC”.

ZWERYFIKOWAĆ: Jak niektóre stany używają jednej tożsamości cyfrowej, aby uzyskać dostęp do usług publicznych.

Jak poruszać się po tym hybrydowym środowisku tożsamości

w 2021 r Jabłko ogłosił, że współpracuje z wieloma stanami, aby uwzględnić iPhone’a oraz Zegarek Apple Portfel do przechowywania mDL, w którym można było w pewnym stopniu sprawdzić administracja bezpieczeństwa transportu punkty kontrolne na lotniskach.

Od marca np. Międzynarodowe lotnisko Phoenix Sky Harbor, Mieszkańcy Arizony z TSA PreCheck oraz wydany przez rząd dokument tożsamości w Apple Wallet mogli podłączyć swoje urządzenie do czytnika danych uwierzytelniających TSA, aby zweryfikować swoją tożsamość za pomocą zaszyfrowanych, przesyłanych cyfrowo danych.

Fizyczne prawa jazdy nie są jednak na skraju wyginięcia; Aby dowód osobisty stał się w pełni cyfrowy, każdy kierowca musi posiadać smartfon lub inne urządzenie mogące przetwarzać dane mDL, a każda agencja ufająca musi być również wyposażona w odpowiednie urządzenia i oprogramowanie.

Jednak Borer przewiduje coraz więcej identyfikator środowiska hybrydowegopodobny do obecnego stanu płatności cyfrowych, w których ludzie czasami dokonują transakcji za pomocą telefonu, ale także noszą przy sobie fizyczną kartę płatniczą.

„Dwa lata temu gdzieś w sześciu stanach bawiono się jakimś mobilnym prawem jazdy” — mówi Borer. „Osiągnęliśmy punkt zwrotny, w którym ponad 50 procent jest związanych z mDL w taki czy inny sposób. Państwa uznają, że jest to skuteczniejsze niż fizyczna karta jako sposób rozpowszechniania identyfikacji w przyszłości; chcą stworzyć wygodę dla swoich wyborców, a także usprawnić proces wydawania z ich strony”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *