Octopus Energy wchodzi na krajowy rynek instalacji fotowoltaicznych

Octopus Energy nadal rozszerza swoje plany ekspansji, ogłaszając, że wprowadza domowe instalacje fotowoltaiczne w ramach planów pomocy klientom w zaoszczędzeniu do 90 procent na rachunkach za energię.

Dostawca energii ogłosił, że jego dział inżynieryjny Octopus Energy Services jest teraz zainstalować panele słoneczne wraz z istniejącą ofertą ładowarek do pojazdów elektrycznych, powietrznych pomp ciepła i inteligentnych liczników.

„Biorąc pod uwagę sukces, jaki odnieśliśmy w zwiększaniu skali i instalowaniu ogromnej gamy inteligentnych, ekologicznych technologii energetycznych w domu, walczymy o rozpoczęcie instalacji ostatniego elementu układanki, fotowoltaiki słonecznej” — powiedział John Shimik, dyrektor generalny Energia ośmiornicy. Usługi. „Jeśli więcej domów w Wielkiej Brytanii będzie produkować czystą, zieloną energię słoneczną, możemy przyspieszyć transformację energetyczną i obniżyć ceny systemu dla wszystkich poprzez obniżenie kosztów systemu”.

Octopus Energy powiedział, że planuje ukończyć 5000 instalacji w tym roku. Nowa usługa jest początkowo uruchamiana w regionie Midlands i na południu, z myślą o rozszerzeniu na cały kraj jeszcze w tym roku.

Oprócz nowej usługi instalacji fotowoltaicznej na zamówienie, klienci Octopus Energy otrzymają również dostęp do szeregu paneli słonecznych, które pozwolą klientom przechowywać zieloną energię i sprzedawać ją z powrotem do sieci.

Klienci będą mieli dostęp zarówno do taryf wychodzących Agile, jak i stałych taryf wychodzących, które gospodarstwa domowe płacą za energię elektryczną, którą eksportują do sieci.

Agile Outgoing Tariff łączy płatności klientów z hurtowymi cenami energii w tym dniu i jest uważana przez Octopus za „najlepszą taryfę eksportową na rynku”, przy czym klienci taryfowi płacą średnio 34 pensów za kWh między wrześniem 2021 r. a wrześniem 2022 r., a płatności są kontynuowane . do 1,29 GBP/kWh w zeszłym roku.

Octopus dodał, że zryczałtowana stawka wychodząca zapewnia najlepszą stałą cenę eksportową w kraju, gdzie klientom płaci się 15 pensów za kWh eksportowanych z powrotem do sieci, co według firmy jest trzykrotnie wyższe niż u jakiegokolwiek innego brytyjskiego dostawcy energii.

Octopus obliczył, że klienci energii słonecznej i baterii, którzy wybiorą plan Agile Outgoing, mogą zaoszczędzić do 90% na rachunkach za energię elektryczną w porównaniu ze standardowym klientem planu zmiennego.

Octopus powiedział, że dzięki dodaniu nowej usługi instalacji fotowoltaicznej do swojej oferty energii odnawialnej, kwalifikujące się obiekty instalujące fotowoltaikę (PV), panele słoneczne i pompy ciepła mogą stać się celami „zerowego rachunku”.

Zero Bills to certyfikat Octopus, dzięki któremu właściciele domów nie płacą ani jednego rachunku za energię elektryczną. Podejście to zostało przetestowane w projekcie pilotażowym z deweloperem Ilke Homes w Essex, podczas którego sprzedano 22 kwalifikujące się domy z opcją przejścia na własność bez rachunków. Octopus powiedział, że ma na celu zwiększenie liczby domów o zerowej liczbie do 10 000 do 2030 roku.

Leave a Comment