Ochrona przegląda doniesienia o przeludnieniu podczas meczu Pucharu Anglii w Hillsborough | Środa w Sheffield


0
Categories : Sport

Sports Field Safety Authority (SGSA) ogłosiło, że bada doniesienia o przeludnieniu stadionu Hillsborough podczas meczu Pucharu Anglii Sheffield Wednesday przeciwko Newcastle United.

Organizacja, która wydaje licencje bezpieczeństwa na stadiony Premier League i EFL oraz doradza rządowi Wielkiej Brytanii w sprawie bezpieczeństwa stadionów sportowych, powiedział, że jest „zaniepokojony” doniesieniami o przeludnieniu podczas sobotniego meczu trzeciej rundy.

Kilku kibiców gości stwierdziło, że przed rozpoczęciem meczu o godzinie 18:00 (GMT) były problemy z ruchem na wyjeździe z tunelu na Leppings Lane End. W mediach społecznościowych pojawiły się również doniesienia o braku stewardów, a niektórzy kibice zdzierali ekrany bezpieczeństwa, aby zrobić sobie więcej miejsca.

„Jesteśmy zaniepokojeni doniesieniami o przeludnieniu i tłoku podczas meczu Pucharu Anglii pomiędzy Sheffield Wednesday i Sheffield Wednesday. Newcastle United na stadionie Hillsborough w sobotnią noc” – powiedział rzecznik SGSA.

„SGSA współpracuje teraz z klubem, Radą Miasta Sheffield i Grupą Doradczą ds. Bezpieczeństwa, aby przeanalizować wydarzenie, wyciągnąć wnioski i zapewnić bezpieczne środowisko dla fanów piłki nożnej”.

Peter Scarfe, szef Hillsborough Survivors Support Alliance, brał udział w półfinale Pucharu Anglii w 1989 roku, gdzie 97 fanów piłki nożnej zmarł po panice na końcu Leppings Lane. Uważa on, że sceny na tym samym stadionie w sobotę pokazały, że nie wyciągnięto wniosków i ostrzegł przed „powtórzeniem się historii”.

Scarfe powiedział: „Teraz możesz stać i siedzieć na torach na stadionie i myślisz, że to się więcej nie powtórzy, ale wydaje się, że dzieje się to w Sheffield. To katastrofa, która czeka na skrzydłach. Prawie 34 lata doświadczenia, badań i błędów, z których można się uczyć, a oni po prostu tego nie zrobili”.

FA powinna porozmawiać z działaczami obu klubów na temat incydentu, podczas gdy Newcastle United Supporters’ Trust również poprosiło o informacje. Sheffield Wednesday skontaktowało się z PA Media w celu uzyskania komentarza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *