Ocalały z Hillsborough martwił się o kibiców Newcastle podczas meczu FA Cup | Piłka nożna


0
Categories : Sport

Osoba, która przeżyła katastrofę na Hillsborough, twierdzi, że wciąż pozostaje wiele do nauczenia się po tym, jak fani Newcastle skarżyli się na przeludnienie w trzeciej rundzie Pucharu Anglii. przegrał z Sheffield Wednesday w sobotę.

FA powinna porozmawiać z działaczami obu klubów po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania tłumów przy wyjściu z tunelu na końcu Leppings Lane, a także doniesienia o fanach wyrywających ekrany bezpieczeństwa, aby zyskać więcej miejsca.

 • Download the Guardian app from the iOS App Store on iPhone or the Google Play store on Android by searching for ‘The Guardian’.
 • If you already have the Guardian app, make sure you’re on the most recent version.
 • In the Guardian app, tap the Menu button at the bottom right, then go to Settings (the gear icon), then Notifications.
 • Turn on sport notifications.
 • “,”credit”:””,”pillar”:2″>

  Szybka porada

  Jak subskrybować wiadomości sportowe?

  Pokazać

  • Pobierz aplikację Guardian ze sklepu z aplikacjami iOS na iPhone’a lub sklepu Google Play na Androida, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeśli masz już aplikację Guardian, upewnij się, że używasz najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian naciśnij przycisk Menu w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

  Dziękuję za twój komentarz.

  Peter Scarfe, który prowadzi Hillsborough Survivor Support Alliance i był zaangażowany w grę z 1989 roku, która doprowadziła do śmierci 97 fanów Liverpoolupowiedział, że sceny z przeszłości e pokazały, że nadal istnieją problemy.

  „Historia lubi się powtarzać, prawda? Lekcje oczywiście nie zostały wyciągnięte” – powiedział agencji prasowej PA. „Teraz na stadionie siedzą na stojąco i siedzą na szynach, a ty myślisz, że to się już nie wydarzy, ale wygląda na to, że dzieje się to w Sheffield.

  „To katastrofa, która czeka na skrzydłach. Prawie 34 lata doświadczenia, badań i błędów, z których można się uczyć, a oni po prostu tego nie zrobili”.

  Fani twierdzili w mediach społecznościowych, że przed meczem było za mało stewardów i że byli przepełnieni Newcastle United Zwolennicy trustu poprosili o informacje.

  „Ludzie wpadną w panikę” – powiedział Scarfe. „Jeśli jesteś nowy na stadionie i słyszałeś historie, na pewno wpadniesz w panikę. Liczba wiadomości, które napłynęły dzisiaj, pokazuje, że ludzie zaczynają od nowa, ponieważ znowu dzieje się to samo”.

  Skontaktowaliśmy się z Sheffield Wednesday w celu uzyskania komentarza.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *