Nowy Jork pozwoli Ci naprawić smartfon w wybranym przez Ciebie warsztacie

Biuro Gubernatora stwierdziło, że ustawa, zgodnie z pierwotnym projektem, „obejmuje kwestie techniczne, które mogą zagrozić bezpieczeństwu i zwiększyć ryzyko obrażeń w wyniku projektów napraw fizycznych” – czytamy w memorandum zatwierdzającym.

OD przyjęcie projektu ustawyNowy Jork stoi na czele ruchu, którego znaczenie podkreślano już od czasów prezydenta Joe Bidena, który na początku swojej kadencji zwrócił się do Federalnej Komisji Handlu o ustanowienie federalnych zasad dotyczących praw konsumentów do napraw.

Latem FTC dogadała się z producentem grilla Weber-Stephen Products i producentem motocykli Harley-Davidson Motor Company Group w sprawie rzekomych naruszeń obowiązującego prawa federalnego, które zabrania producentom unieważniania gwarancji po dokonaniu przez konsumentów napraw. W weekend Deer & Co. podpisał memorandum o porozumieniu z grupą reprezentującą amerykańskich rolników, aby zapewnić rolnikom możliwość samodzielnego podejmowania decyzji dotyczących naprawy ich sprzętu, który w ostatnich latach również staje się coraz bardziej zaawansowany technologicznie i opatentowany.

Z powrotem w Nowym Jorku, gubernatorze Hochul podpisany w ostatnich dniach ubiegłego roku obejmuje znacznie mniejszą grupę urządzeń niż zaproponowano w ustawie uchwalonej przez ustawodawcę w czerwcu 2022 r., co według zwolenników może zmniejszyć intencje.

„Zniszczyli użytkowników rządowych, przemysłowych i komercyjnych” – powiedział Gay Gordon Byrne, dyrektor naczelny Koalicji Napraw, grupy niezależnych warsztatów i grup rzeczników konsumentów.

Początkowo sformułowanie obejmowało wszystkie urządzenia elektroniczne z chipami, kategoria, według Gordona, obejmuje iPhone’y, kontrolery gier wideo, mechanizmy otwierania drzwi garażowych i inteligentne termostaty. Pierwotny rachunek obejmował również urządzenia używane w firmach, w których umowy serwisowe mogą być drogie. Wydaje się, że nowe prawo zwalnia urządzenia, które konsumenci już posiadają, i będzie miało zastosowanie wyłącznie do naprawy elektroniki użytkowej zakupionej po wejściu w życie ustawy w lipcu.

Jak pierwotnie proponowano, ustawa miała wielu przeciwników. TechNet, grupa branży technologicznej z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii, która reprezentuje duże firmy technologiczne, lobbowała za ustawą przez cały 2022 rok, zgodnie z ujawnieniami dostarczonymi przez Państwową Komisję ds. Etyki i Lobbingu Rządowego. TechNet skontaktował się z kilkoma stanowymi senatorami i członkami zgromadzenia, w tym Fahey, a także z izbą wykonawczą gubernatora. Rada Biznesu Stanu Nowy Jork sprzeciwiła się projektowi ustawy, który był rozpatrywany przez ustawodawcę wiosną 2022 roku.

„Pomimo postanowień, zgodnie z którymi ustawa nie wymaga od producentów „ujawniania tajemnic handlowych”, firmy będą zobowiązane do wysyłania znacznych ilości danych związanych z bardzo wrażliwymi i technicznymi aspektami sprzętu do praktycznie każdego dostawcy usług naprawczych, który o to poprosi” – powiedział biznes. -grupa. napisał w notatce.

Leave a Comment