Niewielkie negatywne nastroje na rynkach kryptograficznych, ponieważ odpływ środków spadł do 9,7 mln USD.


0
Categories : Rynki

Największa europejska grupa inwestująca w aktywa cyfrowe, Coinshares, uważa, że ​​po wyniszczającej bessie w 2022 r. na rynkach kryptowalut panuje tylko „niewielki negatywny sentyment”.

Ponieważ Bitcoin grozi wzrostem do 18 000 $ po raz pierwszy od połowy grudnia, Coinshares analiza pokazuje, że odpływ środków z globalnych funduszy kryptograficznych zaczyna spadać. Według niedawnego wpisu na blogu, odpływ bitcoinów wyniósł zaledwie 6,5 miliona dolarów, co wskazuje, że sentyment „pozostaje negatywny”, ale tylko sprawiedliwy.

„Digital Asset Investment Products odnotowało odpływ w wysokości 9,7 miliona USD, co wskazuje na utrzymujące się umiarkowane negatywne nastroje, które utrzymywały się w ciągu ostatnich 3 tygodni”.

Poniższy wykres pokazuje stały odpływ środków z funduszy kryptograficznych, stabilny w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, przy napływie wynoszącym zaledwie pięć tygodni w tym okresie. Odpływy nie były jednak w stanie zgromadzić żadnego znaczącego wolumenu, ponieważ liczby pokazują, że wpływy i odpływy równoważą się i pozostają w miarę stabilne.

odpływ kryptowaluty
Cotygodniowe strumienie aktywów kryptograficznych

Największy tygodniowy odpływ w ciągu ostatnich 52 tygodni wyniósł około 175 milionów dolarów, podczas gdy najbardziej znaczący napływ wyniósł około 350 milionów dolarów.

Osiemnaście tygodni odpływów w porównaniu do siedemnastu tygodni napływów na złożonym rynku niedźwiedzia w ciągu ostatnich 52 tygodni.

Jednak XRP firmy Ripple był „przeciwny trendowi”, ponieważ w ostatnim tygodniu otrzymał wpływy w wysokości 3 milionów dolarów, co Coinshare przypisał „poprawie przejrzystości pozwu SEC”.

Oprócz XRP, inne aktywa, które uniknęły dodatnich odpływów, to Binance (BNB Chain), Litecoin i Polygon. Aktywa te albo miały napływ nominalny, albo pozostały niezmienione w ciągu tygodnia.

Coinshare finansują przepływy aktywów
Coinshare finansują przepływy aktywów

Niedźwiedzi trend w kryptowalutach nie został jeszcze przełamany, o czym świadczy napływ 1,2 miliona dolarów do funduszy Short Bitcoin.

Coinshare nazwał ten trend „utrzymującym się umiarkowanie negatywnym nastrojem, który utrzymywał się przez ostatnie trzy tygodnie”. Jednak pierwszy wykres wyraźnie pokazuje, że wzrost churn obserwowany podczas kryzysu FTX opadł w pierwszym tygodniu 2023 roku.

Według ujawnienia Coinshares, obecnie zarządza aktywami o wartości 1,4 miliarda dolarów. Jej fundusze kryptograficzne mają na celu służyć tym, którzy chcą uzyskać dostęp do kryptowalut za pośrednictwem tradycyjnych produktów finansowych będących przedmiotem obrotu giełdowego (ETP).

Takie instrumenty inwestycyjne mogą już nie w pełni odzwierciedlać ogólny nastrój na rynku kryptowalut, ponieważ inwestorzy przenoszą się do chłodni po upadku BlockFi, Voyager, Celsjusza i FTX.

Chociaż giełdy kryptograficzne różnią się pod wieloma względami od ETP, powierniczy charakter oferty wiąże się z podobnym ryzykiem, biorąc pod uwagę, że własność bazowych aktywów kryptograficznych nie jest w posiadaniu inwestorów.

Przepływy pieniężne przez fundusze aktywów kryptograficznych stały się ujemne jako odsetek globalnych aktywów zarządzanych przez fundusze inwestycyjne. Fundusze aktywów kryptograficznych osiągnęły szczytowy poziom około 0,25% światowych przepływów funduszy pod koniec 2020 r., zanim doświadczyły gwałtownej wyprzedaży na hossie w 2021 r.

kryptowaluta
Procent przepływu środków kryptoaktywów

Inwestorzy kryptograficzni uważnie obserwowali fundusze takie jak Grayscale Bitcoin Trust w ostatnich tygodniach ze względu na ich handel ekstremalny rabat pośród zamieszania w swojej spółce macierzystej Digital Currency Group.

Jednak 10 stycznia GBTC skoczył 12%powodując spadek rabatu o ponad 20% w 2023 r. Odkrywcze pytanie dotyczy tego, czy ruch cen jest dowodem na to, że fundusz broni swojej pozycji jako ważnego narzędzia inwestycyjnego dla osób z ograniczonym dostępem do kryptowalut.

Mimo to minimalny wpływ kryptowalutowych ETP na szerszy rynek ETP pokazuje, jak niewielka jest ekspozycja instytucjonalna kryptowalut na rynkach w porównaniu z tradycyjnymi aktywami.

Łączne aktywa kryptograficzne zarządzane przez fundusze wynoszą obecnie 22,5 miliarda USD, z czego 14,9 miliarda USD jest utrzymywane w skali szarości.

Dla porównania, amerykańskie ETF-y straciły 596,9 miliarda dolarów w 2022 r., co stanowi 72-krotność łącznej wartości zarządzanych aktywów produktów kryptograficznych. całkowity koszt Fundusze ETP na całym świecie osiągnęły 9,3 bln USD w 2022 r. pomimo odpływów netto.

Rynek kryptowalut wciąż pozostaje daleko w tyle za tradycyjnymi aktywami finansowymi pod względem wpływu na światową gospodarkę. Jednak w przeciwieństwie do starszych produktów finansowych, samoobsługa jest podstawową zasadą kryptowalut, a porzucanie ETP może stać się znanym trendem w miarę dojrzewania branży kryptograficznej.

Przeczytaj nasz najnowszy raport rynkowy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *