Niemann oskarża Carlsena o zapłacenie koledze szachowemu 300 euro za wykrzykiwanie obelg | szachy


0
Categories : Sport

Skandal z oszustami szachowymi przybrał kolejny dziwny obrót w środę po tym, jak amerykański nastolatek Hans Niemann oskarżył mistrza świata Magnusa Carlsena płacąc swojemu koledze arcymistrzowi 300 euro za krzyczenie „Oszust Hans” z publicznego balkonu podczas turnieju.

Twierdzenie to zawarte jest w poprawionym oświadczeniu prawnym Niemanna, które domaga się 100 milionów dolarów odszkodowania od Carlsena, Chess.com i innych za zniesławienie, oszczerstwo i „bezprawny spisek mający na celu usunięcie go z czarnej listy zawodu, któremu poświęcił swoje życie”.

 • Download the Guardian app from the iOS App Store on iPhone or the Google Play store on Android by searching for ‘The Guardian’.
 • If you already have the Guardian app, make sure you’re on the most recent version.
 • In the Guardian app, tap the Menu button at the bottom right, then go to Settings (the gear icon), then Notifications.
 • Turn on sport notifications.
 • “,”credit”:””,”pillar”:2″>

  Szybka porada

  Jak subskrybować wiadomości sportowe?

  Pokazać

  • Pobierz aplikację Guardian ze sklepu z aplikacjami iOS na iPhone’a lub sklepu Google Play na Androida, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeśli masz już aplikację Guardian, upewnij się, że używasz najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian naciśnij przycisk Menu w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

  Dziękuję za twój komentarz.

  W jego zaktualizowany dokument w Sądzie Rejonowym MissouriNiemann twierdzi również, że Carlsen i jego koledzy z drużyny jeszcze bardziej zaszkodzili jego reputacji, skandując „Jukse Hans” (oszustwo Hans po norwesku) w barach podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Austrii w październiku.

  Wzrost zarzutów zaczął się po tym, jak Niemann zszokował Carlsena w meczu overboard na Sinquefield Cup we wrześniu, który doprowadził do mistrzostw świata. sugerując, że jego przeciwnik oszukuje. W następnym tygodniu Carlsen odmówił gry online przeciwko Niemannowi. wybierając zamiast tego przejście na emeryturę.

  Amerykanin przyznał się do internetowego oszustwa, gdy miał 12 i 16 lat, ale zaprzeczył, aby kiedykolwiek robił to na tablicy. Obiecał również, że zagra nago, aby udowodnić swoją niewinność po tym, jak Elon Musk zintensyfikował bezpodstawne sugestie, że mógł używać wibrujących kulek analnych.

  Jak oszukiwać w szachach: teorie i konsekwencje głośnego skandalu – objaśnienie wideo

  Tymczasem w swoim ostatnim wstępie Niemann oskarża Carlsena o pójście jeszcze dalej, by go oczernić.

  „Aby upewnić się, że wyrządził Niemanowi maksymalne możliwe szkody i jego karierę, Carlsen rozpoczął bardziej ukrytą kampanię oszczerstw przeciwko Niemannowi w dniach i tygodniach następujących po Sinquefield Cup, mającą na celu wsparcie bardziej głośnego oszczerstwa Carlsena przeciwko społeczności szachowej” czytamy w oświadczeniu w Sądzie Okręgowym w Missouri.

  „W złośliwej kampanii oszczerstw Carlsena przeciwko Niemannowi, Carlsen posunął się nawet do zapłacenia Aryjczykowi Tari 300 euro za krzyk „Ukse! [sic] Hans”, co po norwesku oznacza „oszukać Hansa”, z trybun podczas ceremonii zamknięcia Klubowego Pucharu Europy 9 października 2022 r., w której uczestniczyło wielu najwybitniejszych szachistów świata i której słuchało wielu jego Fani.”

  Dodaje: „Wkrótce potem cała norweska drużyna szachowa, w tym Carlsen, publicznie skandowała„ Ukse ”. [sic] Hansa w barach i na ulicach austriackiego miasteczka, w którym odbyły się Klubowe Mistrzostwa Europy. Każdy rozsądny słuchacz tych wypowiedzi zinterpretowałby je jako powtórzenie fałszywego oskarżenia Carlsena, że ​​Niemann oszukiwał, kiedy pokonał Carlsena w Sinquefield Cup”.

  Chess.com i Carlsen zaprzeczają jakimkolwiek wykroczeniom. Poprzednia jesień Chess.com opublikował raport stwierdzono, że Niemann oszukiwał w większej liczbie meczów online, niż przyznał, aw grudniu złożył wniosek o oddalenie roszczenia Niemanna.

  W jego petycji stwierdzono, że zarzuty Niemanna dotyczące zmowy między internetową firmą szachową a innymi graczami w celu fałszywego przedstawienia go jako oszusta były „wyraźnie bezpodstawne” i można je było traktować jedynie jako „chwyt reklamowy”.

  Tymczasem prawnik Carlsena nazwał oskarżenia Niemanna „niczym innym niż próbą zrzucenia winy na innych”.

  przedstawiciele Chess.com i Magnus Carlsen poprosił o komentarz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *