Niedyskryminacja chińskich podróżnych


0
Categories : Gospodarka

Korea Południowa zaatakowała we wtorek twierdzi, że zasady Covid dla chińskich podróżnych są „dyskryminujące”.“, stwierdzając, że ponad połowa importowanych spraw pochodzi z Chin.

W odpowiedzi dla CNBC zastępca dyrektora Koreańskiej Agencji Kontroli i Zapobiegania Chorobom Seung Ho Choi powiedział, że do 80% „importowanych potwierdzonych przypadków” Korei Południowej pochodzi z Chin.

Choi powiedział, że liczba osób podróżujących z Chin, które uzyskały pozytywny wynik testu na Covid-19, wzrosła 14 razy od listopada do grudnia.

Choi powiedział również, że jego polityka obejmuje „wszystkich obywateli Korei i obywateli spoza Korei pochodzących z Chin. Nie ogranicza się to tylko do Chińczyków. We wskaźniku tym nie ma dyskryminacji ze względu na narodowość”.

Powołując się na bliskość Korei Południowej do Chin, Choi powiedział, że gwałtowny wzrost liczby infekcji w Chinach może zagrozić Korei Południowej.

Chińscy podróżnicy to „źli” i inne najważniejsze nagłówki CNBC

„Sytuacja związana z COVID-19 w Chinach wciąż się pogarsza… co stworzyło okazję do odkrycia nowych opcji” – powiedział.

Wariant omicron ogarnął Chiny w grudniu po tym, jak władze złagodziły surowe wymagania dotyczące śledzenia kontaktów, które zmusiły wiele osób do pozostania blisko swoich domów przez prawie trzy lata. Od 8 stycznia Pekin oficjalnie złagodził kontrole na granicach międzynarodowych, otwierając drzwi do większej liczby podróży do i z kraju.

Jest mało prawdopodobne, aby niebezpieczny nowy wariant Covida rozprzestrzeniał się w Chinach.Zostało to zgłoszone do CNBC pod koniec grudnia przez dr Chrisa Murraya, dyrektora Centrum Badań Medycznych na Uniwersytecie Waszyngtońskim w Seattle.

Chiny zawieszają wydawanie wiz

Ogłoszono ponad tuzin krajów nowe zasady dla podróżnych wyjeżdżających z Chin. Większość z nich wymaga od podróżnych wyjeżdżających z Chin, aby przed przyjazdem przeprowadzili negatywny test na obecność Covida – ten sam wymóg, jaki Chiny mają dla międzynarodowych podróżnych udających się na kontynent.

Jednak Korea Południowa i Japonia – dwa najpopularniejsze kierunki podróży z Chin – oświadczyły, że nie zwiększają liczby lotów w odpowiedzi na otwarcie ich granic z Chinami. Korea Południowa ogłosiła również plany ograniczenia wiz krótkoterminowych dla podróżnych z Chin.

Chińskie ambasady w Korei Południowej i Japonia ogłosiła we wtorek że przestaną wydawać wizy „obywatelom Korei” i „obywatelom Japonii”.

Tajlandzcy urzędnicy witają chińskich pasażerów na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku, 9 stycznia 2023 r.

Rachen Sageamsak | Agencja informacyjna Xinhua | Obrazy Getty’ego

Oświadczenie ambasady chińskiej w Korei powiedział, że zasada ta będzie miała zastosowanie do wiz w celach turystycznych, biznesowych i medycznych oraz że jest „zgodna z wewnętrznymi przepisami Chin”, zgodnie z tłumaczeniem CNBC.

„Chiny zdecydowanie odrzucają dyskryminujące ograniczenia wjazdu wprowadzone przez wiele krajów przeciwko Chinom i podejmą działania odwetowe” – powiedział rzecznik MSZ Wang Wenbin. powiedział we wtorek.

“Brak przejrzystości”

Choi z Korei Południowej powiedział, że decyzje polityczne zostały podjęte po „dogłębnych dyskusjach z odpowiednimi ministerstwami i ekspertami”.

Zauważając, że „chiński rząd przestał publikować dane o codziennych potwierdzonych przypadkach”, Choi powiedział, że środki są „nieuniknione”.

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział na konferencji prasowej w środę, że Stany Zjednoczone wymagają, aby podróżni z Chin zostali poddani testom przed wyjazdem ze względu na „rozprzestrzenianie się” i „powszechność” infekcji w Chinach, „ale także brak odpowiednich i przejrzystych dane dotyczące epidemiologicznych i wirusowych sekwencji genomowych pochodzących z ChRL”.

„To brak przejrzystości zaostrzył nasze obawy co do możliwości pojawienia się wariantu w ChRL i potencjalnego rozprzestrzenienia się daleko poza jego granice” – powiedział.

‘Bardzo szczery’

Jako odpowiedzialny członek społeczności międzynarodowej będziemy udostępniać światu analizowane przez nas dane Covid-19.

Seung Ho Choi

Koreańska Agencja Kontroli i Zapobiegania Chorobom

Jednak specjalista ds. finansów z Szanghaju, który poprosił nas, abyśmy nazywali go Derek, nazwał ograniczenia Korei Południowej „bardzo sprawiedliwymi”.

„Żaden z moich przyjaciół nie poleciałby na lot pełen ludzi pozytywnie nastawionych do Covida” – powiedział.

Obywatelka Chin Sheryl Yang powiedziała, że ​​dla wielu w Chinach podróżowanie jest najmniejszym zmartwieniem.

„Wiele osób, które znam, było chorych lub [are] są chorzy, a wiele dzieci nie chodzi do szkoły” – powiedziała. „Podróżowanie byłoby w tej chwili drugorzędnym problemem”.

„Tylko tymczasowo”

Choi powiedział, że nowe ograniczenia podróży Covid w Korei Południowej są „tylko tymczasowe” i zostały wprowadzone, aby „umieścić zdrowie i bezpieczeństwo ludzi mieszkających w Korei Południowej jako najwyższy priorytet”.

Gwałtowny wzrost liczby infekcji Covid w Chinach może oznaczać, że kraj będzie w stanie szybko uporać się z epidemiami, umożliwiając gospodarce szybkie ożywienie – niektórzy twierdzą, że już w drugim kwartale 2023 r.

Dowiedz się więcej o odkrywaniu Chin

Zauważając, że ponowne otwarcie Chin następuje szybciej niż oczekiwano, raport HSBC Global Research opublikowany 5 stycznia mówi, że „Chiny wyjdą z Covid-19 i mocno podniosą się po drugim kwartale 2023 r.”.

Tymczasem Choi powiedział: „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc światu przezwyciężyć pandemię”.

„Jako odpowiedzialny członek społeczności międzynarodowej będziemy dzielić się analizowanymi przez nas danymi Covid-19 ze światem” – powiedział.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *