Niech żyje najszybszy na świecie autonomiczny samochód wyścigowy PoliMOVE


0
Categories : Gadżety

Gadget in Extremis: przywitaj się z najszybszym na świecie autonomicznym samochodem wyścigowym PoliMOVE

W ciągu Niezależne połączenie offlinez czym połączono CES, wydaje się, że ustanowił nowy światowy rekord prędkości na torze wyścigowym, podkreśla uniwersytet skoncentrowany na nauce i technologii. Maksymalna prędkość osiągnęła 180 mil na godzinę (290 km / h).

Rekord padł o godz Tor wyścigowy Las Vegas Włosi wygrywają drugi rok z rzędu.

„Byliśmy bardzo dumni i podekscytowani powrotem do Las Vegas na Autonomous Challenge @ CES” powiedział Profesor Sergio Savaresi z Politechniki w Mediolanie.

„Dzisiejszy dzień był dużym krokiem naprzód pod względem szybkości, trudności wyścigu i pokonywania trudnych sytuacji bezpośrednich. Jesteśmy podekscytowani tym sukcesem, wkładem Indy Autonomous Challenge i wszystkich zespołów w rozwój technologii kierowców AI”.

Na uznanie zasługuje również TUM Autonomous Motorsport z Technische Universität München, który w finale zajął drugie miejsce (z pierwotnego składu dziewięciu zespołów z 17 uniwersytetów w sześciu krajach).

Rundy

Jak wyglądał konkurs? Międzynarodowe zawody akademickie (AIC) obejmowały turniej pucharowy z kilkoma rundami pojedynków bezpośrednich, których kulminacją była runda mistrzowska.

Najszybsze na świecie autonomiczne samochody wyścigowe, Dallara AV-21, na zmianę odgrywały rolę lidera (obrońcy) i przechodnia/podążającego (atak) przed tłumem wystawców CES. Próbowano wyprzedzać przy coraz większej prędkości, aż jeden lub oba samochody były w stanie wyprzedzić.

Linia prosta

I to nie pierwszy raz, gdy pojazd PoliMOVE pobił światowy rekord prędkości dla pojazdów autonomicznych. W kwietniu 2022 roku, na bezpośrednim pasie startowym promu kosmicznego w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego w Cape Canaveral, jego pojazd pobił rekord w pełni autonomicznego pojazdu w linii prostej.

PoliMOVE jest częścią grupy badawczej mOve Politechniki, kierowanej przez prof. Savaresiego.

Zobacz też: Bath Racing Electric gotowy do reprezentowania Wielkiej Brytanii w Chinach

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *