Newcastle awansuje do półfinału Pucharu Ligi, gdy Dan Byrne pokonuje Leicester | Puchar Carabao

To było długie, frustrujące, a czasem wręcz bolesne oczekiwanie, ale Newcastle dotarło do swojego pierwszego półfinału u siebie od 18 lat.

Kiedy tłum wymachiwał czarno-białymi flagami, aby uczcić gole Dana Burnsa i Joelintona, którzy zasłużenie zapewnili drużynie Eddiego Howe’a awans do finałowej czwórki Pucharu Carabao, Brendan Rodgers był pogrążony w głębokim smutku. Menedżer Leicester ostrzegł coraz bardziej zbuntowanych kibiców swojego klubu, że nie jest czarodziejem, a jego kontuzjowany zespół wyglądał na śmiertelnie groźnego z Newcastle XI, dla którego prawie wszystko wydaje się możliwe w tym sezonie. Znacznie więcej, a Gallogate Enders będzie przekonany, że Howe rzeczywiście może chodzić po Tyne.

Gdy tylko mecz się rozpoczął, deptał mu po piętach szybki, zygzakowaty atak Miguela Almirona z głębokiej lewej flanki obrońców Leicester. Kiedy Almiron grał w imponującego Joe Willocka, dośrodkowanie obrońcy było dobre, ale Sean Longstaff nie mógł nadążyć i ku uldze Danny’ego Warda źle zagrał boczną nogą z ośmiu jardów, niechlujnie uderzając w ziemię, zanim zobaczył, jak piłka się obraca . nieszkodliwie wysoki i szeroki.

W miarę jak kolejne okazje i przerwy pojawiały się i znikały, a Leicester cofało się coraz głębiej na własną połowę, aż nazbyt łatwo było zobaczyć, jak Newcastle wygrywa 3: 0 na King Power Stadium w Premier League w Boxing Day. Nie wspominając już o tym, dlaczego drużyna gości jest w formie spadkowej, a zawodnicy Howe’a walczą o miejsce w Lidze Mistrzów.

Entuzjazm Almirona w dotarciu do półfinału Pucharu Carabao był ewidentny, gdy Paragwajczyk podpalił beznadziejnie ścigających Wut Faes, stwarzając okazję do strzału dla Calluma Wilsona. Zostało to zablokowane, ale dwukrotnie w pierwszej połowie Ward musiał obronić Bruno Guimarãesa.

Leicester było najbliżej zagrożenia w ciągu tych dość trudnych 45 minut, kiedy ich były napastnik Newcastle, Ayoze Pérez, strzelił prosto w Nicka Pope’a, a Patson Daka zawahał się w tym rzadkim momencie, gdy gol był w jego mocy.

To było nic, jeśli nie jednostronne. A jednak… gdyby Daka nie zdecydował się stawić czoła Harveyowi Barnesowi, kiedy naprawdę musiał natychmiast sprawdzić refleks Pope’a, Sven Botman nie byłby w stanie zanegować niebezpieczeństwa, a zespół Howe’a mógłby zapłacić wysoką cenę za niewykorzystanie swojej szansy. . .

Remis po pierwszej połowie był daleki od katastrofy dla Newcastle, ale początkowo wściekle wysokie tempo pozwoliło Rodgersowi stracić nadzieję.

Joelinton pokonał Danny'ego Warda i dał Newcastle prowadzenie 2:0.
Joelinton pokonał Danny’ego Warda i dał Newcastle prowadzenie 2:0. Zdjęcie: Stu Forster/Getty Images

Nawet bez faktycznego testowania Pope’a – chociaż wszystko mogło się zdarzyć, gdyby strzał Yuri Tielemansa z dystansu nie został powalony na rzut rożny – jego drużyna, choć niepewna, była umocniona w grze.

Ale mimo to potrzebowali trochę szczęścia, gdy Joelinton otworzył drugą kwartę strzałem, który dzięki odbiciu od Marka Albrightona Wardowi udało się uciec daleko, trafiając w słupek.

Pomimo faktu, że Tielemans – nawiasem mówiąc, pomocnik na styczniowej liście zakupowej Howe’a – zobaczył kolejny strzał, tym razem Fabiana Schera, który odbił się od siatki, Newcastle zebrał się, a Burn wyglądał na bardzo zirytowanego tym, że nie udało mu się w pełni wykorzystać okazji. moment nagłówka stworzony przez Kierana Trippiera. rzut wolny.

Ward potrzebował obrony z wyskoku, aby powstrzymać kolejny strzał Seana Longstaffa, ale bramka była coraz bliżej i nawet bramkarz Rodgers nie miał odpowiedzi, ponieważ Byrne odkupił się za to wcześniejsze chybienie, grożąc podniesieniem dachu St. James’s Park.

Zaczęło się od tego, że Willock ukradł piłkę Timothée Castaigne’owi, a po ostrożnym odrzuceniu Jolintona, Burne powstrzymał trzech obrońców, po czym skierował strzał przez Warda w dolny róg. Gdy Howe wskoczył w ramiona swojego asystenta, Jasona Tindalla, ziemia rozbrzmiała echem pierwszych dźwięków „Jedziemy do Wemberley”.

Rok po dołączeniu do wartych 13 milionów funtów bohaterów z Brighton, wysoki mieszkaniec Northumberland strzelił swojego pierwszego gola dla Newcastle.

Joelinton zapewnił, że Byrne nie może się doczekać półfinału, a Brazylijczyk przypieczętował remis drugim golem po delikatnym, ukośnym podaniu Almirona, kilkoma kontaktami i strzałem przez Warda.

Zastępca Jamie Vardy odrzucił bardzo kuszącą okazję do zmniejszenia deficytu po tym, jak Perez zręcznie ją zamienił.

Leave a Comment