Nastolatka straciła 37 000 $ w kilka sekund z powodu oszustwa telefonicznego

Australijski nastolatek stracił wszystkie oszczędności życia w wysokości 37 000 dolarów w internetowym oszustwie. Tak właśnie było.

W szokującym obrocie wydarzeń nastolatka o imieniu Aurora Casilli z Albany w Zachodniej Australii straciła około 37 000 dolarów australijskich w ciągu kilku sekund w oszustwie telefonicznym. Osiemnastolatka została oszukana i wyłudziła wszystkie oszczędności swojego życia, które zgromadziła odkąd zaczęła pracować w wieku zaledwie 14 lat. Jej marzeniem był zakup własnego domu. Była tak skupiona na swoim marzeniu, że pracowała na trzech etatach jednocześnie! Po utracie pieniędzy Aurora mówi, że „nie ma nic” według news.com.au.

Jak to się stało

Aurora powiedziała, że ​​3 grudnia ubiegłego roku otrzymała wiadomość tekstową, w której twierdziła, że ​​anonimowy użytkownik próbował przelać pieniądze z jej konta. Wiadomość była fałszywa, ale wierzyła, że ​​została wysłana przez National Australia Bank, w którym miała konto. Powodem, dla którego tak myślała, było to, że zostało wysłane z tego samego numeru iw tym samym wątku wiadomości tekstowych, co poprzednie wiadomości z banku.

Wiadomość zawierała prośbę do odbiorcy o zadzwonienie pod jego numer, jeśli nie autoryzowała płatności. W „stanie paniki” wybrała wskazany numer. Nawet to twierdziła Muzyka a podpowiedzi głosowe były identyczne z poprzednimi rozmowami, które prowadziła w przeszłości z bankiem. raport mówi, że nawet „czekała godzinę” w gotowości, aby się z kimś skontaktować, co sprawiło, że sytuacja była jeszcze bardziej realna!

Kiedy w końcu się połączyła, oszust zasugerował, aby Aurora przeniosła wszystkie swoje oszczędności na inne konto bankowe dla pełnego bezpieczeństwa. W pełni przekonana, że ​​jej pieniądze są zagrożone, szybko przelała 36 561,37 dolarów na inne konto. Gdy tylko oszust się rozłączył, Aurora zdała sobie z tego sprawę Pieniądze został w rzeczywistości przekazany nie na konto NAB, ale na konto Commonwealth Bank. Od razu zorientowała się, że straciła pieniądze.

Niestety, kiedy skontaktowała się z bankiem, wspomnieli, że bank nie ponosi odpowiedzialności za utracone środki, ponieważ płatność została przez nią autoryzowana.

WSKAZÓWKI, aby zachować czujność wobec oszustów

  • Nigdy nie przelewaj pieniędzy na cudze słowa. Pamiętaj, że bank nigdy nie zadzwoni do Ciebie z prośbą o zrobienie tego.
  • Przed dokonaniem przelewu online sprawdź dokładnie dane swojego konta.
  • Zaleca się podwójne sprawdzenie informacji w banku, odwiedzając go lub dzwoniąc bezpośrednio pod numer pobrany z wiarygodnego źródła, na przykład na prawdziwej stronie internetowej lub w książeczce bankowej / broszurze.
  • Nigdy nie działaj w panice. Zawsze sprawdzaj szczegóły wiadomości.
  • Przeczytaj uważnie wiadomość. Zwracaj uwagę na błędy gramatyczne lub ortograficzne.
  • Nigdy nie klikaj podejrzanych linków ani numerów telefonów.
  • Przede wszystkim nigdy nie dzwoń ani nie rozmawiaj z nieznajomymi o swoich osobistych transakcjach finansowych.


Leave a Comment