Mike Wilson z Morgan Stanley wydaje ostrzeżenie o naprawie błędu

Sezon sprawozdawczy prawdopodobnie ujawni niepokojące zaciemnienia na rynku, przewiduje Mike Wilson z Morgan Stanley.

Mike Wilson z Morgan Stanley radzi inwestorom, aby przygotowali się na zimowe spowolnienie.

ostrzega S&P 500 podatny na spadek o 23%, podnosząc go do 3000.

„Podczas gdy większość klientów instytucjonalnych uważa, że ​​prawdopodobnie będziemy w recesji, wydaje się, że się jej nie boją” – powiedział CNBC CIO firmy i główny strateg rynku akcji w USA.Szybkie pieniądzeWtorek. „To po prostu duża przepaść”.

Wilson nie może się doczekać rozpoczęcia sezonu sprawozdawczego finanse w piątek rynek wstrząśnie, będąc znacznie poniżej oczekiwań. Uważa, że ​​inwestorzy będą zaskoczeni tym, jak gwałtownie zyski będą musiały się dostosować.

„To kolejny obszar, w którym inwestorzy wykazują pewne samozadowolenie” – powiedział. „Koszty rosną szybciej niż dochód netto”.

Wilson twierdzi, że wyniki kwartalne prawdopodobnie spowodują reset na Wall Street w 2023 roku.

„Szacunek na cały rok powinien spaść” – dodał. „Ujemna dźwignia operacyjna naprawdę zaczyna być widoczna w rachunku zysków i strat z bilansu… Jest to bardzo niedoceniana zmiana podczas Covid. Zarobiliśmy więcej pieniędzy podczas pandemii, ponieważ istniała dodatnia dźwignia operacyjna”.

Ponadto inwestorzy mogą znieść podwójne uderzenie ze względu na termin kolejnej decyzji Fed w sprawie stóp procentowych 1 lutego. Wilson spodziewa się, że Fed nie uspokoi inwestorów, sygnalizując plany odwrócenia.

„Nasze wezwanie opiera się głównie na zyskach i fakcie, że Fed prawdopodobnie nie zareaguje na spowolnienie tak bardzo, jak to miało miejsce w przeszłości” – powiedział Wilson. „Nie zamierzają obniżać stóp z powodu spowolnienia”.

Jego S&P 500 na koniec roku cena docelowa 3900który drugi najniższy na ulicym. Z zaledwie sześcioma dniami handlowymi w księgach, indeks wzrósł w tym roku o 2%. i ponad 12% od najniższego poziomu z 13 października.

„Kiedy faktycznie rozmawiamy z ludźmi, rozmawiają o pierwszej połowie niedźwiedziej gry. Ale albo nie są na to gotowi, albo nie sądzą, że będzie tak źle” – powiedział Wilson, który od zeszłego roku jest w defensywie.

Odmowa odpowiedzialności

Wybór akcji i trendy inwestycyjne z CNBC Pro:

Leave a Comment