Meyer Burger Technology (VTX:MBTN) zwiększył swoją kapitalizację rynkową o 61 milionów franków szwajcarskich w ciągu ostatnich 7 dni, chociaż pięcioletni inwestorzy nadal stracili 57%


0
Categories : Rynki

Miło mi to ogłosić Meyer Burger Technology AG (Nadajnik wideo: MBTN) wzrosła w ostatnim kwartale o 34%. Ale to nie może zmienić faktu, że w dłuższym okresie (pięć lat) zwroty były dość ponure. Kurs akcji nie zrobił na nikim wrażenia, w tym czasie spadł o 71%. Nie jesteśmy więc pewni, czy powinniśmy świętować ostatnie odbicie. Ale może się zdarzyć, że upadek był nadmierny.

Niedawny wzrost o 3,2% może być pozytywną oznaką tego, co ma nadejść, więc przyjrzyjmy się historycznym fundamentom.

Sprawdź naszą najnowszą analizę dla Meyer Burger Technology

Meyer Burger Technology nie przynosiła zysków w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, jest mało prawdopodobne, że zobaczymy silną korelację między ceną jej akcji a zyskiem na akcję (EPS). Być może dochód jest naszą kolejną najlepszą opcją. Kiedy firma nie przynosi zysków, zwykle spodziewamy się dobrego wzrostu przychodów. Dzieje się tak dlatego, że szybki wzrost przychodów można łatwo ekstrapolować na prognozy zysków, często znacznych rozmiarów.

Od ponad pół wieku firma Meyer Burger Technology odnotowuje spadek przychodów o 41% rocznie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. To stawia go w co najmniej nieatrakcyjnej kohorcie. Nic więc dziwnego, że w tym samym okresie cena akcji spadała o 11% rocznie. Ten stosunek jakości do ceny sprawia, że ​​jesteśmy bardzo ostrożni, zwłaszcza w połączeniu ze spadającymi przychodami. Oczywiście słabe wyniki mogą oznaczać, że rynek został sprzedany za dużo. To może się zdarzyć.

Przychody i zyski firmy (w czasie) pokazano na poniższym obrazku (kliknij, aby zobaczyć dokładne liczby).

dochód i wzrost dochodów
SWX: zarobki i wzrost przychodów MBTN 10 stycznia 2023 r

Siła równowagi jest krytyczna. Może warto przyjrzeć się naszym wolny oświadczenie o tym, jak zmieniała się jego sytuacja finansowa w czasie.

A co z całkowitym zwrotem dla akcjonariuszy (TSR)?

Przyjrzeliśmy się już zachowaniu cen akcji Meyer Burger Technology, ale powinniśmy również wspomnieć o całkowitym zwrocie dla akcjonariuszy (TSR). TSR stara się zablokować wartość dywidend (tak jakby były reinwestowane), a także wszelkie dodatkowe dochody lub zdyskontowane podwyższenia kapitału oferowane akcjonariuszom. Zauważamy, że TSR Meyer Burger Technology jest o -57% wyższa niż wydajność zapasów wynosząca -71%. Biorąc pod uwagę, że spółka nie wypłacała dywidendy, dane te sugerują, że akcjonariusze skorzystali z podziału lub mogli nabyć akcje po atrakcyjnej cenie w obniżonym podwyższeniu kapitału.

Inny punkt widzenia

Wspaniale jest widzieć, że akcjonariusze Meyer Burger Technology osiągnęli całkowity zwrot dla akcjonariuszy w wysokości 66% w ciągu ostatniego roku. To z pewnością przekracza utratę około 9% rocznie w ciągu ostatniego półwiecza. To sprawia, że ​​​​jesteśmy trochę ostrożni, ale firma może zmienić swój los. Śledzenie zachowania cen akcji w długim okresie jest zawsze interesujące. Ale aby lepiej zrozumieć technologię Meyer Burger, musimy wziąć pod uwagę wiele innych czynników. Weźmy na przykład wszechobecne widmo ryzyka inwestycyjnego. Zidentyfikowaliśmy 3 znaki ostrzegawcze z Meyer Burger Technology (co najmniej 1 potencjalnie poważny) i zrozumienie ich powinno być częścią twojego procesu inwestycyjnego.

Jeśli wolisz sprawdzić inną firmę – z potencjalnie lepszymi finansami – nie przegap tej. wolny zestawienie firm, które udowodniły, że potrafią zwiększać zyski.

Należy pamiętać, że rynkowe zwroty przedstawione w tym artykule odzwierciedlają średnie ważone rynkowe zwroty z akcji będących obecnie w obrocie na giełdach CH.

Szacowanie jest trudne, ale pomagamy je ułatwić.

Odkryć Technologie Meyera Burgera potencjalnie przewartościowane lub niedoszacowane, przeglądając naszą kompleksową analizę, która obejmuje szacunki wartości godziwej, ryzyka i ostrzeżenia, dywidendy, wykorzystanie informacji poufnych i sytuacja finansowa.

Zobacz bezpłatną analizę

Ten artykuł na Simply Wall St jest ogólny. Zapewniamy komentarze oparte na danych historycznych i prognozach analityków przy użyciu obiektywnej metodologii, a nasze artykuły nie mają na celu udzielania porad finansowych. Nie jest rekomendacją do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek akcji i nie bierze pod uwagę Twoich celów ani sytuacji finansowej. Naszym celem jest zapewnienie długoterminowej ukierunkowanej analizy opartej na podstawowych danych. Należy pamiętać, że nasza analiza może nie uwzględniać najnowszych ogłoszeń firm wrażliwych na ceny lub materiałów wysokiej jakości. Simply Wall St nie ma pozycji w żadnej z wymienionych promocji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *