Manchester United: Facundo Pellistri zaimponował Erikowi ten Hagowi po zrobieniu „następnego kroku” w swoim debiucie przeciwko Charltonowi | Wiadomości piłkarskie

0
Categories : Sport

Menedżer Manchesteru United Erik ten Hag mówi, że widzi przyszłość w Facundo Pellistri po tym, jak napastnik zadebiutował w klubie po ponad dwóch latach.

21-letni Pellistri został pozyskany pod wodzą Ule Gunnara Solskjaera z urugwajskiego klubu Peñarol w 2020 roku, ale musiał czekać do wtorkowego meczu z Charltonem 3:0 w ćwierćfinale Carabao Cup, aby zadebiutować z ławki.

Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Pellistry wywarł wpływ, pomagając Marcusowi Rashfordowi strzelić pierwszego gola i wyprowadzić go na 2:0, co wywołało uśmiech na twarzy jego menedżera.

Zapytany, czy Pellistry zostanie po styczniu, Ten Hag powiedział: „Widzę w nim przyszłość i dobrze sobie radzi i musimy zobaczyć, co jest lepsze”.

Pellistri, który od czasu dołączenia do United był dwa razy wypożyczony do hiszpańskiego Alaves, był częścią kadry Urugwaju na Mistrzostwa Świata i pojawił się we wszystkich trzech meczach grupowych, zanim został wyeliminowany.

Ten Hag, który opisał występ Pellistriego jako „na żywo” we wtorek wieczorem, śledził go uważnie w Katarze i zauważył dobrą formę skrzydłowego po jego powrocie do United.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Najciekawsze mecze ćwierćfinałowego Pucharu Ligi pomiędzy Manchesterem United a Charltonem

„Robi postępy, w tym przeciwko Evertonowi. [in the behind-closed-doors game] Byłem bardzo zadowolony z jego występu, byłem zadowolony z jego występu na Mistrzostwach Świata, jego postępy są naprawdę dobre.

„Wszedł i wywarł wpływ, więc to kolejny krok. Mówię, dobra robota, lepiej i kontynuuj.

Świetlana przyszłość na Old Trafford, błyszcząca młodzież

Cobby Mainu z Manchesteru United
Obraz:
Cobby Mainu zadebiutował w wieku 17 lat we wtorkowy wieczór przeciwko Charltonowi.

To był pozytywny wieczór dla młodzieży United, kiedy 17-letni Cobbie Mainu zadebiutował i wyglądał pewnie w pomocy w świetle świateł na Old Trafford.

Tymczasem Alejandro Garnacho kontynuował budowanie formy, którą pokazał w swoim przełomowym sezonie, terroryzując obronę Charltonu, zanim Pellistri wykorzystał swoją szansę wchodząc z ławki.

„Byłem zadowolony z gry, zwłaszcza z kilkoma młodymi chłopakami na boisku”, powiedział Ten Hag.

„Alejandro Garnacho, widzieliśmy go często w ostatnich tygodniach, ale znowu pokazał naprawdę dobre występy i był zagrożeniem. Tyle razy walczył jeden na jednego ze swoim przeciwnikiem i to jest wspaniałe – kochamy tych graczy.

„Kobbie Mainu był świetny, zadebiutował po raz pierwszy, spisał się dobrze. Pellistri przybył i był bardzo żywy. Dobra akcja, dobre podanie Rashforda na 2:0.

Ten Hag chce więcej przemocy

Menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag, twierdzi, że dotarcie do ostatnich czterech meczów Pucharu Ligi to „nic” i koncentruje się wyłącznie na wygrywaniu meczów.

Ten Hag widzi oznaki postępu w swojej drużynie, ale chce, aby United było bardziej bezwzględne, gdy rozpoczynają trudną serię meczów rozpoczynających się w sobotę przeciwko mistrzowi Premier League Manchesterowi City.

„Przez pierwsze pół godziny byłem całkiem zadowolony. Mniej zadowolony był fakt, że nie zachowywałem się pewnie przed bramką – dodał. „Musimy być bardziej skuteczni, ponieważ stworzyliśmy dobre okazje w pierwszej połowie.

– Powinniśmy zdobyć więcej bramek w pierwszej połowie, a także w drugiej połowie była dobra obrona i kilka momentów, w których potrzebowaliśmy dodatkowego podania, ale tego nie zrobiliśmy, więc musieliśmy walczyć o to do końca.

„Nie sądzę, żeby stworzyli naprawdę dobre otwarte okazje, ale wciąż nigdy nie wiadomo. Robimy postępy po przerwie zimowej, po raz trzeci wygraliśmy 3:0, co jest dobre, ale musimy być bardziej rozsądni.