Lynk celuje w kwiecień w uruchomienie telefonu satelitarnego

Lynk Global z powodzeniem rozmieścił jeszcze dwa satelity w ramach swojego planu uruchomienia usługi telefonicznej, pomimo odsunięcia celu w zakresie dostępności. od grudnia 2022 r do kwietnia.

O tym powiedział dyrektor generalny Charles Miller. Mobilny świat na żywo Planowane wystrzelenie i rozmieszczenie satelitów w grudniu 2022 r. było kilkakrotnie opóźniane z powodu opóźnień i dużego ruchu na rakietach SpaceX, ale firma ma nadal być w stanie uruchomić usługę satelita-telefon w kwietniu.

Miller utrzymał wiodącą pozycję Lynk Global w branży dzięki technologii opatentowanej w 2017 r. i rozpoczęciu testów kosmicznych w 2019 r.

Podczas gdy niektórzy konkurenci celują w nowsze smartfony premium, Lynk Global jest przeznaczony do pracy w sieciach 2G, 4G LTE i 5G. Jest też kompatybilny z 3G, ale Miller zauważył, że świat odchodzi od tej technologii.

Miller zwrócił uwagę na niedawne „ogłoszenie Iridium i Qualcomm to naprawdę wielka sprawa i dodatkowy test dla nas”.

Oczekuje, że Samsung i prawdopodobnie Google i Motorola zaprezentują wysokiej jakości urządzenia z Androidem kompatybilne z usługą.

„Cena będzie bardzo wysoka i tylko dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na dużo zapłacić za wiadomość”.

„Potrzebujesz dużo więcej mocy, aby obniżyć cenę do poziomu, na który wszyscy inni mogą sobie pozwolić. Możemy zaoferować nasze usługi miliardom ludzi”.

Zauważył również, że Iridium musiałoby zawierać umowy z operatorami telefonii komórkowej, co mogłoby jeszcze bardziej obniżyć marże.

Lynk Global podpisał umowy handlowe z 25 operatorami w 41 krajach: Miller powiedział, że testy są przeprowadzane z kilkoma firmami Tier 1.

Rosnące zainteresowanie
Sektor komunikacji satelitarno-telefonicznej jest gorący: T-Mobile US i SpaceX spiskują Usługa przesyłania wiadomości SOS i montaż od Apple uruchamia w listopadzie 2022 r.

AST SpaceMobile planuje przetestować usługę z operatorami komórkowymi w najbliższych miesiącach po podpisaniu umów z AT&TBell Kanada, Grupa MTN, PomarańczowyTelefonica, Etisalat i Indosat Ooredoo Hutchison.

Zapisz się do naszego codziennego newslettera
Z powrotem

Leave a Comment