Luka płciowa na rynku nieruchomości wciąż się zmniejsza

Według HM Revenue and Customs kobiety stanowią obecnie 48% z 2,7 miliona inwestorów kupujących nieruchomości w Wielkiej Brytanii, w porównaniu z 46% w 2016 roku.

Liczba kobiet posiadających domy osiągnęła obecnie 1,3 miliona, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu z 1,1 miliona w 2016 roku.

Według londyńskiej agencji nieruchomości Ludlowthompson wzrost ten odzwierciedla rosnącą popularność nieruchomości wśród kobiet w porównaniu z innymi klasami aktywów.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Na przykład kobiety stanowią tylko 42% akcjonariuszy i akcji Isa oraz zaledwie 38% inwestorów kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii.

Ludlowtompson zauważył, że kluczową zaletą nieruchomości mieszkalnych jest mniejsza zmienność cen niż w przypadku akcji notowanych na giełdzie.

Zauważył, że podczas gdy FTSE 250 spadł o 17% w ciągu ostatniego roku, indeks cen domów w Wielkiej Brytanii wzrósł średnio o 14,3%.

Prezes Ludlowthompson, Stephen Ludlow, powiedział, że wzrost liczby kobiet właścicieli nieruchomości można częściowo przypisać faktowi, że kobiety preferują bardziej stabilne inwestycje o niższym ryzyku.

„Przystępność cenowa i stabilność odróżniają rynek nieruchomości mieszkaniowych od innych aktywów i widzimy, że więcej kobiet w pełni wykorzystuje tę przewagę” – powiedział Ludlow.

Dodał: „Z biegiem czasu nieruchomości okazały się opłacalną inwestycją. A w miastach takich jak Londyn, gdzie konkurencja najemców jest wysoka, właściciele są bardziej skłonni do zauważenia wzrostu czynszów zgodnie ze wzrostem płac, podczas gdy oni czerpią korzyści ze wzrostu kapitału”.

Według HMRC dochód generowany przez kobiety-inwestorki kupujące mieszkania na wynajem osiągnął obecnie 16,6 mld GBP, co stanowi 45% całkowitego dochodu z tytułu kupna na wynajem. To wzrost o 20% z 13,7 mld funtów w 2016 roku.

Prawdopodobne jest, że w nadchodzących latach liczba kobiet właścicieli będzie nadal rosła, powiedział Ludlowtompson.

Ogłosiło to w zeszłym roku jesienne oświadczenie próg zysków kapitałowych zostanie obniżony.

W rezultacie Ludlowtompson przewiduje, że więcej kobiet będzie rejestrować dochody z zakupu do wynajęcia jako małżonkowie, a osoby w związkach cywilnych podejmą kroki, aby jak najlepiej wykorzystać swoje indywidualne korzyści, aby zatrzymać jak największy zysk.

jane.matthews@ft.com

Leave a Comment