Konta NRE/NRO z międzynarodowymi numerami komórkowymi mogą teraz korzystać z UPI.

National Payments Corporation of India (NPCI) upoważniła członków ekosystemu Unified Payments Interface (UPI) do zezwalania na typy kont nierezydentów, takie jak konta zewnętrzne nierezydentów (NRE)/zwykłe konta nierezydentów (NRO) z międzynarodowymi numerami komórkowymi. do rejestracji i dokonywania transakcji za pośrednictwem UPI.

Jest to uzależnione od faktu, że banki członkowskie muszą zapewnić, że tego rodzaju konta są dozwolone wyłącznie zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o zarządzaniu walutami (FEMA) i zgodnością z przepisami wydawanymi od czasu do czasu przez odpowiednie departamenty regulacyjne RBI.

Członkowie ekosystemu UPI muszą przestrzegać wytycznych NPCI do 30 kwietnia 2023 r.

Ponadto wszystkie niezbędne kontrole dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy/finansowaniu terroryzmu oraz potwierdzenie zgodności z zasadami muszą zostać dostarczone przez banki wysyłające i beneficjentów.

Na początek NPCI zezwoli na transakcje z numerów telefonów komórkowych z kodami krajów Singapuru, Australii, Kanady, Hongkongu, Omanu, Kataru, Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Wielkiej Brytanii, a także aktualny krajowy kod kraju. .

NPCI otrzymało prośby od ekosystemu UPI, a także od klientów, aby zezwolić rachunkom nierezydentom na przeprowadzanie transakcji za pośrednictwem UPI. Dlatego postanowili zezwolić na to, aby konta nierezydentów, które mają numery międzynarodowe, mogły bezproblemowo i natychmiast przechodzić przez UPI.

Leave a Comment