Konsultanci pomagają firmie Backbone opracować kontroler gier dla iPhone’a

Ponieważ rynek gier mobilnych wciąż się rozwija, eksperci PA Consulting z Astro Studios odegrali swoją rolę w opracowaniu jednego z najlepszych urządzeń przenośnych w branży. Backbone zlecił firmie pomoc w stworzeniu kontrolera, który można podłączyć do smartfona, a powstały produkt stał się najlepiej sprzedającym się urządzeniem w swojej dziedzinie.

W ciągu ostatniej dekady rewolucja w mocy obliczeniowej smartfonów, a także moc mobilnego Internetu pozwoliły graczom używać swoich urządzeń jako miniaturowych konsol do gier. Gdy Xbox i Playstation wprowadzają aplikacje do strumieniowego przesyłania treści z domowego sprzętu do gier na telefony komórkowe, narodził się nowy rynek, który pomaga graczom w pełni wykorzystać możliwości grania w podróży.

Oczekuje się, że przychody z gier na smartfony przekroczą 100 miliardów dolarów do 2023 roku. Twórcy i producenci gier chcą zdobyć udział w tym stale rozwijającym się i szybko rozwijającym się rynku. Jednym z przykładów jest szybkie rozpowszechnianie się „mobilnych kontrolerów” — wtyczek, które dopasowują się do ekranu telefonu, zapewniając jednocześnie wygodne i niezawodne sterowanie; w komplecie z joystickami i przyciskami. Najpopularniejszą marką kontrolerów mobilnych na rynku jest Backbone.

Konsultanci pomagają firmie Backbone opracować kontroler gier dla iPhone'a

Kiedy firma Backbone wprowadziła nowy podręczny kontroler do gier dla urządzeń mobilnych, który wykorzystywałby bogaty w funkcje telefon o wysokiej rozdzielczości, firma zwróciła się do PA Consulting’s Astro Studios o ich renomowane know-how w zakresie projektowania. Astro Studios pomogło opracować dziesiątki produktów i marek gier, generując miliardy przychodów dla klientów PA, w tym Xbox, Alienware i WD Black.

„Mieliśmy wizję platformy urządzeń, która mogłaby napędzać przyszłość gier, które naszym zdaniem były skoncentrowane na urządzeniach mobilnych. Tak jak Roku zbudował biznes, łącząc wszystkie usługi wideo w jednym miejscu, a Sonos zrobił to dla muzyki, tak Backbone zamierza zrobić to samo dla gier na urządzeniach mobilnych” – skomentował Manit Khaira, dyrektor generalny Backbone. „Nie mieliśmy pojęcia, że ​​gry w chmurze i bazowe na urządzeniach mobilnych będą rosły wykładniczo, co doprowadzi do fali zainteresowania tą wizją”.

Przez cały 2020 rok konsumenci byli uwięzieni w domach z powodu pandemii. Korzystanie z gier mobilnych wzrosło o 63%, ponieważ konsumenci szukali sposobów na złagodzenie stresu i nudy oraz łączenie się w mediach społecznościowych. Aby wykorzystać ten dynamicznie rozwijający się rynek, zespół konsultantów PA nawiązał współpracę z Backbone, aby stworzyć ergonomiczny kontroler do gier mobilnych, który łatwo dostosowuje się do różnych iPhone’ów.

„We wszystkich projektach stosujemy pięcioetapową metodologię kompleksowego wprowadzania innowacji produktowych. Dzięki temu możemy wykorzystywać ustrukturyzowany proces do odkrywania nowych pomysłów, opracowywania i testowania najlepszych pomysłów oraz pokonywania wszelkich przeszkód na drodze” – powiedział Norio Fujikawa, dyrektor kreatywny Astro Studios. „Korzystając z dużego doświadczenia w tworzeniu gier i kontrolerów, stworzyliśmy działające prototypy, które przetestowaliśmy i zweryfikowaliśmy, określając, jak powinien wyglądać produkt końcowy. Ten zespół zapewnia wszystko, czego potrzebujesz: głębokie zrozumienie nowych trendów, projektowanie stylu życia konsumentów, projektowanie gier i sprzętu”.

Następnie eksperci przeszli do opracowywania koncepcji, szkicowania i badania pianki, aby zrozumieć kształt, proporcje i wymiary. Następnie dostarczyli produkt i projekt przemysłowy, strategię wprowadzenia na rynek, wrażenia użytkownika oraz ogólny projekt i rozwój elektroniki użytkowej, umożliwiając wprowadzenie produktu końcowego „Backbone One” w październiku 2020 r., wykorzystując ogromne zapotrzebowanie na gry na dużych wysokościach. pandemie.

Od tego czasu Backbone One jest bestsellerem numer jeden na Amazon w kategorii kontrolerów do gier na telefony komórkowe, ale zyskał również uznanie w branży. Po znalezieniu się w finale konkursu Fast Company 2021 Innovation by Design Awards, zdobył nagrodę Red Dot Design Award 2022 w kategorii mobilnych kontrolerów do gier.

To uznanie pomogło otworzyć nowe możliwości również dla Backbone. Backbone One jest teraz dołączony do Xbox Game Pass Ultimate w usłudze przesyłania strumieniowego gier xCloud, dzięki czemu kontroler jest dostępny dla ogromnej publiczności Xbox. Tymczasem Backbone współpracuje z Sony nad opracowaniem Backbone One: PlayStation Edition, pierwszego oficjalnego kontrolera dla iPhone’a z obsługą PlayStation, który ma zostać wydany latem 2022 roku.

„Ten zespół jest wyjątkowy, ponieważ naprawdę wie, jak przebić się przez szum rynkowy i stworzyć super ekscytujący produkt, który przyciągnie uwagę branży” — powiedział Hira, dyrektor generalny Backbone, o Astro Studios. „Możliwości, z których obecnie korzysta nasza firma, wynikają częściowo z wyjątkowej konstrukcji sprzętowej naszego kontrolera”.

Leave a Comment