Kończy się rozszerzone wsparcie dla Windows 7 i 8.1

Kończy się wsparcie dla Microsoft Windows 7

Microsoft potwierdził w tym tygodniu, że rozszerzone wsparcie dla starszych systemów operacyjnych Windows 7 i Windows 8 .1 dobiegło końca. Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla systemu Windows 7 trzy lata wcześniej, ale zezwolił klientom z branży edukacyjnej, którzy muszą nadal korzystać z systemu operacyjnego, na przedłużenie aktualizacji zabezpieczeń o trzy lata za opłatą. Ale już Microsoftu zakończył całe rozszerzone wsparcie.

Nawet bez wsparcia możesz nadal korzystać z systemów operacyjnych, ale możesz narazić swoje sieci i komputery na ryzyko, ponieważ firma Microsoft nie będzie już wydawać żadnych dalszych aktualizacji zabezpieczeń, które obejmują poprawki błędów i poprawki zapobiegające wszelkim nadużyciom ze strony złośliwych użytkowników. Windows 7 został pierwotnie wydany w 2009 roku. Jeśli nadal masz komputery, System Windows 7 lub Windows 8 .1 może nadszedł czas, aby rozważyć przejście na nowy system operacyjny, taki jak Linuks jeśli zakup sprzętu nie wchodzi w rachubę lub całkowita aktualizacja systemu, być może do jednego z nowych Silikonowy Apple Mac komputery lub nowszy system Windows z najnowszą wersją systemu operacyjnego Microsoft.

Windows 8.1

„Przypominamy, że wsparcie dla systemu Windows 8.1 zakończy się 10 stycznia 2023 r. Po tej dacie ten produkt nie będzie już otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń, aktualizacji niezwiązanych z bezpieczeństwem, poprawek błędów, pomoc technicznalub aktualizacje treści technicznych online. Jeśli urządzenia nie spełniają wymagań technicznych do uruchomienia nowszej wersji systemu Windows, Microsoft zaleca wymianę urządzenia na urządzenie obsługujące system Windows 11. Więcej informacji można znaleźć tutaj.”

Wsparcie dla systemu Windows 7 dobiega końca

„Extensible Security Updates (ESU) są dostępne w ramach specjalnych programów licencjonowania zbiorowego dla wersji Windows 7 Professional, Enterprise i Professional Embedded tego produktu przez okres do trzech lat po zakończeniu wsparcia. Skontaktuj się z partnerem firmy Microsoft lub zespołem ds. sukcesu klienta, aby dowiedzieć się więcej”.

„Microsoft Edge w wersji 109, wydany 12 stycznia, będzie ostatnią wersją przeglądarki obsługującą Windows 7 i Windows 8.1. Wersja 109 będzie obsługiwana do czasu wydania wersji 110 w lutym 2023 r., po czym wymagany jest system Windows 10 lub nowszy, aby móc nadal korzystać z obsługiwanej wersji przeglądarki Microsoft Edge. Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

„Dotyczy to następujących wersji: Enterprise, Enterprise N, Home Basic, Home Premium, Home Premium N, Professional, Professional Embedded, Professional N, Starter, Starter N, Ultimate, Ultimate Embedded, Ultimate N”

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną witrynę firmy Microsoft, klikając łącze poniżej.

Źródło : 8.1 : Microsoftu : Liliputacja

Nagłówki: Wiadomości technologiczne, Najważniejsze wiadomości

Najnowsze oferty gadżetów dla geeków

Ujawnienie: Niektóre z naszych artykułów zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pomocą jednego z tych linków, Geeky Gadgets może zarobić prowizję partnerską. Ucz się więcej.

Leave a Comment