Katarscy właściciele PSG, którzy chcą zainwestować w klub Premier League, spotykają prezesa Tottenhamu, Daniela Levy’ego | Wiadomości piłkarskie

Katarscy właściciele Paris Saint-Germain rozważają inwestycję w klub Premier League.

Nasser Al-Khelaifi, prezes PSG i prezes Qatar Sports Investments, spotkał się w zeszłym tygodniu w londyńskim hotelu z Danielem Levy, prezesem wykonawczym Tottenham Hotspur.

Jednak odnosząc się do S.k Wiadomości sportoweTottenham zaprzeczył, że spotkanie miało miejsce.

Al-Khelaifi jest również prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, a Levy jest członkiem jego zarządu.

QSI jest właścicielem PSG i mniejszościowego pakietu udziałów w portugalskim klubie Braga i jest zdeterminowany, aby w tym roku kupić lub zainwestować w inne kluby.

Daniel Levy
Obraz:
Daniel Levy spotkał się z Al-Khelaifi w Londynie, ale Spurs zaprzeczają, że spotkanie miało miejsce

Ponad 300 klubów na całym świecie należy do wieloklubowych grup właścicieli, ale QSI interesuje się tylko PSG i Bragą. Zmieni się to w 2023 roku, który dla QSI powinien być rokiem ambitnych strategicznych przejęć.

Wielu obserwatorów zakładało, że po mundialu w Katarze QSI będzie mniej zainteresowane inwestycjami w piłkę nożną, ale raczej jest odwrotnie.

Wiadomo, że właściciele Manchesteru United i Liverpoolu szukają inwestorów lub kupców dla swoich klubów.

QSI bada możliwości inwestycji w piłkę nożną na całym świecie.

Pytania i odpowiedzi na temat zainteresowania Kataru Premier League

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Główny reporter Sky Sports News, Kaveh Solhekol, wyjaśnia, dlaczego właściciele PSG z Kataru wykazują rosnące zainteresowanie Premier League.

Sky Sports News Główny reporter Kave Solhekol odpowiada na kluczowe pytania dotyczące potencjalnej inwestycji QSI w Premier League i tego, jak mogłaby wyglądać…

Dlaczego Katarczycy chcą inwestować w PL?

Chcą inwestować w Premier League, ponieważ chcą budować na sukcesie mundialu. Wierzą, że Mistrzostwa Świata, które organizowali w listopadzie i grudniu, były najbardziej udanymi Mistrzostwami Świata w historii i chcą budować na sukcesie Mistrzostw Świata. Mają już PSG i 23-procentowy udział Portugalii w portugalskim klubie Braga, ale chcą mieć inne kluby. Powiedziano nam, że rok 2023 będzie rokiem ambitnych strategicznych przejęć, jeśli chodzi o piłkę nożną.

Dlaczego prezes PSG spotkał się z Danielem Levym?

Prezes PSG, który zarządza również QSI, spotkał się z Danielem Levym, prezesem wykonawczym Tottenhamu. Teraz, w naszej historii, myślę, że byliśmy ostrożni, mówiąc, że spotkanie niekoniecznie dotyczyło inwestycji Katarczyków w Spurs.

„Daniel Levy i Nasser Al-Khelaifi widują się regularnie, ponieważ obaj należą do Stowarzyszenia Klubów Europejskich. Nasser jest prezesem, a od 2021 roku Daniel Levy jest członkiem zarządu.

„Dlatego spotkanie tych dwóch mężczyzn nie jest niczym niezwykłym. Jeśli chodzi o Spurs, spotkanie między nimi nie dotyczyło inwestycji Katarczyków w Spurs ani nabycia udziałów w Spurs.

„Wiemy, że Katarczycy są bardzo zainteresowani inwestowaniem w kluby Premier League. W tej chwili jest raczej niezwykłe, że niektóre z największych klubów niekoniecznie są dostępne na sprzedaż, ale są dostępne do inwestycji, jeśli masz na to pieniądze. ”.

Czy Katarczycy mają możliwość zainwestowania w Liverpool i Manchester United?

„Myślę, że jest to potencjalna opcja. Kiedy Katarczycy kupili PSG, myślę, że było to około 12 lat temu i kosztowało to tylko 70 lub 80 milionów funtów. Teraz jest wart około 3-4 miliardów funtów. wspaniały powrót.

„Te kluby szukają inwestycji. Trudno będzie im od razu kupić United, Liverpool czy nawet Spurs, bo trudno jest posiadać dwa duże kluby.

„Nie musieliby w pełni posiadać innych klubów. Jeśli chodzi o Katar, nigdy nie mów nigdy. Ludzie myśleli, że zdobycie prawa do organizacji mundialu będzie dla nich niemożliwe.

„Ludzie mówili, że nie mogą zorganizować mundialu. Ludzie mówili, że nie mogą go przenieść na zimę i muszą go spędzić w zimie, ale zrobili to. co chcieli zrobić”.

Leave a Comment