Katar w rozmowach ze Spurs, naciska na dodanie klubu Premier League do portfolio | Piłka nożna

Szef sportowej grupy inwestycyjnej Kataru rozmawiał z Tottenhamem Hotspur w związku z planami znacznego zwiększenia portfela sportowego tego państwa po mundialu.

Źródła zbliżone do Nassera al-Khelaifiego, prezesa Qatar Sports Investments (QSI) i prezesa Paris Saint-Germain, potwierdziły, że spotkał się on z prezesem Tottenhamu, Danielem Levy w zeszłym tygodniu w Londynie. Jednak raporty łączące QSI z potencjalnym transferem do Liverpoolu lub Manchesteru United zostały opisane jako dalekie od prawdy na tym etapie.

 • Download the Guardian app from the iOS App Store on iPhone or the Google Play store on Android by searching for ‘The Guardian’.
 • If you already have the Guardian app, make sure you’re on the most recent version.
 • In the Guardian app, tap the Menu button at the bottom right, then go to Settings (the gear icon), then Notifications.
 • Turn on sport notifications.
 • “,”credit”:””,”pillar”:2″>

  Szybka porada

  Jak subskrybować wiadomości sportowe?

  Pokazać

  • Pobierz aplikację Guardian ze sklepu z aplikacjami iOS na iPhone’a lub sklepu Google Play na Androida, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeśli masz już aplikację Guardian, upewnij się, że używasz najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian naciśnij przycisk Menu w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

  Dziękuję za twój komentarz.

  Europejskie przepisy klubowej piłki nożnej zabraniają drużynom należącym do tego samego właściciela udziału w tych samych rozgrywkach ze względu na uczciwość. Jednak udziały mniejszościowe są dozwolone i uważa się, że wiele z nich znajduje się na kartach QSI, głównego publicznego instrumentu inwestycyjnego Kataru w sporcie.

  QSI jest obecnie właścicielem PSG, 22% Bragi, która zajmuje drugie miejsce w lidze portugalskiej i ma znaczące inwestycje w tenisa stołowego, sport, w którym Helaifi gra na wysokim poziomie.

  W 2023 roku firma planuje realizację ambitnej strategii akwizycyjnej, przede wszystkim z klubem Premier League. Zrozumiałe jest również, że QSI uważa, że ​​teraz jest właściwy czas na inwestowanie w największą krajową ligę światowego futbolu, biorąc pod uwagę słaby funt i implikacje postrzeganego sukcesu mistrzostw świata.

  Podczas gdy Spurs są najwyższym priorytetem QSI, uważa się, że co najmniej dwa inne konsorcja są również zainteresowane nabyciem udziałów w klubie, który ma setki milionów funtów długu po budowie nowego stadionu.

  Spurs poprosili o komentarz.

  Leave a Comment