Jeden z pierwszych banków, które zdecydowały się na kryptowaluty, upada


0
Categories : Gospodarka
  • Metropolitan Commercial Bank mówi, że firma zakończy swoje oferty związane z kryptowalutami dla klientów.
  • Bank jako jeden z pierwszych wszedł na rodzący się rynek aktywów cyfrowych.
  • W ramach swojej decyzji firma powołała się na zmiany w otoczeniu regulacyjnym.

Jeden z pierwszych banków, które zdecydowały się na kryptowalutę, upada.

Holding Metropolitan Commercial Bank twierdzi, że firma zakończy w tym roku swoją ofertę związaną z kryptowalutami. oświadczenie w poniedziałek.

Nowojorski bank, który ma około 6,4 miliarda dolarów aktywów, wskazał na „ostatnie wydarzenia” w branży, a także zmiany regulacyjne w ramach swojej decyzji o opuszczeniu rodzącej się przestrzeni.

„Dzisiejsze ogłoszenie naszego wyjścia z pionu aktywów kryptowalutowych stanowi kulminację procesu, który rozpoczął się w 2017 roku, kiedy zdecydowaliśmy się odejść od kryptowalut i nie rozwijać biznesu”, Mark DeFazio, prezes i dyrektor generalny Metropolitan Commercial Bank. , powiedział.

Bank nie ma kryptowalut w swoim bilansie i nie ma niespłaconych pożyczek ze swoimi klientami związanymi z kryptowalutami.

Metropolitan Commercial Bank „oczekuje minimalnego wpływu finansowego” po przeprowadzce. Ma czterech aktywnych klientów związanych z kryptowalutami, którzy stanowią około 1,5% całkowitych przychodów i 6% wszystkich depozytów.

„Klienci, aktywa i depozyty związane z kryptowalutami nigdy nie stanowiły znaczącej części działalności Spółki i nigdy nie narażały Spółki na znaczące ryzyko finansowe” – dodał DeFazio.

Metropolitan Commercial Bank był jedną z pierwszych tradycyjnych instytucji finansowych obsługujących rozwijającą się przestrzeń. Jeden z jego inicjatywy obejmowała kryptowalutową kartę debetową wydaną w 2018 r.

„Z pewnością jesteśmy bardzo zainteresowani rozwojem tego pionu” – powiedział Nick Rosenberg, dyrektor ds. Technologii instytucji finansowej. CoinDesk klientów banku w 2018 r. „Dowiedzieliśmy się, że to poważna branża. Zaangażowani są w to bardzo mądrzy ludzie. Pojawiają się bardzo interesujące pomysły, które naprawdę mogą zmienić sposób, w jaki ludzie prowadzą biznes”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *