Jak zbudować niesamowite mięśnie klatki piersiowej dla dolnej części klatki piersiowej

Dowiedz się, jak budować masę mięśniową klatki piersiowej dla mięśni dolnej części klatki piersiowej dzięki tym wspaniałym wskazówkom od Jeffa Atlin X.

„Dolna linia klatki piersiowej to coś, z czym zmaga się wielu facetów. W tym filmie pokażę ci, jak zbudować dolną część klatki piersiowej, angażując dolną część klatki piersiowej za pomocą odpowiedniego doboru ćwiczeń. W rzeczywistości oferuję ci 8 ćwiczeń, które pomogą ci zbudować dolną część klatki piersiowej bardziej efektywnie niż kiedykolwiek wcześniej.

„Zacznę od pokazania klasycznego wyciskania na ławce skośnej i wyjaśnię, dlaczego to ćwiczenie rozwija mięśnie dolnej części klatki piersiowej nieco lepiej niż odmiana pozioma lub pochylona. Wszystko zależy od pozycji twoich ramion w stosunku do tułowia podczas wykonywania ruchu. Zobaczysz, że kiedy usiądziesz po zakończeniu wyciskania na ławce skośnej, twoje ramiona nie będą prostopadłe do ciała, ale opuszczone.

Jak zbudować mięśnie klatki piersiowej dla dolnych mięśni piersiowych

„Anatomia klatki piersiowej wyjaśnia, dlaczego jest to preferowany kąt ataku na dolną część klatki piersiowej. Mięsień piersiowy większy dzieli się na dwie główne części (obojczykową lub górną i piersiową lub dolną). Jednak w okolicy mostka masz dodatkową głowę mięśni piersiowych zwaną głową brzuszną. Jest to najniższa część mięśni piersiowych i kąt od dołu do góry w kierunku kości ramiennej.

Mięśnie klatki piersiowej-james-newbury Najlepszy sposób na trening klatki piersiowej pod kątem hipertrofii — wyciskanie na skośnej ławce Budowanie mięśni dolnej części klatki piersiowej Jak poprawić klatkę piersiową w 22 dni Ćwiczenia na pełną górną część klatki piersiowej Jak zbudować masę mięśniową klatki piersiowej na dolną część klatki piersiowejŹródło: Gry CrossFit / Depositphotos

„Jeśli podążasz za włóknami i trenujesz je w tej samej płaszczyźnie, co dolne włókna klatki piersiowej, pozwolisz im na skuteczniejszą aktywację i zaangażowanie podczas ćwiczeń klatki piersiowej. Wiedząc o tym, możemy wybrać ruchy klatki piersiowej, które działają lepiej na tę dolną część klatki piersiowej niż to, co robisz obecnie. Jeśli twoje treningi klatki piersiowej składają się z prostych pompek lub wyciskania na ławce, aby pracować z dolną częścią klatki piersiowej, lub co gorsza, całkowicie unikasz tych ćwiczeń, możesz spróbować niektórych z nich.

„Najpierw wracamy do klasycznego dipu na sztangę (który znowu jest świetnym sposobem na ujędrnienie dolnej części klatki piersiowej) i ulepszymy go, dodając dodatkowe pchnięcie na końcu każdego powtórzenia. To dodatkowe przedłużenie łopatki pozwala również zaangażować mięsień zębaty przedni, który jest idealnie połączony z funkcją klatki piersiowej i pomaga ustabilizować bark podczas ćwiczenia.”

Jak zbudować mięśnie klatki piersiowej dla dolnych mięśni piersiowych

„W takim razie możemy robić dipy, aby pracować nad dolną częścią klatki piersiowej. Ponieważ podczas tego ćwiczenia musisz pochylić całe ciało do przodu, aby utrzymać równowagę nad drążkiem, automatycznie ustawiasz ręce we właściwej pozycji, aby lepiej pracować z dolną częścią klatki piersiowej. Dodatkowa wewnętrzna rotacja ramion podczas ćwiczenia pozwala na uzyskanie lepszego skurczu klatki piersiowej na szczycie każdego powtórzenia.

„Odtąd możesz uzyskać więcej przywodzeń w ćwiczeniach, które wykonujesz dla dolnej części klatki piersiowej, wykonując albo wzór zgięcia D2 z opaską, albo skrzyżowania na kolanach. Oba pozwalają trenować jedną ręką lub obiema jednocześnie i pomagają zbudować lepsze połączenie między mięśniami mózgu a pracującymi mięśniami. To przenosi się, aby pomóc ci rozwinąć lepsze mięśnie i zdefiniowaną dolną część klatki piersiowej na dłuższą metę.

„Jest wiele innych ćwiczeń, które pokazuję, aby uzyskać wyrzeźbioną dolną część klatki piersiowej, w tym kilka domowych odmian, które nie wymagają żadnego sprzętu. Najważniejsze jest to, że jeśli chcesz pracować nad dolną częścią klatki piersiowej i pozbyć się płaskiej lub obwisłej klatki piersiowej, musisz zacząć wybierać odpowiednie ćwiczenia dla tego obszaru. Tutaj pokazałem Ci 8 ćwiczeń, ale nie musisz wykonywać ich wszystkich. Wybierz parę i dodaj je do treningu klatki piersiowej, a od razu zobaczysz różnicę”.

Wideo – Jak zbudować masę mięśniową piersiową dla dolnej części mięśni piersiowych

Ucz się więcej

Dodaj te Ćwiczenia brzucha na stojąco oraz Z Naciśnij w swój trening.

Próbować BOXROX Pro.

Leave a Comment