Jak sprawić, by nowe (lub stare) gadżety działały po przerwie – Aktualności Studenckie

Czas czytania: 2 minuty

Dostałeś nowy laptop, telefon lub tablet na święta? Zapomniałeś hasła?

Po powrocie z przerwy mogłeś zapomnieć hasła. Jeśli tak, nie wstydź się; Nie jesteś pierwszą osobą, która to zrobiła i na pewno nie ostatnią!

Możesz odzyskać swoje konto IT i ustawić nowe hasło za pomocą Menedżera kont IT, co ułatwi Ci powrót do pracy.

Wróciłeś na uczelnię z nowymi gadżetami?

Jeśli wracasz po przerwie z nowym laptopem, telefonem lub tabletem, mamy instrukcje, jak skonfigurować go do niektórych naszych usług.

Każdy, kto używa swojego telefonu do uwierzytelniania dwuskładnikowego, będzie musiał zarejestrować wszystkie nowe urządzenia, których chce używać.

Jeśli masz nowy telefon, ale zachowałeś ten sam numer, możesz po prostu ponownie zainstalować aplikację mobilną Duo i pobrać kopię zapasową danych Duo z chmury, jeśli w smartfonie włączyłeś funkcję przywracania Duo.

Jeśli masz nowy numer telefonu lub nie autoryzowałeś odzyskiwania Duo, nie masz już dostępu do oryginalnego urządzenia z aplikacją mobilną 2FA Duo i musisz skonfigurować nowy telefon/tablet, skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc.

Wtedy prawdopodobnie będziesz chciał połączyć swoje urządzenie z siecią Wi-Fi eduroam:

Możesz chcieć skonfigurować Microsoft 365 na swoim urządzeniu, aby mieć dostęp do aplikacji Microsoft 365, takich jak Word, Excel, OneDrive, Outlook, PowerPoint, Microsoft Teams oraz wszystkich swoich dokumentów i plików:

Gdy to zrobisz, jeśli chcesz uzyskać dostęp do poczty e-mail swojej uczelni na swoim urządzeniu, mamy również instrukcje, jak to zrobić:

Jeśli jesteś studentem akademika i planujesz podłączyć nowy laptop lub konsolę do gier do połączenia przewodowego, będziesz musiał zarejestrować jego adres MAC (fizyczny). Zaloguj się na swoje konto Hornet i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby je zmienić. Podłączenie laptopa bez rejestracji spowoduje automatyczne przekierowanie do strony logowania do Horneta.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, możesz znaleźć więcej informacji na stronach pomocy i wsparcia w Centrum pomocy IT lub Hornet (sieć domów studenckich).

Leave a Comment